• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mikoszewo.

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#1
Panowie ma ktoś wiedzę czy w Mikoszewie jeden z dwóch "zjazdów" do Wisły mógł służyć jako przystań dla promu "Schiewenhorst" który służył do przeprawy kolejki wąskotorowej z prawego na lewy brzeg Wisły.

M2-crop.jpg


Wydaje mi się że ten z prawej strony pasowałby idealnie, ale bazuję tylko na uproszczonym rysunku z książki.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#2
Nie bardzo wiem, dlaczego to pytanie jest w G-S?:( Pytanie to powinno być w dziale wąskotorowym.
I nie rozumiem dlaczego ze wschodu uczyniłeś ... północ? ;)
Poniżej masz odpowiedź.
Mikoszewo.jpg
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#4
Dziękuję Jarząbku, moje podejrzenia się sprawdziły, rzeczywiście niefortunnie umiejscowiłem ten temat, poproszę moderatora o przeniesienie.
 

PIKO57

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
73 1 0
#6
Panowie ma ktoś wiedzę czy w Mikoszewie jeden z dwóch "zjazdów" do Wisły mógł służyć jako przystań dla promu "Schiewenhorst" który służył do przeprawy kolejki wąskotorowej z prawego na lewy brzeg Wisły.

Zobacz załącznik 611385

Wydaje mi się że ten z prawej strony pasowałby idealnie, ale bazuję tylko na uproszczonym rysunku z książki.
Witam przez kilka lat byłem letnikiem u znajomej w Śpiewowie teraz Świbnie i pamiętam jeszcze tory wąskotorowe które były po obu stronach kanału , niestety w latach 70 już nie było promu przewożącego wagoniki na drugą stronę choć infrastruktura była jeszcze przez cza jakiś..
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#8
Panowie ma ktoś wiedzę czy w Mikoszewie jeden z dwóch "zjazdów" do Wisły mógł służyć jako przystań dla promu "Schiewenhorst" który służył do przeprawy kolejki wąskotorowej z prawego na lewy brzeg Wisły.
Odgrzewam, ale takie coś znalazłem na YOUTUBE (taki jeden filmik niemieckich miłośników kolei). Było tam kilka takich screenów...

Wydaje mi się, że to prawy brzeg Wisły.... Tutaj widać chyba stacyjkę końcową Mikowszewo z obrotnicą, a w prawo chyba odchodzi tor do przeprawy...

Screenshot_20201126-223230.png


Trochę bliżej :

Screenshot_20201126-223235.png


Tu tory do Wisły:


Screenshot_20201126-223159.png


...i kilka ujęć z okolicy samej rzeki:

Wagon widoczny na zdjęciu wyżej z bliska:

Screenshot_20201126-223204.png

Screenshot_20201126-223219.png

Screenshot_20201126-223225.png
Może się do czegoś przyda /w celach identyfikacyjnych/...

Poza tym może i to się do czegoś przyda? : http://forum.dawnygdansk.pl/viewtopic.php?t=5828
 
Ostatnio edytowane:

Butter

Użytkownik
Reakcje
103 0 0
#9
Zdjęcie 3 i 4 od góry to stacja Lewy Brzeg Wisły (ta od strony Gdańska Wąskotorowego), pozostałe zdjęcia przedstawiają stację Prawy Brzeg Wisły oraz przyczółki promu zachowane po tej stronie do dziś (oczywiście są obecnie dużo mniej kompletne). Na lewym brzegu analogiczna konstrukcja również istnieje... choć jest bardziej zarośnięta i w słabszym stanie. Zdjęcie nr 3 wykonał w sierpniu 1967 Helmut Pochadt, zdjęcia nr 1, 2, 4 i 5 są autorstwa Sigurda Hilkenbacha i wykonano je w sierpniu 1969. Jak widać na fotografiach - w tym okresie nie istniał już tor wchodzący na wał i prowadzący do promu od stacji Prawy Brzeg Wisły. Dla uzupełnienia tematu załączam moje zdjęcie przyczółków na prawym brzegu wykonane w sezonie letnim 2010... krowa w bonusie :)
 

Załączniki