• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja MBd1 135 H0e

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Zvolack

Moderator Globalny
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Postanowiłem zrobić sobie jeżdżący model wagonu MBd1 135 wg rożnych rysunków, zdjęć i wszystkiego co jest dostępne w sieci. Będą dwa egzemplarze: zielono zielony i beżowo niebieski. Oczywiście z dekoderem, może z dźwiękiem. Jeśli ktoś z was ma fotki czy rysunki nie udostępnione w sieci będę wdzięczny za pomoc. Oczywiście wszelkie uwagi z wyłączeniem "dobrych rad wujka Staszka" mile widziane.

Załączniki

Mawak

Aktywny użytkownik
Super pomysł!Kiedyś też majstrowałem nad tym modelem lecz totalnie zawaliłem dach i odpuściłem sobie ten projekt!Może uda mi się coś podchwycić i od początku ruszyć z pracami.
Trzymam kciuki bo zapowiada się rewelacyjnie!(y)
Ps.Nawet ostała mi się fotka na dysku z tym modelem.

Załączniki

Marcin Wojda

Moderator Grupy H0e
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Super sprawa, a wersji jednokierunkowej nie planujesz? Marzy mi się MBd1-138 bez silnika (http://www.kolejewask.transport.pwr...myslowe/PL_CukrKruszwica/PL_CukrKruszwica.htm). A na napęd masz już jakiś pomysł? Wujek Staszek prosił przekazać, że bardzo istotne dla dobrych właściwości jezdnych będzie uzyskanie jak największej masy przy jak najniżej położonym środku ciężkości - sam silnik może być dość słaby. ;-)

P.S. Na innym forum widziałem, że rozważasz napęd na jedną oś. W praktyce to się słabo sprawdzi, koniecznie muszą być obie.

OP
OP
Zvolack

Zvolack

Moderator Globalny
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Mam też narysowaną tą ścianę do jednokierunkowego :) Zrobi się takie pudło tylko na kołach :) Napęd na pewno będzie na obie osie.

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Postanowiłem zrobić sobie jeżdżący model wagonu MBd1 135 wg rożnych rysunków, zdjęć i wszystkiego co jest dostępne w sieci. Będą dwa egzemplarze: zielono zielony i beżowo niebieski. Oczywiście z dekoderem, może z dźwiękiem. Jeśli ktoś z was ma fotki czy rysunki nie udostępnione w sieci będę wdzięczny za pomoc. Oczywiście wszelkie uwagi z wyłączeniem "dobrych rad wujka Staszka" mile widziane.
Ponieważ nie jestem "wujkiem Staszkiem" pozwolę sobie na "dobrą radę" :).
Nie rób oznaczeń wg rysunku, który tutaj załączyłeś !
To jest kompletna kicha! Chodzi nie o treść, ale o krój i wielkość oznaczeń, a szczególnie o oznaczenia klasy i cechę PKP !
Przygotuję Ci odpowiednie oznaczenia na ten model, zupełnie nieodpłatnie i bez żadnych zobowiązań. Nie mówię, że to będzie jutro (bo nie będzie), ale zrobię to na 100%.
Po prostu nie psuj złymi oznaczeniami, dobrego modelu...

OP
OP
Zvolack

Zvolack

Moderator Globalny
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Odlewam dachy i trawią się z detalami blachy,
rymy Istebniańskie :)
powolutku do przodu wagon już na kołach, robię maskownice podwozia :)

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Zvolack a spójrz no na to rozwiązanie napędu http://www.sb-modellbau.com/product_info.php?products_id=2399

Wiem że w tym przypadku należało by zmienić średnice kół na 7 mm ale nie bardzo teraz mam jak potwierdzić reszte parametrów. Jeżeli to by konkretnie nie pasowało to może na tej zasadzie wykonać napęd tylko na blaszkach fototrawionych ( cos na zasadzie lxd2 od Marcina W.)

OP
OP
Zvolack

Zvolack

Moderator Globalny
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
hmm fajne ale... drogie! i za wysoko silnik. Niedługo pokaże swoje rozwiązanie w sumie podobne ale silnik leży dużo niżej. Jeszcze walczę z doborem ślimaka. Powolutku :)

OP
OP
Zvolack

Zvolack

Moderator Globalny
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Od pełnego sukcesu dzielą mnie jeszcze frezowania 4 wnęk na koła i będę mógł uznać że napęd jest ok. Udało mi się to schować poniżej poziomu okien.. Do wglądu kalki i do wyboru 3 rożne schematy malowania w zależności od okresu wg Krzyska Koja któremu serdecznie dziękuje.

Załączniki

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.