• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Miał być tort bedzie moduł

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#62
Błąd - podkład powinien być przy krawędzi modułu, aby szyna nie wisiała bo się łatwo może urwać.
A u ciebie to jeden podkład w połowie krawędzi jest, i co teraz, przetniesz go na pół?

Gdy używasz fleksa, łatwo można "skompresować" podkłady, byle na całej długości aby nie było "harmonijki", a tu widzę biały klops... znaczy się klej.
Spróbuj usunąć podszynowe łączenia podkładów i dosunąć podkład.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#63
Wg. mnie nie ma lepszego sposobu na prosty flex, jak pasek twardej pł. pilśniowej, a jeszcze lepiej HDF o gr. 3mm i szerokości 16mm. Flex, w moim przypadku tilliga jest bardzo giętki, wsuwam miedzy szyny, oklejam taśmą malarską w 3 miejscach. Robię to jeszcze na etapie przylutowania kabli, widac to dobrze tu :arrow: w moim wątku :neutral:
mały lansik
http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/viewtopic. ... 6728#56728
 
OP
OP
Jarcman

Jarcman

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#64
Ten .. biały klops " to Distal. więc ciezko będzie zrobić cokolwiek ale zobacze co da się zrobić


ciekma napisał(a):
jeden podkład w połowie krawędzi jest, i co teraz, przetniesz go na pół?
Tak, jeżeli mówisz że ma być przy krawędzi to trzeba będzie ciąć :smile:

Jest to mój Pierwszy RAZ :oops: więc popełniam błędy
 
OP
OP
Jarcman

Jarcman

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#65
Zbyszek napisał(a):
Wg. mnie nie ma prostszego sposobu na prosty flex, jak pasek twardej pł. pilśniowej, a jeszcze lepiej HDF o gr. 3mm i szerokości 16mm
Super sprawa, napewno wykorzystam ten pomysl przy następnym module, a nawiasem mówiąc moje flexy tilig'a były proste dopóki synek mój mały nie dostał ich w swoje rączki :sad:
 
OP
OP
Jarcman

Jarcman

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#66
Mam jeszcze jedno pytanko: czy korek między torami nie powinien być przycięty podkątem 45st żeby powstałało coś na kształt V?
 

Woytek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#67
A powinien, powinien :D,
tyle że teraz chyba będziesz miał z tym problem lekki. Najlepiej kupić korek już przycinany tak jak trzeba.
 
OP
OP
Jarcman

Jarcman

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#68
Hmmm, w takim razie będe musiał zagonić do roboty swoją mini wiertarke i zestaw tarczek do szlifowania , może coś się wykombinuje :neutral:
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#69
Wcale nie musi być rowek, na nowych liniach zazwyczaj go widać, na starych jest zarośnięty, zasypany:
http://kolej.komunikacja.krakow.pl/infr ... lak&nr=100
zresztą na profilu nie ma rowka.
Wystarczy dać trochę mniej szutru niż na grubość podkładu.

A miniwiertarkę to weź i usuń to łączenie ostatniego podkładu aby go oddzielić
i móc dosunąć do krawędzi.
 
OP
OP
Jarcman

Jarcman

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#73
ciekma napisał(a):
Ja używam czarnej i brązowej (oczywiście mat) w spraju
I tak poprostu prosto z puszki na tory :?: a jak zabezpieczasz główke szyny żeby sie nie zabrudziła w czasie pryskania farbą

ciekma napisał(a):
A czemu te podkłady są podwójne na końcu?
Tak postanowiłem podeprzeć szyne na końcu, zersztą tarczka którą usuwałem klej miała za małą średnice żeby wyciąć ten podkład a pozatym zapewne by się zniszczył (stopił)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 157

Podobne wątki