• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Meldunek znad Sommy 1916

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#1
Trochę dla odpoczynku ,trochę aby zacząć zagospodarowywać Fordy .
http://forum.modelarstwo.info/threads/ford-t-1917-ambulans-1-35-icm.33008/#post-608530
Postanowiłem wykonać parę dioramek z Fordem jako motywem przewodnim .
Oto jedna z nich , aby opowieść była ciekawsza do kompletu dodałem motocyklistę na motocyklu marki Peugeot 3,5 cv.
Trochę figurek z zestawów pierwszowojenych ,wymagały jednak korekty i przemodelowania tak aby pasowały do swoich funkcji .
Zdjęcia warsztatowe i trochę jeszcze uzupełnień należy dokonać , zastanawiam się też nad układem dioramy i czy aby nie dodać do kompletu np zamiast sanitarki ,samochodu pancernego , lub zostawić tyko samochód i motocyklistę .






 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#4
Do dioramy doszedł budynek teraz więźba i stryszek z okienkiem ,ale i tak jeszcze sporo brakuje .
Figuranci w trakcie obróbki .
Sanitarka tylko do przymiarki wizualnej zamiast niej będzie samochód pancerny Renault mod 1915 taki jak na zdjęciu .
Zastanawiam się też nad układem na dioramie ale zapewne wszystko wyjdzie w trakcie .





 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#5
No to jadziem dalej bo czeka Verdun. :D
Domek i okolice wyrzeźbione , teraz dachówka ,okno,drzwi i parę innych drobiazgów ,no i można już pobawić się kolorami .
Strych zapewne zapełni się drobiazgiem ,tak samo jak i parter ale to na sam koniec , wpierw pojazdy i figurki .


 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#7
Ford i ambulans zostały frontowo umorusane .
Dojdą jeszcze do pojazdów oznaczenia ,i czas brać się za następnego uczestnika zamieszania ,pancernego Renaulta .
A także oporządzić nieco domostwo.




 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#9
Mała zmiana formatu dioramy .
Doszedł kamienny most a obok będzie jeszcze jedna przeprawa ,a w swoim czasie kamienny dostanie postrzał pociskiem artyleryjskim . :cry:



 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#10
No to zgodnie z planem będzie nieco przybywało sprzętu .
Tak jak pisałem teraz czas na samochód pancerny Renault ,a jak żeby mieć wybór za jednym zamachem powstanie też Peugeot . :)
Na razie powstały ramy ,przednie zawieszenia ,odlałem też experymentalnie koła szprychowe do Peugeota .
Udały się na tyle dobrze że są dobrym pretekstem do budowy innych pojazdów ot chociażby Minerwy .
Na razie jednak zaraz po samochodach pancernych postanowiłem, że zasile dioramę kilkoma ciężarówkami .

 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#11
Trochę podłubałem przy pancerce .
Brakuje sporo detali ale to będę zapewne robił jako przerywniki w czasie pracy nad samą dioramą .