• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Milevsko 5-9.IX.2012 -Wschodnio-Europejskie spotkanie FREMO H0

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#1
Na początku września odbędzie się, jak co dwa lata, międzynarodowe spotkanie przy makietach modułowych organizowane przez klub Zababov w Milewsku, Czechy, plakat w załączniku.

Oprócz sieci CSD przewidziane są też "nitki" krajów ościennych - DR, DB, OBB, MAV i PKP.
W związku z czym zaproszeni mogą się czuć wszyscy polscy modelarze, który mają ochotę pobawić się modelem prawdziwej kolei (a nie tylko modelami kolejek :)
Członkowie FREMO i Zababov rejestrują się bezpośrednio tu:
http://www.zababov.cz/index.php?id=1116 link do formularza,
natomiast pozostałe osoby zgłaszają się do osoby kontaktowej
(Władek Maleńczyk dla uczestników z Polski, z wyjątkiem czlonków KKMK których koordynuję ja).

Termin zgłoszeń 30 czerwca!

Pozdrawiam,
Maciej Czapkiewicz
 

Załączniki

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
89 0 0
#4
Nie wiem czy to przesilenie sierpniowo-wrześniowe, czy cuś innego ale im bliżej wyjazdu tym mnie się coraz mniej chce jechać :(
 
D

Docteur

Gość
#7
Wagoniki sfremowane, karty się właśnie robią, pojazdy trakcyjne przygotowane, bilety na vlak nabyte. Nie pozostaje nic innego, jak w środowy wieczór przetransferować się na Wschodni i ulokować swoje jestestwo w wagonie bezpośrednim Warszawa-Praha hl.n. :)
 

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
190 2 0
#9
Super zdjęcia.
Po tym spotkaniu do użytku wejdzie chyba powiedzenie "czekać jak w Starej Pace" ;). Było ekstra, bardzo dobra atmosfera.
Uważam, że jednym z hitów tego spotkania były tramwaje. Miejscami ich sieć trakcyjna była zrobiona na naprawdę wysokim poziomie. Oczywiście nie mogło zabraknąć też szyn rowkowych wykonanych w tak prosty sposób, że do tej pory szczękę zbieram.
Towarzystwo dopisało. Mieliśmy na pokładzie Austriaków, Czechów, Niemców, Polaków i Węgrów. Notabene M44 tych ostatnich wywoływało lekki ślinotok Polaków (SM41...). Węgrom z kolei spodobały się nasze ryflaki by ROBO i SM42. Ta ostatnia w wersji PIKO pracowała nawet w stacji technicznej Węgrów.
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#10
Z ciekawostek: załadunek buraków cukrowych wyglądał normalnie :) tzw. ręką Boga ze zwyczajnej pet-butelki:
milevsko-2012-buraki.jpg


Rozładunek na stacji Cukrovar w budowie już był nieco bardziej zmechanizowany:

:D
 
D

Docteur

Gość
#11
No i już po imprezie. Dziękuję wszystkim Kolegom oraz Koleżance za wspólnie spędzony czas, w naprawdę przemiłym gronie.
Atmosfera była super, zabawy w model kolei przeogrom (odczuwam to do dziś, zwłaszcza w stopach :)), możliwość nawiązania nowych kontaktów, zarówno na poziomie krajowym jak i międzynarodowym - bezcenna. Co do stacji Stara Paka, no cóż - lekko przeciążona była, ale w skali 1:1 też się takie rzeczy zdarzają :)
Dopiero teraz jakoś doszedłem do siebie po podróży powrotnej, w której duch modelarskiej Starej Paki objawił się w realu na odcinku Bohumin - Zebrzydowice i spowodował wydłużenie mojej podróży na pokładzie R406 "Chopin" o całe 190 minut.
 

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
190 2 0
#12
Z góry przepraszam za kiepską jakość zdjęć.
W Milewsku nie mogło zabraknąć rollbock'ów
rollbock.jpg


Były widoki przypominające kolejki lokalne np. Jugowice - Walim
kolejka lokalna.jpg

Ale dominowały przewozy towarowe na normalnym torze
siergiej.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 5
Imprezy 17
Imprezy 37
Imprezy 27
Imprezy 63

Podobne wątki