1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Meldunek znad Sommy 1916

Dyskusja w 'Dioramy i makiety' rozpoczęta przez użytkownika Baldwin, 9 Marca 2017.

1. Baldwin

Baldwin Znany użytkownik

Trochę dla odpoczynku ,trochę aby zacząć zagospodarowywać Fordy .
    http://forum.modelarstwo.info/threads/ford-t-1917-ambulans-1-35-icm.33008/#post-608530
    Postanowiłem wykonać parę dioramek z Fordem jako motywem przewodnim .
    Oto jedna z nich , aby opowieść była ciekawsza do kompletu dodałem motocyklistę na motocyklu marki Peugeot 3,5 cv.
    Trochę figurek z zestawów pierwszowojenych ,wymagały jednak korekty i przemodelowania tak aby pasowały do swoich funkcji .
    Zdjęcia warsztatowe i trochę jeszcze uzupełnień należy dokonać , zastanawiam się też nad układem dioramy i czy aby nie dodać do kompletu np zamiast sanitarki ,samochodu pancernego , lub zostawić tyko samochód i motocyklistę .

• Super! Super! x 8
    • Doceniam Doceniam x 2

2. adamwyt

adamwyt Znany użytkownik

Podoba mi się. Jaka to jest skala?

3. Baldwin

Baldwin Znany użytkownik

Oj przepraszam zapomniałem w tytule dodać 1:35 .

4. Baldwin

Baldwin Znany użytkownik

Do dioramy doszedł budynek teraz więźba i stryszek z okienkiem ,ale i tak jeszcze sporo brakuje .
    Figuranci w trakcie obróbki .
    Sanitarka tylko do przymiarki wizualnej zamiast niej będzie samochód pancerny Renault mod 1915 taki jak na zdjęciu .
    Zastanawiam się też nad układem na dioramie ale zapewne wszystko wyjdzie w trakcie .

• Doceniam Doceniam x 4
    • Super! Super! x 3
  5. Baldwin

Baldwin Znany użytkownik

No to jadziem dalej bo czeka Verdun. :D
    Domek i okolice wyrzeźbione , teraz dachówka ,okno,drzwi i parę innych drobiazgów ,no i można już pobawić się kolorami .
    Strych zapewne zapełni się drobiazgiem ,tak samo jak i parter ale to na sam koniec , wpierw pojazdy i figurki .

• Super! Super! x 4
    • Doceniam Doceniam x 1
  6. Baldwin

Baldwin Znany użytkownik

Kolejny krok to już kolorki .
    Zaraz potem uzupełnianie w detale i dalsze kolorowanki ,w tym pojazdy , oraz figuranci .

• Super! Super! x 6
    • Doceniam Doceniam x 2
  7. Baldwin

Baldwin Znany użytkownik

Ford i ambulans zostały frontowo umorusane .
    Dojdą jeszcze do pojazdów oznaczenia ,i czas brać się za następnego uczestnika zamieszania ,pancernego Renaulta .
    A także oporządzić nieco domostwo.

• Super! Super! x 3
    • Doceniam Doceniam x 1
  8. Kempol

Kempol Znany użytkownik Donator forum GGM

Bardzo ładnie to już wygląda. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.

9. Baldwin

Baldwin Znany użytkownik

Mała zmiana formatu dioramy .
    Doszedł kamienny most a obok będzie jeszcze jedna przeprawa ,a w swoim czasie kamienny dostanie postrzał pociskiem artyleryjskim . :cry:

• Super! Super! x 5
    • Doceniam Doceniam x 2
  10. Baldwin

Baldwin Znany użytkownik

No to zgodnie z planem będzie nieco przybywało sprzętu .
    Tak jak pisałem teraz czas na samochód pancerny Renault ,a jak żeby mieć wybór za jednym zamachem powstanie też Peugeot . :)
    Na razie powstały ramy ,przednie zawieszenia ,odlałem też experymentalnie koła szprychowe do Peugeota .
    Udały się na tyle dobrze że są dobrym pretekstem do budowy innych pojazdów ot chociażby Minerwy .
    Na razie jednak zaraz po samochodach pancernych postanowiłem, że zasile dioramę kilkoma ciężarówkami .

• Super! Super! x 4
    • Doceniam Doceniam x 1
  11. Baldwin

Baldwin Znany użytkownik

Trochę podłubałem przy pancerce .
    Brakuje sporo detali ale to będę zapewne robił jako przerywniki w czasie pracy nad samą dioramą .

• Super! Super! x 4

Udostępnij