• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spotkanie Mazowieckie Stowarzyszenie Modelarzy Kolejowych

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#1
Trochę czasu minęło od momentu rzucenia tutaj na forum idei powstania klubu/stowarzyszenia modelarskiego w Warszawie. Po konsultacjach z najbardziej aktywnymi chętnymi postanowiliśmy założyć stowarzyszenie mające na celu propagowanie modelarstwa kolejowego, budowę wspólnej makiety, spotkania miłośników naszego hobby oraz budowanie pozytywnego obrazu modelarstwa kolejowego.

Jako, że wielu chętnych pochodzi nie z samej Warszawy ale z jej okolic oraz by łatwiej rozmawiało się z różnego rodzaju instytucjami które być może będą mogły nam pomóc wybraliśmy formę stowarzyszenia pod nazwą

Mazowieckie Stowarzyszenie Modelarzy Kolejowych

Aby jednak założyć stowarzyszenie potrzebnych jest co najmniej 15 chętnych, dlatego też założyłem na forum dział MSMK oraz grupę MSMK do której mogą aplikować chętni do udziału w stowarzyszeniu. By zgłosić swój akces do grupy proszę o wybranie na górze strony rozwijanego menu przy waszym nicku (obok Rozmów prywatnych i Powiadomień). Z menu które się rozwinie proszę o wybranie opcji Dołącz do Grup, a następnie wybrania MSMK i Zapisz.

W ramach działu będziemy dyskutowali nad przygotowaniem statutu, zakresu działań, skoordynujemy działania w zakresie poszukiwania lokalu oraz przygotujemy zebranie założycielskie oraz będziemy koordynować działania stowarzyszenia.

Chcemy by MSMK było miejscem spotkań tych którzy mają już doświadczenie modelarskie (budowa makiet, dioram, modułów, budowa i konwersje modeli) jak też tych którzy dopiero zaczynają albo nie mają możliwości na zbudowanie makiety. Chcemy też zaprosić kolekcjonerów modeli którzy na pewno odnajdą się w naszym zespole. Ponadto chcemy by MSMK było miejscem gdzie nowi miłośnicy modelarstwa kolejowego znajdą wiedzę, pomoc i chęć wsparcia od bardziej doświadczonych modelarzy.

Większość ustaleń odnośnie profilu stowarzyszenia oraz podejmowanych działań będziemy ustalali we własnym gronie w naszym dziale ale już na początku chciałbym zaznaczyć, że nie chcemy nastawiać się na jedną słuszną wielkość modelarską i zapraszamy wszystkich chętnych od najmniejszych do największych. Chcemy łączyć a nie dzielić i dlatego zapraszamy wszystkich, tym bardziej, że na Mazowszu mamy kolegów którzy budują w skali Z ale też w skali 0 (a patrząc na Konrada to kto wie czy nie w skali II jak mu oczywiście miejsca wystarczy).
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#9
Spokojnie Daniel, tworzyć będziemy, ale najpierw niech się zgłosi te 15 chętnych osób i zdecydowanych.W zasadzie teraz już nieco mniej.
Na obecną chwilę jest już 13 osób więc bądźmy dobrej myśli :)[DOUBLEPOST=1363781418][/DOUBLEPOST]
Czekam na info w zakresie wszelakiej możliwej pomocy przy tworzeniu klubu MSMK:)
To info to już w dziale MSMK, żeby nie truć naszymi prywatnymi dyskusjami na forum.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#11
Arku, czy można poczytać dział MSMK przed decyzją dołączenia? Jakoś nie widzę działu MSMK, tylko mam opcje dołączenia do grupy MSMK. Jak rozumiem, dołączenie do grupy oznacza akces do stowarzyszenia, a ja przed decyzją chciałbym przeczytać informacje, o których wspomniałeś w wcześmiej.
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#13
Arku, czy można poczytać dział MSMK przed decyzją dołączenia? Jakoś nie widzę działu MSMK, tylko mam opcje dołączenia do grupy MSMK. Jak rozumiem, dołączenie do grupy oznacza akces do stowarzyszenia, a ja przed decyzją chciałbym przeczytać informacje, o których wspomniałeś w wcześmiej.
Dołączenie nie oznacza akcesu :) Na razie jesteśmy w fazie organizacji. Jak już się zorganizujemy powołamy Stowarzyszenie - wtedy dział będzie dostępny tylko dla członków - jako wewnętrzna platforma komunikacji - tak jak mają to inne kluby u nas na forum.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#14
To proponowałbym jednak utworzenie działu MSMK dostępnego dla wszystkich, może nawet niezalogowanych gości, z ogólnymi informacjami o tej inicjatywie, a w przyszłości wyodrębnienie części klubowej dla wewnętrznej komunikacji, dostępnej wyłącznie dla członków.
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#16
To proponowałbym jednak utworzenie działu MSMK dostępnego dla wszystkich, może nawet niezalogowanych gości, z ogólnymi informacjami o tej inicjatywie, a w przyszłości wyodrębnienie części klubowej dla wewnętrznej komunikacji, dostępnej wyłącznie dla członków.
Informacje ogólne są na forum, ukryte forum jest dla tych którzy chcą się zaangażować w ten projekt.
 

pkpkol

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Ja też z chęcią dołącze do MSMK, tylko, że ja jestem teraz na etapie szkolnym, więc jeśli chodzi o czas wolny to nigdy nic nie wiadomo. A co do stowarzyszenia to możnaby założyć jakiegoś bloga i zamieszczać na nim fotki, filmy, opisy etc.