• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spotkanie Mazowieckie Stowarzyszenie Modelarzy Kolejowych

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#82
To nie masz po co iść. Proponowałem takie rozwiązanie ale koniecznie chcieli krs i pity . To byla jak dotąd podstawa.
Ależ mnie cieszy i od początku to deklaruję tylko nie wiem po co sie zawiazało coś kolejowego bo to trzymaja w tajemnicy.
Wiem , że dopytywanie o konkrety jest irytujące ale parafrazując hugwę "nikt nie jest doskonały". I publiczne stowarzyszenie może podać publicznie program i składki. A może nie chcieć nowych członków a może coś ukrywać.[DOUBLEPOST=1381919333][/DOUBLEPOST]
To najprostsze rozwiązanie, można zobaczyć co jest grane i podjąć decyzję. Inaczej to jak z tym losem na loterię "Panie Boże nigdy nie wygrałem. Icek, daj mi szansę i kup los" ;)
No wlaśnie chcę wiedzieć co jest grane i nic . Żadnej merytorycznej odpowiedzi.

A robię marketing wybijając temat stale na początek. Może ktoś jeszcze się zainteresuje.
 

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#83
No właśnie tego nigdzie nie ogłosili. Nic nie chcą deklarować. Wszystko jakieś tajne, tylko dla wtajemniczonych. A minęło już dużo czasu od założenia. Nie wiem czego się wstydzą. Teraz wszystko wolno.
I dlatego boje się iść na spotkanie.
Od razu tajne... :) Skrzyknęli się, aby się pobawić razem. I to jest główny i przewodni cel. Do tego dochodzą cele pośrednie, których osiągnięcie jest konieczne do ogólnego sukcesu. Nie od razu Kraków zbudowano, nie jesteśmy nastolatkami, którzy kończą szkołę o 13, a później trzeba wrócić do domu o 20. bo mama będzie krzyczała. Każdy ma swoje obowiązki i pomiędzy nie można coś wetknąć. Przyjdzie czas na wspólne budowanie, wspólne jazdy czy inne imprezy. Plany już są. Najpierw sprawy bieżące.

Odnośnie rejestracji, to dużo łatwiej jest coś załatwić. Dla działalności takiej grupy potrzebne jest miejsce. Nie da rady, żeby jeździć/budować makiety u kogoś w garażu. Oczywiste jest, że można wynająć lokal jako nieformalna grupa czy osoba, ale trzeba się liczyć z cenami rynkowymi za najem i skromna składka zdecydowanie nie wystarczy biorąc pod uwagę to, że nikt nie będzie tam siedział codziennie tylko powiedzmy wpadnie 1-2 razy na tydzień. Jako stowarzyszenie/formalna grupa można dużo więcej na korzystniejszych warunkach. I piszę to mając doświadczenia w innym stowarzyszeniu, bo przecież to Stowarzyszenie jest od niedawna.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#85
Bez KRS nie byłoby tej modelarni. Bez NIP i REGON nie byłoby KRS. Tyle w temacie.
Wszystko da się załatwić inaczej. W teorii.
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
 
Reakcje
0 0 0
#86
Ja właśnie złożyłem akces do MSMK, liczę, że z mizernym doświadczeniem zostanę przyjęty:)
A kiedy jest w końcu najbliższe spotkanie? Na Felińskiego byłem przypadkiem bo umówiłem się tam z Danielem po odbiór modelu (ja to ten koleś z kaskiem) i miałem okazję z z częścią z was się przywitać
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#87
Bez KRS nie byłoby tej modelarni. Bez NIP i REGON nie byłoby KRS. Tyle w temacie.
Wszystko da się załatwić inaczej. W teorii.
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Kocham demagogie. Stowarzyszenie nie musi być w krs żeby wynająć modelarnie i tego wszyscy nie wiedzą ale można to wmówić.
Bez krs nie można mieć oddziałów i prowadzić działalności gospodarczej czyli w domyśle przyjmować darowizn.
Poza tym można mieć pieczątkę i adres siedziby i występować w każdej sprawie.
I nie trzeba ciągle dbać o utrzymanie liczby min 15 członków.
I dalej będę reklamował msmk aż do momentu w którym samo będzie mogło sie reklamować innym ogłoszeniem niż "Skrzyknęli się, aby się pobawić razem". Albo mi się znudzi szybciej niż zabawa członkom.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#88
Kocham demagogie. Stowarzyszenie nie musi być w krs żeby wynająć modelarnie i tego wszyscy nie wiedzą ale można to wmówić.
Bez krs nie można mieć oddziałów i prowadzić działalności gospodarczej czyli w domyśle przyjmować darowizn.
Poza tym można mieć pieczątkę i adres siedziby i występować w każdej sprawie.
I nie trzeba ciągle dbać o utrzymanie liczby min 15 członków.
I dalej będę reklamował msmk aż do momentu w którym samo będzie mogło sie reklamować innym ogłoszeniem niż "Skrzyknęli się, aby się pobawić razem". Albo mi się znudzi szybciej niż zabawa członkom.
Nikt raczej nie chce gadać z "towarzystwem wzajemnej adoracji" nie posiadającym osobowości prawnej, i to nie jest demagogia, tylko fakt poparty doświadczeniem...
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#89
To jej nie uprawiaj.
Napiszę jeszcze raz, powoli żebyś zdążył czytać:
Bez osobowości prawnej nie moglibysmy (my - N-orma) wynająć tej modelarni. Nie byłoby nas stać, tak jak nie udźwignęlibyśmy innych lokalizacji w których pomimo tej osobowości traktowano nas komercyjnie - np. w PKP.
Więcej mogę Ci wytłumaczyć na PW, bo szkoda pompować temat który nie jest o tym jak i czy zarejestrować jakiś klub bo to już się stało.
 

Filip7370

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 3 0
#90
Przepraszam, może jestem ograniczony, albo coś w tym stylu. Jednak, nie rozumiem o czym toczy się jakaś niesamowicie zażarta batalia.
Fakt jest taki że jest kilka grup, które póki co nie wchodzą sobie w paradę i nie "dzielą miasta na swoje rejony" jak kluby sportowe. Chyba nie zdarzyła się jeszcze ustawka modelarzy czy pojedynki modeli kolejowych. Chociaż wszystko jest w PL możliwe.
Wiadomo też że im bardziej stabilna forma cywilna tym więcej można ugrać....GDZIEKOLWIEK.
Nie rozumiem też tutaj batalii co do MSMK i WKMK i N-ormy. Każdy niech robi spokojnie swoje w swoim gronie, jeśli ktoś jest w dwóch stowarzyszeniach to już jego sumieniu pozostawiam podział czasu na obydwa.
Co do nowych to każde nowe stowarzyszenie/klub/związek/kółko różańcowe powinno być otwarte na nowych i Ci nowi nie powinni bać się wykonać pierwszy ruch. Jeśli dzieje się inaczej to jest to anachronizm i skazuje taki byt na śmierć lub poważny uszczerbek na znaczeniu.
Tak jak wspomniałem "nowy" musi wykonać pierwszy ruch jeśli jest zainteresowany, bo przecież jakby wyglądało to inaczej, ankieterzy MSMK mają stać na ulicy i pytać kolejnych przechodniów czy by nie chcieli wstąpić?
Moim zdaniem wyczerpałem temat w najprostszy sposób i nie ma co "łapać się za ogon" zaśmiecając temat, który powinien być nieco merytoryczny i w zasadzie powinien być zgodnie z działem o "planowanych makietach i modułach".
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#91
Nikt tu batalii o WKMK nie toczy, bo nie ma o co. MSMK i N-orma w niczym nie mogą konkurować bo to inne bajki, choć przez jakiś czas pod jednym adresem.
Acha - Dany wyszedł dziś z klubu w jednym kawałku, są świadkowie. :)
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#92
No to pojechałeś po bandzie . Nie byłem w klubie a prywatnie u Ciebie. Nie wspomniałem chyba ani słowem o msmk. Chyba nie mogę więcej tam zagladać bo jeszcze zaczniesz doliczać mnie do frekwencji klubowej. I na tym poprzestańmy. Dalej nie będę robił marketingu wyciągając temat na górę i budząc emocje. A wiadomo ,że "mogą mówić jak chcą byle nie przekręcali nazwiska". Musicie to robić dalej sami.
pozdrawiam serdecznie jak zawsze
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#96
A do czego dopisać.
Uplynęło już trochę czasu to może jakoś się zareklamujecie. Czy msmk woli pozostać tajemniczą sektą. Czytam pilnie dzial imprezy i relacje i nic. To może chociaż w planuję.
 

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#97
Zapraszam na fanpage na FB. Znajdziesz tam zdjęcia z imprez na których byliśmy jak również projekt i pierwsze szkielety skrzynek.