• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Miasto Adriana

OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Cały czas trwają prace nad przystosowaniem strychu pod makietę - już zrobiłem tam czystkę, meble poleciały do spalenia, miejsce jest :D Czas zabrać się za ogarnięcie sufitu, ścian i podłóg a potem już tylko zostanie stawiać konstrukcje makiety ;) Ale póki co dłubie też przy elementach które na makietę trafią i tak też właśnie powstało w mieście centrum przesiadkowe przy Schöneburg Straße - w którego skład wchodzą: stacja S-Bahn na estakadzie, dworzec autobusowy z kilkoma stanowiskami a wkrótce też przystanek tramwajowy i postój taksówek. Póki co wygląda to tak i na tym etapie czeka na oświetlenie i dostawę materiałów na chodniki ;)







 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
Cały czas trwają prace nad przystosowaniem strychu pod makietę - już zrobiłem tam czystkę, meble poleciały do spalenia, miejsce jest :D Czas zabrać się za ogarnięcie sufitu, ścian i podłóg a potem już tylko zostanie stawiać konstrukcje makiety ;) Ale póki co dłubie też przy elementach które na makietę trafią i tak też właśnie powstało w mieście centrum przesiadkowe przy Schöneburg Straße - w którego skład wchodzą: stacja S-Bahn na estakadzie, dworzec autobusowy z kilkoma stanowiskami a wkrótce też przystanek tramwajowy i postój taksówek. Póki co wygląda to tak i na tym etapie czeka na oświetlenie i dostawę materiałów na chodniki ;)








Co do strych popieram i trzymam kciuki za powodzenie inwestycji .


Co do makiety to nie wiem czy jesteś świadomy tego że bardzo podobną ( jak nie identyczną ) dioramę taką widziałem w wykonaniu Falera jako pokazówkę .!!!
 
OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Dziś ogarnąłem na strychu sufit i ściany, przygotowałem do malowania - na jutro planuje szpachlowanie i docieplanie pianką - za tydzień malowanie także prace posuwają się do przodu ;)

A tymczasem zapadł wieczór nad centrum przesiadkowym:


Na szczęście przed nocą robotnicy zdążyli pomalować znaki poziome ne przystankach i zamontować oświetlenie dworca ;)
 
OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Witajcie!

Po dłuższej (bardzo dłuższej) przerwie wracam do zabawy w makietę - stary fragment będący nie lada poligonem doświadczalnym przeszedł do historii a nowa makieta powstaje już jako całość na odświeżonym specjalnie dla niej strychu.

Podobnie jak wcześniej motywem przewodnim będzie linia tramwajowa w niedużym niemieckim miasteczku. Dwutorowa linia zakończona z obu stron będzie pętlami. Całość składać się będzie z 6 stołów 100x50 cm ułożonych w U.

Póki co rozpocząłem od torowiska pierwszej pętli:


Tory użyte na makiecie to Tillig Luna:


Powoli kształtuje się także układ zabudowy, ale ten wciąż w postępie prac zmienia się jak w kalejdoskopie:


Na środku pętli znajdzie się kościół i mały placyk z fontanną, drzewami i kilkoma straganami:


Na prostym odcinku będzie peron przystanku:


Powoli kształtuje się układ ulic placu - będą uliczki, parkingi i nieco zieleni:


Aktualnie oczekuję dostawy ulic i bruku - wkrótce dalszy ciąg prac.
 
OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Jak długo sklejałeś te wszystkie kamienice? Są podświetlane?
Część kamienic kupiłem już sklejonych jako używki, ale te nowe sklejałem średnio po dwie-trzy godziny sztuka, tyle że nie wszystkie na raz - kupowałem je przez kilka ładnych lat ;) Póki co podświetlone nie są, ale wkrótce będą - na ulicach pojawią się także latarnie.

A tymczasem dziś przyszedł czas na malowanie chodników w kolor betonu i dalsze prace na placu wewnątrz pętli:


Pojawili się pierwsi mieszkańcy:




I ogólny rzut na efekty prac dnia dzisiejszego:
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
A jak oni wszyscy wjechali na teren obok kościoła, skoro w każdym wjazdo-wyjeździe są słupki to uniemożliwiające.
Podoba mi się to miasteczko, ale bardziej pasowałyby mi tu stare tramwaje i starsze samochody.
I czy na górze zdjęcia tory nie powinny biec w bruku ulicy,wygląda to trochę dziwnie, zwłaszcza to sterylne torowisko.
 

Martino

Znany użytkownik
Reakcje
490 8 0
Pomysł fajny, makieta również zaczyna wyglądać efektownie. Nie pasują mi szyny za kościołem połączone z jezdnią. Jezdnia staje się węższa na rzecz trawy, brak chodnika. Również na takim łuku bardziej bym sie skupił na pętli tramwajowej. Przy takiej masie osób w środku tramwaj dookoła mało bezpieczne. Jarmark, kościół w tym miejscu do mnie nie przemawia. Wg mnie powinno być inne rozmieszczenie, dużo skumulowanych różnych scenek w jednym miejscu.
Fajnie, że coś robisz i mimo wszystko trzymam kciuki.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
A jak oni wszyscy wjechali na teren obok kościoła, skoro w każdym wjazdo-wyjeździe są słupki to uniemożliwiające.
Zapewne słupki są chowane w podłoże umożliwiając wjazd upoważnionym samochodom. :) Klimat miasta fajny, ale pętla tramwajowa z kościołem i place wewnątrz jakoś mi nie pasuje. Wygląda to mało realistycznie.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Zapewne słupki są chowane w podłoże umożliwiając wjazd upoważnionym samochodom.
Chowane miałyby obudowę, w której mogły by się chować, a te są po prostu wkopane/zacementowane i obłożone kostką,nie czas na takie dywagacje, bo one tu niczego nie wniosą, mogła to być fajna dioramka, wyszło jak zawsze,myślę że zabrakło tego co ważne w modelarstwie, obserwacji rzeczywistości i zdrowego rozsądku.

Widziałem, taką kolejową, na której był cmentarz, za płotem wesołe miasteczko, targ, warsztat samochodowy, oczywiście kolej i kilka innych dupereli, całkowity odpust.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Chowane miałyby obudowę, w której mogły by się chować, a te są po prostu wkopane/zacementowane i obłożone kostką,nie czas na takie dywagacje, bo one tu niczego nie wniosą, mogła to być fajna dioramka, wyszło jak zawsze,myślę że zabrakło tego co ważne w modelarstwie, obserwacji rzeczywistości i zdrowego rozsądku.
Zapewne masz rację, bo przydałby się choć cieniutki pasek wokół słupka imitujący obudowę schowaną w ziemi. A co do dioramki to rzeczywiście, parę elementów jest tu nierealnych.
 
OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Chowane miałyby obudowę, w której mogły by się chować, a te są po prostu wkopane/zacementowane i obłożone kostką,nie czas na takie dywagacje, bo one tu niczego nie wniosą, mogła to być fajna dioramka, wyszło jak zawsze,myślę że zabrakło tego co ważne w modelarstwie, obserwacji rzeczywistości i zdrowego rozsądku.
Ludzie - do cholery! Przecież to jeszcze nie jest skończone - nie wiem o co chodzi? Detale dopiero będą dopracowywane i pojawią się szczegóły jak osłonki chowanych słupków...

Co do nawierzchni to niczym nadzwyczajnym nie jest inna nawierzchnia przy torowisku tramwajowym a inna na drodze - szczególnie w nowoczesnych miastach, które stawiają transport publiczny ponad indywidualnym. Podobnie jak lokalizacja pętli wokół budynków - na świecie jest wiele przykładów takiej zabudowy, tylko trzeba nieco poszukać, popatrzeć a nie krytykować i narzekać od razu - poza tym nie robię tu odwzorowania rzeczywistości tylko czystą fikcję wzorowaną na różnych rozwiązaniach z prawdziwych miast - jak będę chciał zrobić burdel przy szkole to zrobię i nie będzie to żadnym odpustem.

Zaś odnośnie niebezpieczeństwa umieszczania ludzi przy tramwajach - nie wiem czy to polska domena czy taki stereotyp - ale za granicą naprawdę ludzie doskonale widzą, że nie należy wchodzić pod pojazdy - i to mimo braku lasu barier na każdym kroku - co u nas jest nie do pomyślenia.