• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Milevsko 2008 -FREMO -spotkanie H0 i H0e

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#23
A dlaczego ta centralka przestała działać? Czy centralka Martela zastępowała ją do końca?
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#24
Nie wiem dokładnie, nie znam się, to był DCS200, ponoć siadła wewn. bateria i sie ustawienia resetowały, o szczegóły spytaj Mariusza.
W każdym razie nie zakłóciło to jazd rozkładowych, bo zegary i pociągi zostały zastopowane do czasu uporania się z awarią.
Gdyby jazda odbywała się w czasie rzeczywistym, to trzeba by czekać przez godzinę na reset czasu :)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#26
Oczywiście że były wpięte, jako wjazdowe.
Co do rogatek to nie było żadnej detekcji tylko były uruchamiane ręcznie z pulpitu stacji,
zapewne uzależnione od ustawienia drogi przebiegu (po lewej widać zwrotnicę).
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#27
na tym zdjęciu chyba ktoś źle wymierzył przejście dla ludzi

http://layer.uci.agh.edu.pl/~mczapkie/T ... o-Decs.jpg

przejście przez tor nie pokrywa się z barierkami i dalszym chodnikiem- więc przechodzień musi iść kawałek wzdłuż toru w lewo. A co z matkami z wózkiem ??
;)
a zawsze myślałem, ze na modułach jest wszystko przemyslane,ale okazuje się, że też są NIEREALISTYCZNE przejścia dla pieszych :LOL:
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#30
WITKOIM napisał(a):
bo to jest babol i bardzo poważny błąd i rzucający się od razu w oczy
no popatrz, a ja się tak świetnie bawiłem że przez cztery dni tego nie zauważyłem.

Ale jak już poprawią tego babola i pewnie parę innych to będą mieli model realnej stacji, a nie realistyczna makietę czegoś nieistniejącego :)
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#31
ciekma napisał(a):
no popatrz, a ja się tak świetnie bawiłem że przez cztery dni tego nie zauważyłem.
Wiesz co innego się bawić i jak jeździsz to zwracasz uwagę na inne rzeczy- głównie na jadący tabor
ale jak staniesz z boku i popatrzysz to się zauwazy różne szczegóły.
Nie wytykam, bo sam mam ze sto błędów na torcie, ale ten błąd poważnie razi po gałach.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#32
ciekma napisał(a):
Ale jak już poprawią tego babola i pewnie parę innych to będą mieli model realnej stacji, a nie realistyczna makietę czegoś nieistniejącego :)
To zabrzmiało zupełnie jak teksty GURU z pewnego klasztoru. :D :twisted:
Ale może skończymy z tematem tabu i dowiemy się jak tam wypadła stacja Jastrzębie Władka WM-Modela, bo coś enigmatycznie i cicho????
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#35
WITKOIM napisał(a):
na tym zdjęciu chyba ktoś źle wymierzył przejście dla ludzi

http://layer.uci.agh.edu.pl/~mczapkie/T ... o-Decs.jpg

przejście przez tor nie pokrywa się z barierkami i dalszym chodnikiem- więc przechodzień musi iść kawałek wzdłuż toru w lewo. A co z matkami z wózkiem ??
;)
a zawsze myślałem, ze na modułach jest wszystko przemyslane,ale okazuje się, że też są NIEREALISTYCZNE przejścia dla pieszych :LOL:
Co ty gadasz!!! Przecież to przejście dla tych co chcą ze sobą głupio skończyć, stają tam i czekają aż nadjedzie "gagar'', łubudu i są u św. Piotra :LOL:
 
OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#36
Specjalnie kilka obrazków dla "fachowców" od przejść dla pieszych przez tory :razz:

Jest to, jak i reszta stacji, model oryginalnego, istniejącego jeszcze przejścia dla pieszych w Decs. Czyta się decz. Jedynie kolory barierek współczesne, w IV ep. były czarno -białe.

:D
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#37
Czechy to specyficzny kraj, normalny skansen Panie. Mają parowozy i je często puszczają, nawet takie broszurke wydają o pociągach specjalnych. Są dni, że 4 na raz jadą i człek nie wie co wybrać. Ale to, to już hit. Spotkane na przejeździe kolejowym na linii J.Hradec-Veseli nad Lużnici. Toć to pamięta czasy Franza Józefa, Panie. :D
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#38
Zbyszek ma kilka Fremo pytań:
1: Nie obowiązuje żadna norma zieleni, z tego co zaobserwowałem, na przejściach pomiędzy skrzynkami? Właściwie pełna dowolność?
2: Sprawa techniczna. Władek robi tory na szynach Code 70 i tylko tabor RP25 może się po nich poruszać. Jak jest to rozwiązane na takich spotkaniach? Szlaki dla takiego taboru są na zasadzie linii odgałęźnej i takie pociągi mogą tam wjechać? I zaczyna się kołomyjka. Zamawiam cement luzem, a okazuje się, że nie ma gruchy na kołach RP. I co wtedy? ;)
Pewnie jeszcze jakieś pytania się narodzą.
 

Megaselect

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#40
WM-MODEL napisał(a):
http://www.zababov.cz/index.php?id=865
:D
Fajna impreza...

Zastanawiam sie, czy ktos nie nakrecil filmik co mógl bym kupic - o tej, lub podobnej imprezie. Na razie szukalem na Allegro ale nic nie bylo z Polski.

Pozatym na Mininova.org jesli sie wpisuje "Model Railroad Videos" to jest pelno takich DVD o modelarstwie kolejowym, ale te sa raczej Amerykanskie i Niemieckie.

Moze zna ktos cos pdobnego z Polski?

Dzieki za pomoc...
 

Podobne wątki