• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja MBd1 135 H0e

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
Z

Zv

Gość
W końcu dotarła przesyłka więc nowy napęd zastąpi stary, będzie miejsce na głośnik i dźwięki :) Pod koniec czerwca zabiorę się za krótka serię MBd1. Nowe blachy i nowy napęd wyeliminuje błędy młodości z tego projektu.
20160509_201228.jpg
 

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
Czy mógłbyś zdradzić wymiary tego modelu? Wydrukowalem sobie ten wagon z Internetu i wyszedł mi trochę nie wymiarowy. Dzięki ;)
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Nie zdążyłem ☺ jest jescze wg mnie dokładniejszy rysunek w książce o Rogowie. Z domu wieczorem wrzucę.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Na forum gównoburza Wstydliwych Bolesławów a u mnie powstają ostatnie MBd1 i ruszam konkretnie z dokończeniem projektu MBxd2. A na fotce bliźniaki... niby jednojajowe a jednak różne. :)
20171119_151348.jpg
20171119_151413.jpg
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Wypiaskowane i pomalowane podkładem. Zakradła się jeszcze węglarka Ziehla.. W tzw międzyczasie lutuję ostatnie dwa wagony w tym roku.
20171122_163141.jpg
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Poskladalem, wózki gotowe, zostało malowanie. W sumie fajny wagon za przujazną kasę. Wkrótce będzie działać moja www, tam będzie relacja i więcej fot.
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
315 13 0
Tylko, że takich węglarek, żeby skład miał sens, to trzeba mieć z 15-20. No dobra, nie mniej niż 10...
Ja to wąskotorowy słabo jestem, ale składu takich wagonów to bym pożądał. Oj łaziło się po nich po stacji na Dąbrówce, przepychało z toru na tor z kumplami... :rolleyes:
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Wagon MBd1 135 '73 z Nowego Dworu Gdańskiego i dwukierunkowy MBd1 134 '81 z Marezy, teraz wagony po za dźwiękami posiadają również oświetlenie i prędkość manewrową.

20171205_105046.jpg 20171205_105151.jpg 20171205_104914.jpg
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Chyba nigdy nie pokazałem jak wyglądda wagon w środku ☺ dedykowane płytki oświetlenia, głośnik, kondensator, silnik Mashima z kołem zamachowym.. trochę kolorowych kabli.

20171212_184150.jpg
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Jak na tak mały pojazd to wyposażyłeś go w pokaźniej wielkości motor. Ja dałbym najmniejszą mashimę a w zamian większe koło zamachowe. W Lyd1 stosuje te najmniejsze motorki a jest to lokomotywa króra ma ciągnąć wagony, a MBd1 zbyt wielu wagonów nie ciągnął. Czy kondensator podłączasz przez dławik czy bezpośredno? bo wydaje mi się że masz do plusa podpięte też diody?
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.