• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja MBxd2 model H0e

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Z

Zv

Gość
#1
Przyjmę każdą ilość rysunków i ciekawych zdjęć których nie ma w sieci. Jest napęd więc zabieram się kończenie rysunku. Potrzebuję zdjęcia detali wszelakich, tak aby wyłapać ew różnice pomiędzy wagonami i do opracowania oznaczeń. Którymś Świecie Kolei albo KMiD był artykuł o tych wagonach ale nie moge znaleźć albo nie nam tego egz. Będę tu na bieżąco prezentował rysunki i postępy prac. Podobnie jak MBd1 planuję pierwsza partię max 10 szt na przyszły rok. Może w tym roku powstanie prototyp. Właśnie zmówiłem napęd :) Materiały poproszę na zvolack@adres.pl z dopiskiem Mbxd2
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#4
Ja bym się zapisał ale na wagon, a nie na motorówkę - i gdyby cena była bardziej atrakcyjna niż 200 EURO :) ale znając realia tzw. ręcznej roboty to wydaje się, że zapanowała ogólna zgoda na cenę zaproponowaną przez niemieckiego wytwórcę i stąd pomysł na coś co to pociągnie. Gratuluję pomysłu i życzę powodzenia w realizacji i sprzedaży.
 
Ostatnio edytowane:

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
#5
W artykule w ŚK nic ciekawego nie ma... Jeśli jesteś zainteresowany zdjęciami doczepy, to obfociłem ją dokładnie przy opracowywaniu rysunku do książki rogowskiej.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#7
W artykule w ŚK nic ciekawego nie ma... Jeśli jesteś zainteresowany zdjęciami doczepy, to obfociłem ją dokładnie przy opracowywaniu rysunku do książki rogowskiej.
hmm Panie Bogdanie zdjęcia chętnie przejmę :) to na pewno będzie przydatne przy projektowaniu doczepy co zapewne z czasem tez się stanie.
Ja mam póki co rzuty i wpasowuję w to napęd. W wakacje zrobię pierwsze blachy. Jutro jestem umówiony w Krośniewicach - robię foty i pomiary wszelkich detali.

MBxd2.JPG


MBxd2 2 str.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#8
W Rudach Raciborskich też są dwa mbxd2, z czego jeden z SKPL :)
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#9
Tam tez się wybiorę ale jutro jestem w Łodzi u Mamy to przy okazji mam Krośniewice :)
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
#10
hmm Panie Bogdanie zdjęcia chętnie przejmę
Bartku, a z Panami skończyła już wielka, październikowa rewolucja ;) Szukałem na laptopie, okazuje się że mam je na stacjonarce, a do tej dostęp będę miał za równe 6 tygodni... Za to razem z dokładnymi pomiarami belki bujakowej wózków
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#11
Bartku, a z Panami skończyła już wielka, październikowa rewolucja ;) Szukałem na laptopie, okazuje się że mam je na stacjonarce, a do tej dostęp będę miał za równe 6 tygodni... Za to razem z dokładnymi pomiarami belki bujakowej wózków
ech no tak Bartku :) ja głową jeszcze w II RP :) ooo to ja te 6 tygodni poczekam razem z niecierpliwością która siedzi obok mnie :)
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#12
Ja przez weekend będę w Rudach, jakby coś, to też mogę porobić zdjęcia ;)
 

Marcin Wojda

Moderator Grupy H0e
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Reakcje
164 0 0
#14
MBxd2, podobnie jak drezyna i pług, to pozycja obowiązkowa. :) Jak żaden inny model pozwala poszaleć z oświetleniem: czerwone\białe przód tył, wnętrze, manewrowe, białe górne (jako wagon w składzie pociągu jadącego wagonami naprzód) i czerwone górne (jako ostatni wagon w składzie) plus dla ultrasów oświetlenie stopni... ;-) Na rysunku czoła czerwone górne światło po lewej stronie powinno być białe. Choć występowały też wagony z czterema czerwonymi lub dwoma czerwonymi na górze i dwoma dodatkowymi białymi na dole, ale były one w mniejszości. Oczywiście praktyczne znacznie oświetlenia górnego będzie zupełnie marginalne, ale ja bym o nie powalczył. ;-)
Co do samego czoła, to w większości znanych mi egzemplarzy występowały otwory na sygnały dźwiękowe (u góry, pomiędzy reflektorem biały o czerwonymi), ale w niektórych czoło wyglądało tak jak na rysunku. Z malowaniem też bywało różnie, ale dolny obszar czerwonego powinien obejmować większą krawędź pudła. No i na pewno górny reflektor jest za nisko (i chyba za mały), ale takie detale wyjdą pewnie podczas pomiarów.
Wyzwaniem też będzie napęd, a konkretnie takie jego umiejscowienie, aby schowany był w maksymalnie dużej części pod podłogą i nie właził za bardzo do wnętrza. No i kwestia sprzęgów - zastanawialiśmy się w Zbiersku jak rozwiążą ten problem Niemcy w Bxhpi: montaż wychylnego sprzęgu modelarskiego to wielka dziura z przodu, a przy sprzęgu orczykowym odpada jazda z po rozjazdach 14 stopniowych (choć akurat MBxd2 w zasadzie zawsze jeździł solo).
Co do rysunków to bieda, mam Instrukcje Utrzymania i Eksploatacji, ale rysunki w niej zawarte są mało ciekawa (zazwyczaj nie zawierają wymiarów). ;-) Stosunkowo nieźle pokazane są wózki - w załączeniu poniżej.
 

Załączniki

OP
OP
Z

Zv

Gość
#15
NOOO !!! Bomba rysunki! Ja rysuje go z wymiarów pobranych daaaawno temu. MBxd2 226 ten otw sygn nie miał, ale będzie mordka z otw.Wszelkie wymiary poprawię po wizycie w Krośniewicach. Napęd będzie w całości tak schowany tak ze nie dość ze poniżej linii okien to wejdą siedzenia :p ale tylko w tej cz z 4 oknami :) ale dajcie mi jeszcze chwilkę aż dojedzie frezarka. O oczywiście będzie mrugał wszystkimi światłami i może buczał głośniczkiem :) Sprzęgi ofk orczyki i nie ma jazdy po bele jakich rozjazdach :p
 

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
#16
chcę taki. Zamawiam!!!
[DOUBLEPOST=1432667209][/DOUBLEPOST]a tak poważnie jak potrzebujesz jakieś zdjęcia to mogę podjechać do Rud i porobić zdjęcia dla Ciebie. Mam jakieś 40km. może nawet mniej.
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
#20
Jeszcze prototyp nie zrobiony... Poczekajcie bo bedzie tak jak z Bxhpi od Schlossera - cena się zmieni i bedzie awantura.
 
Ostatnio edytowane:
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 3
Wąskotorówka 7
Wąskotorówka 16
Wąskotorówka 36
Wąskotorówka 74

Podobne wątki