• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mata trawiasta - mocowanie

tdd

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Pytanie początkującego: kupiłem sobie matę trawiastą firmy NOCH (symbol 00260 o wymiarach 120cm x 60cm).
Czym to najlepiej mocować do podłoża (sklejka)?
Fajnie gdyby się ją dało mimo wszystko łatwo zdemontować, gdybym zmieniał układ torów.
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
#3
Generalnie maty trawiaste przykleja się klejem do podłoża. Ja stosuję wikol lub klej introligatorski, co mam pod ręką. Natomiast żeby mata wygłądałe ciut realistycznie nie kleję całego arkusza tylko wydzieram (nie tnę nożyczkami/nożem) kawałki o wymiarach nieregularnych ale nie większych niż 5x5 cm. Kleję, potem następna i następna .... miejsca styku dosiewam sypką trawą albo krzaka osadze. Potem na to wszystko na lakierze do włosów dosiewam resztę. Pracochłonne ale jak sie nie da zastosować elektosadzarki efekt całkiem całkie. Nie mam wtedy pola golfowego
Fotki
IMG_20170220_203429-1040x780.jpg
 
Ostatnio edytowane: