• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Miasto Adriana

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#41
Jedno pytanko. A gdzie mieszkańcy tego miasta? Pora obiadowa czy popularna telenowela w telewizorni np.: o kolesiu w sukience na rowerze co to kryminalne sprawy rozwiązuje:D[DOUBLEPOST=1401211941,1401211406][/DOUBLEPOST]O poprawka zauważyłem kilku klientów w autobusiku, a w oddali laskę w pomarańczowym kombinezonie z lat 80-tych. Ci zapewne nie zdążyli na "kolesia w sukience na rowerze";)
A tak wogóle gratuluję pomysłu na miasto(y)
 
OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#43
Serial o kolesiu w sukience się skończył więc na ulicach zrobiło się tłoczno ;)



Na targu kupcy rozpoczęli kolejny dzień pracy:


A pasażerowie czekają na swój środek lokomocji - ci spóźnialscy jak zwykle ze sportowym podejściem:


Poza ludzikami doszły także kamienice, te jednak wymagają złożenia do kupy, także ich zdjęcia już po "wybudowaniu" ;)
 

Ferrix

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#44
Rewelacja! Masz pomysł i realizujesz go, a to zawsze się ceni! (y)
Na ten moment wszystko wygląda znakomicie!
Mam nadzieję, że dasz nam możliwość podziwiania, jak powstają kamienice "in progress" :gwizd:
Życzę powodzenia i czekam na dalsze relacje! (y)
 
OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#45
Co do progresu kamienic, to jeszcze się zastanowię bo zazwyczaj sklejam cokolwiek w wolnej chwili i zazwyczaj nie myślę o cykaniu fotek, ale jak nie zapomnę to coś tam ustrzelę - a dla zainteresowanych parę zbliżeń na mieszkańców:













 

Ferrix

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#46
Na drugiej fotce pan ćwiczy szpagat. Rozszyfrowałem go...
O! Impreza na balkonie-zawsze spoko, zawsze za! Ops, pewnie wieczór panieński! BINGO!
Widzę nawet pedofil się znalazł na przedostatniej focie :D
Dużo się tam u Ciebie dzieje :ROFL:
 
OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#48
W związku z tym, że trochę czasu ostatnio miałem to ruszyłem temat nowych kamienic, póki co jedna gotowa, przy drugiej jeszcze trochę trzeba się pobawić, zrobić pokrycie dachowe i detale, kolejne dwie w stanie do złożenia w pudełkach ale powoli do przodu:

 
OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#51
Trzy z czterech już gotowe, czwarta powinna w tym tygodniu także zostać ukończona, docelowo do skończenia wg mojego założenia tego kwadratu miasta potrzebuje jeszcze cztery wąskie kamienice i jedną narożną, jak dobrze pójdzie to w przyszłym miesiącu zrealizuje lwią część planu - docelowo chciałbym aby układało się to w sposób następujący patrząc od uliczki obok czerwonej narożnej - wąska, jedna szeroka z tych sklejonych, wąska, narożna, dwie szerokie, narożna, wąska, jedna szeroka sklejona już, wąska. Tego typu układ pozwoli na utworzenie z lewej strony modułu jeszcze jednej uliczki a za kamienicami spory plac podwórek. Po kamienicach przyjdzie czas na chodniki a potem detale, pracy sporo ale już można by rzec "z górki" :D

 
OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#52
Póki co zmiany na makiecie śladowe, ale powstał nowy plan zagospodarowania ostatniego wolnego fragmentu modułu:


A tak to się prezentuje ogólnie:


Póki co narożna kamienica czeka na sklejenie, do zrealizowania plany potrzeba jeszcze dwóch wąskich budynków ;) Ale to razem z ulicami i chodnikami plan na przyszły miesiąc ;)
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#53
A ja z tej wąskiej uliczki proponuje zrobić wjazd do jakiejś firmy, która mieści się na podwórzu. Myślę że sporo jest takich miejsc gdzie kierowcy muszą się ładnie napocić, a zawsze to fajny element na makiecie. No i oczywiście do tego ciężarówkę czy busa który cuduje z wjazdem w bramę. :D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#54
No to kawał miasta u Ciebie powstało. Nawet nie przypuszczałem, że to jest takie duże. Fajnie już wygląda. Gratuluję pomysłu i wykonania. (y)
 
OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#55
Po dłuższej przerwie spowodowanej głownie lenistwem postanowiłem pokazać coś nowego - realizacja zaplanowanej części miasta postępuje - plac kościelny został wykonany:


Kamienice zostały umieszczone w docelowej formie, pojawiły się szyldy, kwiaty, detale a także chodniki przy nich:


Do skończenia została ostatnia narożna kamienica planowana na tym module, dwie wąskie kamienice czekają w pudełkach na sklejenie:


A tak to wygląda ogólnie na obecną chwilę:
 
OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#59
martwi mnie tylko aspekt kurzu , ciężko to osłonić i zabezpieczyć .
Z kurzem trzeba walczyć doraźnie, pędzelek i sprężone powietrze ;) Poza tym kurz tworzy też w niewielkim stopniu efekt przybrudzenia budynków ;)

Zapytam: jakie to ma wymiary?
Ten moduł ma 150x80cm :)

nie długo będzie brakowało terenu pod budowę nowych domów .
Spokojnie, jak się z tym uporam do końca w 100% to się powiększy działkę o kolejny moduł ;)