• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Meingleis Weinert'a vs. Weller

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
213 33 1
#22
Zamiast przejmować sie wysokością szyny, trzeba mieć na uwadze same podkłady. W zależności od epoki. Rozjazdy WEINERT to wersja od 1934 roku (tak to zrozumiałem u nich na stronie http://blaetterkatalog.weinert-modellbau.de//index.html?startpage=275 strona 272 ). Przecież różne są przytwierdzenia do szyn http://kolej.krb.com.pl/d1_new/zal9.html. Jak i linie kolejowe. Najlepiej to widać na bocznicach. Jest ktoś kto zbudował prawidło torowisko? http://www.ruciane-nida.org/kmk/search.php?search_author=lyck
Nawet kozioł oporowy trzeba dobrze obsypać piaskiem na modelu. Niestety nie znalazłem dobrych informacji.
http://www.forum.martel.pl/files/thumbs/t_kozio_oporowy_180.png
http://www.sttandard.org.pl/galeria/albums/userpics/10002/normal_IMG_1711m.JPG
http://img109.imageshack.us/img109/1896/photo0049bg.jpg
Ja i tak wole 2,5 mm. Zawsze stary wagon pojedzie i jest co szlifować jak sie zabrudzi.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#27
Tak to czasem jest z małoseryjnymi/niskonakładowymi producentami - wczoraj są, dziś już nie, choć mam nadzieję, że zniknięcie strony g-wellera to tylko na chwilę i że to nic złego nie znaczy. Też tyrpało mi się po głowie zakupienie jego świetnych wajch dobrze pasujących do PKP...
 
Ostatnio edytowane:

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#28
Na imprezie w Riesie nie wyglądał jakby miał sie zwijać. Stoisko co prawda malutkie ale non stop pełno ludzi przy nim.
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
403 24 1
#29
Z niemieckich forów wyczytałem, że zniknięcie strony pana Wellera ma związek z jego problemami zdrowotnymi.
Ale żadnych konkretów też nie znają :(
 

Baranek

Moderator Grupy BGM
BGM
Reakcje
52 0 0
#30
Próbowaliśmy niedawno zamówić rozjazd angielski i pan Weller mówił o problemach ze zdrowiem, nie przyjął zlecenia. Nie wiadomo, czy wróci na rynek, chwilowo wydaje się być niedostępnym.
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
403 24 1
#32
To bardzo smutna wiadomość :(
Miejmy nadzieję, że wróci do zdrowia, a jeśli jest tak jak mówi Zvolack, to chociaż ktoś przejmie po nim schedę.

W takim razie pytanie mam takie:
Czy aktualnie istnieje jakiś inny polecany producent, który ma w ofercie tzw. "szelki" (przepraszam za ten kolokwialny zwrot ale nie wiem jak się fachowo nazywa) H0 code 83 lub code 75?
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#34
W H0 niszę po Wellerze dawno mógł wypełnić Weinert. Rozjazdy zwykłe o skosie 1:9 to obecnie nr.1 z produkcji przemysłowej. Niestety wyskoczył z jakimś sfilcowanym anglikiem, a ze dwa lata temu o dziwo prezentował prócz anglika, który wtedy sprawiał kłopoty elektryczne, skrzyżowanie o małym kącie. Do szczęścia brakuje jeszcze rozjazdu podwójnego o skosie 1:9.
Rozjazdy Wellera wymagają bardzo precyzyjnego montażu, a i tak nie ma gwarancji, czy po zamontowaniu na makiecie coś się nie odklei i puści, bo te odlewy nie mają żadnych łapek do trzymania szyn.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#36
Weinert jest dostępny w sklepach w Polsce?
(jeśli nie, to szkoda)... Taki fajny materiał torowy - i te świetne rozjazdy z podwójnymi podrozjezdnicami :rolleyes:.
Nie bardzo bym chciał zamawiać w niemieckim sklepie ON-LINE, a mam hrapkę na kilka flexów i co najmniej dwa rozjazdy w H0. Po pierwsze nie znam niemieckiego, a po drugie jak by coś było nie tak z towarem to jakoś nie widzi mi się reklamowanie tego i odsyłanie /zapewne na mój koszt/ z powrotem do Niemiec.... w PL to jednak na miejscu i pewnie koszt wysyłki mniejszy by był.
Z tego co wyczytałem z powyższych postów, tory te mają szyny Code75, świetnie wyglądają i swoje kosztują, choć aż tak nie odbiegają cenowo od wyrobów Tilliga C83. Najlepsze jest to, że mimo niższego profilu szyny nie ma problemu z jazdą wszelkiego nowego taboru dzięki sprytnemu wykonaniu mocowań po wewnętrznej stronie. I to jest fajne. Mnie kuszą one głównie z uwagi na rozjazdy - chciałbym mieć takie z podwójnymi podkładami. Zadowoliłbym sie EW6 Tilliga, bo ma idealną geometrię, ale w nich z kolei nie ma podwójnych podkładów w rozjeździe, a takie potrzebuję. Weinert wydaje się idealny na tą chwilę.
Teraz myślę, że klejone szyny G.Wellera nie dają 100% pewności, że kiedyś coś nie odleci. Może i tory Wellera ładnie wyglądają, ale... szyna trzymana w plastiku to jednak lepsza trwałość.
 
Ostatnio edytowane:

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
436 8 0
#37
W Lippe masz trochę tłumaczone na Polski. ;)
Zakupy w tym sklepie bez problemów.
Ceny zazwyczaj niższe niż sugerowane przez producenta.
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
403 24 1
#38
Potwierdzam za Marqusem :)

Sam dwa razy składałem u nich reklamację i nie było żadnego problemu.
(raz wagon, raz lokomotywę - wagon miał błąd nadruku a w loku zbyt luźny reflektor stale wypadał. A przyklejać nie chciałem. Także oba przypadki to wady fabryczne).
Jakby co to masz na stronie specjalny formularz reklamacyjny.
Za przesyłkę zwrotną płacisz oczywiście Ty, ale ten koszt ci zwracają potem jako bonusowe Euro, które możesz wydać w sklepie.
Poza tym zamówiona paczka po 2 dniach jest u Ciebie w domu ( choć być może to zależy też od tego gdzie mieszkasz ;). W moim przypadku akurat Wrocław jest blisko Niemiec ).
Do wyboru masz kilku kurierów.
Ja akurat zawsze wybierałem DHL i w niecałe kilkanaście godzin paczka była już w Polsce w bazie pod Poznaniem. No i zamówienia = 100 Euro lub więcej wysyłają za darmo.
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
#39
Potwierdzam za Marqusem :)

Sam dwa razy składałem u nich reklamację i nie było żadnego problemu.
(raz wagon, raz lokomotywę - wagon miał błąd nadruku a w loku zbyt luźny reflektor stale wypadał. A przyklejać nie chciałem. Także oba przypadki to wady fabryczne).
Jakby co to masz na stronie specjalny formularz reklamacyjny.
Za przesyłkę zwrotną płacisz oczywiście Ty, ale ten koszt ci zwracają potem jako bonusowe Euro, które możesz wydać w sklepie.
Poza tym zamówiona paczka po 2 dniach jest u Ciebie w domu ( choć być może to zależy też od tego gdzie mieszkasz ;). W moim przypadku akurat Wrocław jest blisko Niemiec ).
Do wyboru masz kilku kurierów.
Ja akurat zawsze wybierałem DHL i w niecałe kilkanaście godzin paczka była już w Polsce w bazie pod Poznaniem. No i zamówienia = 100 Euro lub więcej wysyłają za darmo.
Ja w pełni potwierdzam.... zawsze wybieram DPD i bez najmniejszych problemów.