• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja MBxd2 model H0e

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
Mafo - nie rozumiem związku Twojego zdjęcia z moim pytaniem. Chodzi mi o widoczny silnik na wózku. Obawiam się że w oryginale było inaczej...
No to teraz wiem o co Ci chodziło w tym wpisie. Zaznaczyłeś okna. Trzeba było dać np strzałkę na ten ciemny kształt wewnątrz wagonu. :)
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
@Walter Rusin silnik będzie zamaskowany. Początkowo miała to być maskownica z blaszki lecz spróbuje to zrobić inaczej. Wagon będzie miał odtworzone ławki. Nawet tam gdzie jest silnik tylko węższe a sam silnik pomaluję w kolor wnętrza. Maskownica była by optycznie dużo bardziej zauważalna niż pomalowany silnik. Przynajmniej na razie tej wersji będę się trzymał.
@krzy123 Tak buda doczepy też jest wytrawiona i niebawem ją próbnie poskładam.
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
@Walter Rusin silnik będzie zamaskowany. Początkowo miała to być maskownica z blaszki lecz spróbuje to zrobić inaczej. Wagon będzie miał odtworzone ławki. Nawet tam gdzie jest silnik tylko węższe a sam silnik pomaluję w kolor wnętrza. Maskownica była by optycznie dużo bardziej zauważalna niż pomalowany silnik. Przynajmniej na razie tej wersji będę się trzymał.
@krzy123 Tak buda doczepy też jest wytrawiona i niebawem ją próbnie poskładam.
Super! Pozostaje czekać na mój ze Śmigla.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.429 72 3
Zdaje mi się, że tu były "kotłownia" (przedział grzewczy) / wc. W sumie dobre miejsce by ukryć w sposób naturalny " power pack'a" ...

Pozdrawiam,
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
No to się niezrozumieliście, ale ja też początkowo nie bardzo wiedziałem o co ci chodzi z tym maskowaniem Walter. Pewnie będzie tylko wycięcie w podłodze, poza tym po wstawieniu szybek wózek nie będzie zbytnio widoczny.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Płytki oświetlenia pasują idealnie. Jak widać będą niewidoczne :D od strony wnętrza wagonu będą pomalowane na kremowy kolor jak cały wagon. Płytki są z czarnego laminatu aby nie prześwietlało ich światło. W podwoziu wagonu będzie dedykowana płytka z gniazdem dekodera PluX 22 dla dźwiękowego Zimo MX 645 lub tylko jazdy MX633 przy zachowaniu wszystkich funkcji oświetlenia.
 

Załączniki

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.265 103 84
Nie wiem jak tam masz w projekcie ale mozna bylo by wykorzystac elektroniczne plytki do osadzenia szybek.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.265 103 84
Oto mi chodzilo. Chociaz ciekawiej bylo by jakby troche wieksze szybki byly osadzone w plytce elektroniki. Od razu bylo by trzymanie ich no i plytki byly by blizej scianki.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Poniewaz jest mnowstwo zapytan o model to informuje że moje możliwości produkcyjne wagonu MBxd2 na lata 2018 i 2019 zostaly całkowice wykorzystane. Następne zamowienia będę przyjmował najwcześniej za rok. Doczepa będzie produkowana w kooperacji tzn ja dostarczam blachy, wózki, elem ośwl. itd a zdolny modelarzy że starej gwardii będzie montowal i malował wagony wg zamówień.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Z

Zv

Gość
Prototyp doczepy A20DP. Zaginałem oba prototypy na ponad dwumetrowej zaginarce do dekarskich obróbek blacharskich stąd nie do końca uzyskałem zadowalajacą jakość gięcia. Kończę kopyto do gięcia dachu.
 

Załączniki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.429 72 3
Maciek, tak czy siak wygląda to dobrze. Przynajmniej na zdjęciach na telefonie.
Co do gięcia blach na gięterce dekarskiej to kozak z Ciebie ( chyba, że innego ustrojstwa nie miałeś pod ręką).

Pozdrawiam,
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Wiesz ja jednak mieszkam na końcu świata dedykowana zaginarka do Mbxd2 już się robi. Lecz ja niecierpliwiec nie mogłem czekać. A tu w Istebnej w lokalnym markecie budowlanym zaginarka dekarska jest do dyspozycji więc coż. Nie wyszło tak źle.

Po dalsze postępy moich prac modelarskich oraz kontakt ze mną zapraszam na mój fanpage na Facebook.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
Jakby w 21-szym Piłsudski nie odpuścił Czechom przydzielonego nam po I-szej wojnie Zaolzia, to Istebna była by dziś prawie w środku województwa śląskiego ;)
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 3
Wąskotorówka 7
Wąskotorówka 16
Wąskotorówka 36
Wąskotorówka 74

Podobne wątki