• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja MAVERICK - Ciężarowe

OP
OP
Maverick

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Co do ostatniego modelu z tej serii to nie do końca pasuje mi ta naczepa na wózku Dolly. Chyba tak to się nazywa. Może w tamtych czasach takie zestawy były na porządku dziennym , albo AWM poszedł na skróty .
Jarek ten zestaw to "mój twór" ;) Ale takie zestawy możesz mi wierzyć "latają" do dziś dnia a jak wiesz, jeżdziłem/pracowałem w tej firmie parę lat to i mam te przyjemność, i możliwość tworzenia zestawów jakie w niej widywałem. Pamiętasz jak to było z BRING-iem?
Jak nikt nie chciał uwierzyć, że mają wszelakiego typu zestawy jak cysterny, "żywcówki" itp. Mało tego to mają zwykłe osobówki takie chociażby jak mercedesy E-klasse W211 czy W212 (i to nie w kombi) pomalowane oczywiście w ich barwy tyle, że z dodatkowym napisem "VIP posten". Mają w portach również "kalmary" w swoich barwach a jakby tego było mało to lokomotywy też mają :D Tylko nie zawsze miałem/mam przy sobie aparat albo też możliwość ich sfotografowania/sfilmowania. Co do modelu to solówka jest całkowicie AWM-owska a naczepa to totalna "składanka" *Herpa/AWM i coś tam jeszcze :D ) choć robiona jak najbardziej zgodnie z rzeczywistymi/realnymi naczepami. W solówce muszę jeszcze tylko koła wymienić na chrom/niebieski i będzie już taka jak sobie zaplanowałem.

Powiem nawet , że pobiegałem trochę z miarką i zamierzam takie cudo zrobić , co pewnie Cię ucieszy!!!
Już się cieszę bo wiem, że w takim razie pojawią się w mojej kolekcji nowe modele.:) Dzięki Tobie staje się ona naprawdę niepowtarzalne i raz jeszcze Dziękuję Ci za to.


Nie za bardzo wiem o co chodzi? :confused:
 

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Na pewno jest jak mówisz , to Ty tam mieszkasz i widzisz te zestawy na co dzień. Ale mi bardziej podchodzą zestawy solówka plus przyczepa z Limiteca. Ostatnio byłem pod baza Bringa w Malmo. Jest czym oko nacieszyć, tylko szkoda ,zże za ogrodzeniem to stoi. Ale jest parę firm godnych uwagi, chociażby LCB.
 
OP
OP
Maverick

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Ostatnio byłem pod baza Bringa w Malmo. Jest czym oko nacieszyć, tylko szkoda ,zże za ogrodzeniem to stoi. A
Nie chcą Cię tam wpuścić? Ja się u nas z czymś takim nie spotkałem i tutaj każda baza Bringa jest otwarta i mozna na nią swobodnie wejść a nawet wjechać. A jak ktoś się przyczepi, że coś tam "robisz" wystarczy jak powiesz o co chodzi, ze jesteś modelarzem potrzebujesz materiałów do wykonania modeli.
 

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Dla Ciebie to proste i oczywiste. Ale jak brama jest zamknięta i mój angielski nie powala , to wiesz czym może się to skończyć. Nie będę wtedy oglądał zielonych samochodów a tylko w niebieskie pasy !
 

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Cały temat, cała Twoja kolekcja i ta świetna diorama to czołówka na forum! Każdy model jest na swój sposób unikatowy, a znasz mnie i wiesz jak bardzo lubię Skandynawskie klimaty. W końcu też tam mieszkałem :)
Pocztowiec super wyszedł dzięki połączeniu AWMu z kabiną Herpy - czy w dzisiejszych formach nie ma wielu "utrudnień" w przekładkach, jak to miało miejsce w starych modelach?
"chromlajny" :D jak wcześniej Damian wspomniał, mogą się kojarzyć bardziej z Australią niż Skandynawią, ale przyznać muszę, że tak jak nie lubię chromowanych dodatków w europejskich ciężarówkach (poza felgami i ewentualnie kominami) oraz modelach, tak Twoje "zabawki" bardzo do mnie przemawiają - chociażby ostatni Actros - zrobił na mnie kolosalne wrażenie, świetnie się prezentuje, choć popracowałbym nad detalami, bo trochę za bardzo "spływa" tym chromem.

No i jeszcze jedno: postaw proszę tą magnumkę na 3 osie:

http://auto.img.v4.skyrock.net/4985/74584985/pics/3090161635_1_11_RMVoRs3H.jpg
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Bardzo podoba mi się droga ze skałami w tle(y). Zarówno faktura skał jak i ich kolor są fantastyczne. Czy mógłbyś zdradzić jak te skały zrobiłeś?
 
OP
OP
Maverick

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Cały temat, cała Twoja kolekcja i ta świetna diorama to czołówka na forum! Każdy model jest na swój sposób unikatowy, a znasz mnie i wiesz jak bardzo lubię Skandynawskie klimaty. W końcu też tam mieszkałem :) .....
Wojtek dzięki za mega miłe słowa. Naprawdę dzięki.
Co do trudności w dopasowaniu i przerabianiu/przebudowywaniu współczesnych modeli to rzekłbym, że dzisiejsze konstrukcje są troszkę bardziej skomplikowane bo bardziej "zdetalowane". Ale za to jaka frajda jak się taki model stworzy :) Bezcenna :)

No i jeszcze jedno: postaw proszę tą magnumkę na 3 osie:
Wojtek powiem tak:
Skurczybyku jeden zmobilizowałeś mnie do działania :D Mam dwa identyczne zestawy tej Magnumki i od dawien dawna czekała na "swój moment" czyli na przeróbkę. Miałem w sumie wszystko co potrzebowałem aby tą drugą "wrzucić na trzy osie" ale czekałem na ramę w takim samym kolorze lub czarną. Dziś po tym jak przeczytałem twój post postanowiłem, ze wykorzystam ramę w innym kolorze i padło na niebieską. A to z powodu, że w realu wiele zestawów BRING-a jest przemalowanych z barw Nor-Cargo a, że przemalowanie dotyczy zazwyczaj tylko nadwozia to ramy w tych koniach/zestawach pozostają w kolorze niebieskim i tak właśnie postanowiłem, że będzie wyglądać ta moja trzy osiowa Magnumka.
Ramę miałem AWM-owską, więc przeróbek nie było praktycznie wcale. Poza tym, ze dodałem po prawej stronie dodatkowy zbiornik paliwa. Zamontowałem kabinę, dołozyłem koła oczywiście chrom :D i stwierdziłem, ze coś za "biednie" wygląda.:D
Tak, więc dorobiłem osłony poboczne ale to też było jeszcze mało, więc dodałem podesty na górze pomiędzy nimi. :D
A co z tego wyszło i jaki jest efekt finalny to widać na fotkach poniżej.

Bardzo podoba mi się droga ze skałami w tle(y). Zarówno faktura skał jak i ich kolor są fantastyczne. Czy mógłbyś zdradzić jak te skały zrobiłeś?
Adam ta dioramka to dzieło "naszego" Daniela czyli daniel loko :) stworzona specjalnie na moje zamówienie :cool:

A oto model :) :


RENAULT Magnum "BRING" - NORWEGIA

P2170128.JPG

P2170130.JPG

P2170131.JPG

P2170132.JPG

P2160127.jpg


Ja jestem zadowolony i to bardzo z efektu końcowego ale ciekaw jestem Waszej opinii.

Pozdrawiam
Maverick
 

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Dziękuję, ciągnik wyszedł perfekcyjnie. Właśnie za to uwielbiam "modelarstwo" w naszej skali - można zrobić coś lepszego niż fabryka, w sumie niewielkim nakładem.
Jedyne co jeszcze bym w niej zrobił, to przesunął siodło, bo trochę za daleko ta naczepa ;)

EKSTRA!!!
 

sloth

Znany użytkownik
Reakcje
188 0 2
Magnumy świetne,szczególnie 3 osiowa,nabyłeś FH4 ciągnik w kolorze bringowym bo chyba jest coś podobnego,jest na schlueterze.
 

JACEKPOMOC

Znany użytkownik
Reakcje
1.550 5 0
Zielona 3 ośka jest rewelacyjna
[DOUBLEPOST=1424270499,1424270145][/DOUBLEPOST]Actros jest dla mnie też super.W Volvo zmieniłbym fele na chrom jak w naczepie i też byłbym dumny
 
OP
OP
Maverick

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
nabyłeś FH4 ciągnik w kolorze bringowym bo chyba jest coś podobnego,jest na schlueterze.
Sloth Ty mi nic nie mów o nabywaniu :D PJ właśnie robi podsumowanie dla mnie na planowane zakupy w Schlueterze :cry: A ja już jadę po finansowej bandzie jeśli chodzi o zakupy modeli :gwizd:

W Volvo zmieniłbym fele na chrom jak w naczepie
Będą wymienione i tego możesz być pewny tyle tylko, że nie ma nigdzie takich kół z niebieskimi piastami i w tej kwestii działa nasz kolega pj-pauli ;) Ale jakby co to w ostateczności dostanie chromy z czarnymi piastami.
 

Podobne wątki