• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Mazowsze Główne

OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
Kurcze, spodziewałbym się kilku z tych firm raczej w chińskich łapkach.
Chyba, że Faller też jest w chińskich łapkach?

Artur, w kwestii elewatora to ta nadbudówka na silosach jest konieczna na całej długości. Tam są podajniki ziarna do silosów.
Chyba, ze chcesz się babrać z wyprowadzeniem ich na zewnątrz (gdzieś widziałem zdjęcie amerykańskiego modelu w tej kwestii, nie wiem jak to działa w europejskich realiach)

Polecam lekturę, może być pomocna.
Poza tym elewatory to temat rzeka ;-)

Zobacz załącznik 760490

QUOTE="Rafał M, post: 888822, member: 4237"]Serio? Zobacz mój post powyżej Twojego. Tamte dałem jako podobieństwo.[/QUOTE
Przeczytałeś o co pytał tomekkor? O elewator z poprzedniego zdjęcia, czy o podobny?
To tylko była przymiarka jaby wygladał taki łącznik a pod ręką był tylko element z elewatorów. Ogólnie zadaszenie będzie po całości. Sam łącznik będzie z kartonu zrobiony. Coś narysuję ;)

Ale zainteresowałeś mnie tym drugim zdjęciem :)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.994 140 0
Taki łącznik sam w sobie, to nie jestem pewien czy ma sens. I po co jest tam drugi budynek?
Wg tej magicznej książeczki, większość transportu zboża między budynkiem-rozdzielnią a zbiornikami, czy punktem zdawczo-odbiorczym (znaczy tym zadaszeniem) odbywa się przez hmmm. "taśmociągi ślimakowe" POD budynkiem, lub właśnie na górze silosów.
A jak obok stoi inny budynek lub zbiornik, to wystarczy zwykła rura zsypowa ;-)
Jest jeszcze typ podajników pokazanych w tym modelu
https://www.faller.de/de/de/Produkt...r-Ausschmückung/2-Getreidesilos-sid15193.html
podobny do amerykańskiego typu/systemu Guthrie (nie wiem czy Faller produkuje go w H0)

kurcze, przeglądam tę stronę Falleria i tym przejęciem przez Walthersa to mnie zaciekawiło. Może nie będę musiał kupować domków za oceanem ;-)
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
Na telefonie tego teraz sprawnie nie ogarnę ale popatrz na zdjęcia Młynu Białołęka (NAC). Tam właśnie taki był bo brał też zboże z kanału żerańskiego.
To była przymiarka do rozwinięcia koncepcji. A niedaleko będzie mój port i tamtejszy elewator, który też miał podobny łącznik do większego budynku.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.994 140 0
O widzisz, Marek, tak coś czułem ;-) Widocznie taka polska specyfika budowy elewatorów.
Ale zarówno w PZZ Białołęka jak i Kępnie, jest to łącznik do ładowni, a na Mazowszu?

p.s. ja się tak tylko przy3,14erdzielam dla zasady, sam mam u siebie łącznik między dwoma budynkami i do końca nie wiem jaki mam zakład, chyba młyn ;-)
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
O widzisz, Marek, tak coś czułem ;-) Widocznie taka polska specyfika budowy elewatorów.
Ale zarówno w PZZ Białołęka jak i Kępnie, jest to łącznik do ładowni, a na Mazowszu?

p.s. ja się tak tylko przy3,14erdzielam dla zasady, sam mam u siebie łącznik między dwoma budynkami i do końca nie wiem jaki mam zakład, chyba młyn ;-)
połączenie z portem rzecznym ;) taka jest koncepcja.

Na Białołęce łącznik miał 150m długości od rzeki do elewatora
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Super, ale mam małe uwagi dotyczące pulpitu. Typowy pulpit kostkowy jest jaśniejszy (seledynowy), nie ma tak grubego obramowania i nie jest zagłębiony w obramowaniu. Poza tym powinien być trochę bardziej pochylony (ten chyba trochę jest, ale za mało). Linie oznaczające tory są metaliczno-srebrne, ale są w nich szczelinowe wycięcia z szybkami. Szczeliny pokazujące położenie zwrotnic są zawsze podświetlone żółtawo (jedna z dwóch przy każdej zwrotnicy), pozostałe normalnie są ciemne. Przy ustawieniu drogi przebiegu, cała droga świeci na biało. Odcinki torowe i zwrotnicowe zajęte przez tabor świecą na czerwono. Nawet, jeżeli na torze jest tylko jeden wagon, cały tor świeci na czerwono (chyba, że w rzeczywistości tor jest podzielony na odcinki, wtedy świeci tylko ten, na którym stoi wagon). Wiem, że nie da się tego wszystkiego odwzorować w modelu, ale to, co się da, powinno być w miarę możliwości zgodne z oryginałem.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Prześliczna, trochę patyny i koniecznie czerwona błyskawica ;) a już myślę jak dla Was w tej wielkości wióry zrobić.
I to jest obraz który "robi" dzień" jak to mówią, zaraz sobie pójdę póki można na tory, a potem na cmentarz ale lekko będzie się szło, radośnie choć czas raczej depresyjny.
Dziękuję Marku.(y)
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Tak to wyglada, dojdą kraty i powinno być ok. Wydaje mi się, że pamietam okna takiej wielkości bez szprosów.