• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Miał być tort bedzie moduł

OP
OP
Jarcman
Reakcje
3 0 0
#23
A jakie tory ? czy mają to być flexy bo jeżeli tak to optymalna długość modułu będzie wynosić jak sie nie myle 80-90 cm, natomiast jeżeli to będą tory normalne to jakiej firmy i z jaką wysokością główki?
 
OP
OP
Jarcman
Reakcje
3 0 0
#25
pado na początku swojego wątku pisałeś że profile 2M zakupiłeś od martela, orientujesz się może czy ma jeszcze jakieś na zbyciu? Wolał bym zakupić profesjonalnie wykonane niż robić samemu bo mimo rysunku z pełnymi wymiarami mogą wyjść dwa różne.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#26
Jarcman napisał(a):
pado na początku swojego wątku pisałeś że profile 2M zakupiłeś od martela, orientujesz się może czy ma jeszcze jakieś na zbyciu? Wolał bym zakupić profesjonalnie wykonane niż robić samemu bo mimo rysunku z pełnymi wymiarami mogą wyjść dwa różne.
Z tego co wiem to teraz chyba nic nie ma. Ale tego Ci na 100% obiecać nie mogę. Swoje profile kupowałem jakieś półtora roku temu ;)
 
OP
OP
Jarcman
Reakcje
3 0 0
#28
Sello napisał(a):
Ale mając wyżynarkę i 20 min czasu można sobie zamemu wyciąć ze sklejeczki
i tak chyba będe musiał zrobić, a wiadomo że wyżynarka urzązenie niezbyt precyzyjne
wystarczy lekkie drgnięcie ręki i trzeba zaczynać od nowa :???:
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
#29
Trujesz Waść...

Zrób tak:
1. znajdź rysunek profilu albo go sobie narysuj w jakimś CAD-opodobnym programie
2. wydrukuj
3. wytnij z przynajmniej 1 cm zapasem
4. przyklej do sklejeczki klejem w sztyfcie
5. tnij - linię masz o szerokości ułamka mm a nie 1 mm jak po ołówku czy długopisie
6. zerwij papier a resztki kleju usuń wilgotną gąbką
7. stronę po papierze daj na zewnątrz segmentu / modułu

I nie przejmuj się 1 mm niedokładnościami - po posadzeniu trawki nikt ich nie zauważy.
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#30
cyruss napisał(a):
I nie przejmuj się 1 mm niedokładnościami - po posadzeniu trawki nikt ich nie zauważy.
dokładnie tak! :)

A najważaniejszy jest i tak wymiar tego kawałeczka na którym leży tor i dlatego ja robię tak:
Idę do marketu budowlanego na C i zamawiam sobie kawałki 100x500 (profil LL500) i wyrzynarką tnę tylko na wymiar teren z nasypem, a to co istotne jest dokładnie spod piły :)
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#33
Jest jeszcze jedna możliwość co do profili. Pogadaj z Kpt. Nemo . Swego czasu wycinał laserowo profile czołowe. Z tego co pamiętam to Martel też brał od niego ( chyba ,że później znalazł kogoś innego co mu wycinał laserowo ).
 
OP
OP
Jarcman
Reakcje
3 0 0
#34
pierwsze podejście do własnoręcznego wycinania profili zakończyło się klęską , mimo moich starań obydwa profile różniły sie od siebie :sad: , ale jak się okazało trzy ulice od miejsca gdzie obenie mieszkam znajduje się firma która zajmuje sie laserowym wycinaniem w drewnie :D , profile zamówione do odbioru w piątek :grin:
 
Reakcje
0 0 0
#36
Jarcman napisał(a):
..... ale jak się okazało trzy ulice od miejsca gdzie obenie mieszkam znajduje się firma która zajmuje sie laserowym wycinaniem w drewnie :D , profile zamówione do odbioru w piątek :grin:
Warszawiaku drogi, podaj również cenę za takowa przysługę oraz parametry materiału z którego to zostało wycięte :)
Jestem też ciekawy!!!

Paweł
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#38
Jarcman napisał(a):
305 km od warszawy w jedną strone to troche dużo :neutral: m myśle że zadowole sie fotorelacją :smile:
Z modułami na spotkanie jeździ się nawet 800 km w jedna stronę. Przeciętnie jest 3-5 spotkań w roku.
Jarcman napisał(a):
firma która zajmuje sie laserowym wycinaniem w drewnie :D , profile zamówione do odbioru w piątek
Wiele kosztuje jedna sztuka?
 
OP
OP
Jarcman
Reakcje
3 0 0
#40
no był ale ze względu na wyjazd służbowy profili nadal nie mam :cry: jest też taka sprawa że panowie proponują wycięcie dwuch profili o grubości 6mm i sklejeniu ich w jeden ponieważ przy wycinaniu z kawałka o grubości 16mm laser bedzie cioł 2 albo 3 razy w skutek tego strony będą różniły sie wymiarami a podczas wycinania ploterem wszystkie kąty wewnętrzne będą miały promień =2mm :neutral:No i w końcu nie wiem jakie rozwiązanie wybrac , . A oto namiary tegoż zakładu www.opifex.pl
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 157

Podobne wątki