• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja MBd1 135 H0e

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Z

Zv

Gość
#1
Postanowiłem zrobić sobie jeżdżący model wagonu MBd1 135 wg rożnych rysunków, zdjęć i wszystkiego co jest dostępne w sieci. Będą dwa egzemplarze: zielono zielony i beżowo niebieski. Oczywiście z dekoderem, może z dźwiękiem. Jeśli ktoś z was ma fotki czy rysunki nie udostępnione w sieci będę wdzięczny za pomoc. Oczywiście wszelkie uwagi z wyłączeniem "dobrych rad wujka Staszka" mile widziane.
 

Załączniki

Mawak

Aktywny użytkownik
Reakcje
16 0 0
#3
Super pomysł!Kiedyś też majstrowałem nad tym modelem lecz totalnie zawaliłem dach i odpuściłem sobie ten projekt!Może uda mi się coś podchwycić i od początku ruszyć z pracami.
Trzymam kciuki bo zapowiada się rewelacyjnie!(y)
Ps.Nawet ostała mi się fotka na dysku z tym modelem.
 

Załączniki

Marcin Wojda

Moderator Grupy H0e
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Reakcje
164 0 0
#5
Super sprawa, a wersji jednokierunkowej nie planujesz? Marzy mi się MBd1-138 bez silnika (http://www.kolejewask.transport.pwr...myslowe/PL_CukrKruszwica/PL_CukrKruszwica.htm). A na napęd masz już jakiś pomysł? Wujek Staszek prosił przekazać, że bardzo istotne dla dobrych właściwości jezdnych będzie uzyskanie jak największej masy przy jak najniżej położonym środku ciężkości - sam silnik może być dość słaby. ;-)

P.S. Na innym forum widziałem, że rozważasz napęd na jedną oś. W praktyce to się słabo sprawdzi, koniecznie muszą być obie.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#6
Mam też narysowaną tą ścianę do jednokierunkowego :) Zrobi się takie pudło tylko na kołach :) Napęd na pewno będzie na obie osie.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
#7
Postanowiłem zrobić sobie jeżdżący model wagonu MBd1 135 wg rożnych rysunków, zdjęć i wszystkiego co jest dostępne w sieci. Będą dwa egzemplarze: zielono zielony i beżowo niebieski. Oczywiście z dekoderem, może z dźwiękiem. Jeśli ktoś z was ma fotki czy rysunki nie udostępnione w sieci będę wdzięczny za pomoc. Oczywiście wszelkie uwagi z wyłączeniem "dobrych rad wujka Staszka" mile widziane.
Ponieważ nie jestem "wujkiem Staszkiem" pozwolę sobie na "dobrą radę" :).
Nie rób oznaczeń wg rysunku, który tutaj załączyłeś !
To jest kompletna kicha! Chodzi nie o treść, ale o krój i wielkość oznaczeń, a szczególnie o oznaczenia klasy i cechę PKP !
Przygotuję Ci odpowiednie oznaczenia na ten model, zupełnie nieodpłatnie i bez żadnych zobowiązań. Nie mówię, że to będzie jutro (bo nie będzie), ale zrobię to na 100%.
Po prostu nie psuj złymi oznaczeniami, dobrego modelu...
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#11
Odlewam dachy i trawią się z detalami blachy,
rymy Istebniańskie :)
powolutku do przodu wagon już na kołach, robię maskownice podwozia :)
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#15
Zvolack a spójrz no na to rozwiązanie napędu http://www.sb-modellbau.com/product_info.php?products_id=2399

Wiem że w tym przypadku należało by zmienić średnice kół na 7 mm ale nie bardzo teraz mam jak potwierdzić reszte parametrów. Jeżeli to by konkretnie nie pasowało to może na tej zasadzie wykonać napęd tylko na blaszkach fototrawionych ( cos na zasadzie lxd2 od Marcina W.)
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#16
hmm fajne ale... drogie! i za wysoko silnik. Niedługo pokaże swoje rozwiązanie w sumie podobne ale silnik leży dużo niżej. Jeszcze walczę z doborem ślimaka. Powolutku :)
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#17
Od pełnego sukcesu dzielą mnie jeszcze frezowania 4 wnęk na koła i będę mógł uznać że napęd jest ok. Udało mi się to schować poniżej poziomu okien.. Do wglądu kalki i do wyboru 3 rożne schematy malowania w zależności od okresu wg Krzyska Koja któremu serdecznie dziękuje.
 

Załączniki

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.