• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja MBxd2 model H0e

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Zvolack

Moderator Globalny
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Przyjmę każdą ilość rysunków i ciekawych zdjęć których nie ma w sieci. Jest napęd więc zabieram się kończenie rysunku. Potrzebuję zdjęcia detali wszelakich, tak aby wyłapać ew różnice pomiędzy wagonami i do opracowania oznaczeń. Którymś Świecie Kolei albo KMiD był artykuł o tych wagonach ale nie moge znaleźć albo nie nam tego egz. Będę tu na bieżąco prezentował rysunki i postępy prac. Podobnie jak MBd1 planuję pierwsza partię max 10 szt na przyszły rok. Może w tym roku powstanie prototyp. Właśnie zmówiłem napęd :) Materiały poproszę na zvolack@adres.pl z dopiskiem Mbxd2

Ostatnio edytowane:

jafrap

Znany użytkownik
Ja bym się zapisał ale na wagon, a nie na motorówkę - i gdyby cena była bardziej atrakcyjna niż 200 EURO :) ale znając realia tzw. ręcznej roboty to wydaje się, że zapanowała ogólna zgoda na cenę zaproponowaną przez niemieckiego wytwórcę i stąd pomysł na coś co to pociągnie. Gratuluję pomysłu i życzę powodzenia w realizacji i sprzedaży.

Ostatnio edytowane:

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
W artykule w ŚK nic ciekawego nie ma... Jeśli jesteś zainteresowany zdjęciami doczepy, to obfociłem ją dokładnie przy opracowywaniu rysunku do książki rogowskiej.

OP
OP
Zvolack

Zvolack

Moderator Globalny
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
W artykule w ŚK nic ciekawego nie ma... Jeśli jesteś zainteresowany zdjęciami doczepy, to obfociłem ją dokładnie przy opracowywaniu rysunku do książki rogowskiej.
hmm Panie Bogdanie zdjęcia chętnie przejmę :) to na pewno będzie przydatne przy projektowaniu doczepy co zapewne z czasem tez się stanie.
Ja mam póki co rzuty i wpasowuję w to napęd. W wakacje zrobię pierwsze blachy. Jutro jestem umówiony w Krośniewicach - robię foty i pomiary wszelkich detali.

MBxd2.JPG

MBxd2 2 str.jpg

Ostatnio edytowane:

Merlin

Moderator Działu Makieta i moduł oraz Tabor
Zespół forum
BGM
H0e
W Rudach Raciborskich też są dwa mbxd2, z czego jeden z SKPL :)

OP
OP
Zvolack

Zvolack

Moderator Globalny
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Tam tez się wybiorę ale jutro jestem w Łodzi u Mamy to przy okazji mam Krośniewice :)

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
hmm Panie Bogdanie zdjęcia chętnie przejmę
Bartku, a z Panami skończyła już wielka, październikowa rewolucja ;) Szukałem na laptopie, okazuje się że mam je na stacjonarce, a do tej dostęp będę miał za równe 6 tygodni... Za to razem z dokładnymi pomiarami belki bujakowej wózków

OP
OP
Zvolack

Zvolack

Moderator Globalny
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Bartku, a z Panami skończyła już wielka, październikowa rewolucja ;) Szukałem na laptopie, okazuje się że mam je na stacjonarce, a do tej dostęp będę miał za równe 6 tygodni... Za to razem z dokładnymi pomiarami belki bujakowej wózków
ech no tak Bartku :) ja głową jeszcze w II RP :) ooo to ja te 6 tygodni poczekam razem z niecierpliwością która siedzi obok mnie :)

Merlin

Moderator Działu Makieta i moduł oraz Tabor
Zespół forum
BGM
H0e
Ja przez weekend będę w Rudach, jakby coś, to też mogę porobić zdjęcia ;)

Marcin Wojda

Moderator Grupy H0e
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
MBxd2, podobnie jak drezyna i pług, to pozycja obowiązkowa. :) Jak żaden inny model pozwala poszaleć z oświetleniem: czerwone\białe przód tył, wnętrze, manewrowe, białe górne (jako wagon w składzie pociągu jadącego wagonami naprzód) i czerwone górne (jako ostatni wagon w składzie) plus dla ultrasów oświetlenie stopni... ;-) Na rysunku czoła czerwone górne światło po lewej stronie powinno być białe. Choć występowały też wagony z czterema czerwonymi lub dwoma czerwonymi na górze i dwoma dodatkowymi białymi na dole, ale były one w mniejszości. Oczywiście praktyczne znacznie oświetlenia górnego będzie zupełnie marginalne, ale ja bym o nie powalczył. ;-)
Co do samego czoła, to w większości znanych mi egzemplarzy występowały otwory na sygnały dźwiękowe (u góry, pomiędzy reflektorem biały o czerwonymi), ale w niektórych czoło wyglądało tak jak na rysunku. Z malowaniem też bywało różnie, ale dolny obszar czerwonego powinien obejmować większą krawędź pudła. No i na pewno górny reflektor jest za nisko (i chyba za mały), ale takie detale wyjdą pewnie podczas pomiarów.
Wyzwaniem też będzie napęd, a konkretnie takie jego umiejscowienie, aby schowany był w maksymalnie dużej części pod podłogą i nie właził za bardzo do wnętrza. No i kwestia sprzęgów - zastanawialiśmy się w Zbiersku jak rozwiążą ten problem Niemcy w Bxhpi: montaż wychylnego sprzęgu modelarskiego to wielka dziura z przodu, a przy sprzęgu orczykowym odpada jazda z po rozjazdach 14 stopniowych (choć akurat MBxd2 w zasadzie zawsze jeździł solo).
Co do rysunków to bieda, mam Instrukcje Utrzymania i Eksploatacji, ale rysunki w niej zawarte są mało ciekawa (zazwyczaj nie zawierają wymiarów). ;-) Stosunkowo nieźle pokazane są wózki - w załączeniu poniżej.

Załączniki

OP
OP
Zvolack

Zvolack

Moderator Globalny
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
NOOO !!! Bomba rysunki! Ja rysuje go z wymiarów pobranych daaaawno temu. MBxd2 226 ten otw sygn nie miał, ale będzie mordka z otw.Wszelkie wymiary poprawię po wizycie w Krośniewicach. Napęd będzie w całości tak schowany tak ze nie dość ze poniżej linii okien to wejdą siedzenia :p ale tylko w tej cz z 4 oknami :) ale dajcie mi jeszcze chwilkę aż dojedzie frezarka. O oczywiście będzie mrugał wszystkimi światłami i może buczał głośniczkiem :) Sprzęgi ofk orczyki i nie ma jazdy po bele jakich rozjazdach :p

hjugytf

Użytkownik
chcę taki. Zamawiam!!!
[DOUBLEPOST=1432667209][/DOUBLEPOST]a tak poważnie jak potrzebujesz jakieś zdjęcia to mogę podjechać do Rud i porobić zdjęcia dla Ciebie. Mam jakieś 40km. może nawet mniej.

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Donator forum
Jeszcze prototyp nie zrobiony... Poczekajcie bo bedzie tak jak z Bxhpi od Schlossera - cena się zmieni i bedzie awantura.

Ostatnio edytowane:
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 3
Wąskotorówka 7
Wąskotorówka 16
Wąskotorówka 36
Wąskotorówka 74