• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Maszyny oraz pojazdy

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
959 2 0
#1
Maszyny.
Kombajn KZB-3B, który zasłynął pod handlową nazwą Vistula (łac. Wisła)
Wyprodukowany w 1963 Fabryka Maszyn Żniwnych im. Marcelego Nowotki „Agromet” w Płocku (FMŻ).
Model wykonany na specjalne zamówienie mojej kochanej Żonki.
Za ten projekt zbierałem się przez ponad pół roku. Bardzo lubiłem słuchać wykonując inne modele śpiewający głos mojej Żonki " a kombajn Gdzie eeee "
Pracowałem nad nim ponad miesiąc a część prac wykonałem głównie lewą ręką ;))
Jest to wersja specjalna. OLKA 1.
Tylko kombajnistki brak ;
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#2
Może to raczej powinno być w dziale samochodowym? Bo z koleją to ma chyba mało wspólnego, poza tym, że kombajny bywają przewożone koleją. ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.844 386 20
#4
Może to raczej powinno być w dziale samochodowym? Bo z koleją to ma chyba mało wspólnego, poza tym, że kombajny bywają przewożone koleją. ;)
Może być w dziale samochodowym, w końcu jeździ na gumowych kołach i nie potrzebuje szyn do jazdy. ;) Teraz tylko pytanie, czy kolega @Dariusz71 będzie rozwijał ten temat, czy to tylko pojedynczy wpis?
 
OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
959 2 0
#6
Ładowarka kołowa Ł-34 – pierwsza polska ładowarka przegubowa, produkowana w latach 1976 – 2000 w Hucie „Stalowa Wola” (woj. podkarpackie), w całości skonstruowana przez inżynierów stalowowolskiego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Maszyn Ziemnych i Transportowych (OBRMZiT).
Model to odlewy żywiczne z GPM.
 

Załączniki

OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
959 2 0
#12
Dźwigi samojezdne Lech oraz Polan.
Ten wpis poświęcę maszynie bardzo popularnej w PRL-u. To dźwig samojezdny (żuraw samojezdny) Lech oraz Polan. Modele ŻK-101 ŻK-161 i ŻK-162 produkowane przez ZREMB.
Te kultowe już pojazdy powstawały w Zakładzie Mechanizacji Budownictwa „ZREMB” Warszawa.
Oznaczenie typów dźwigów Polan . Litery ŻK to skrót od żuraw kołowy. Natomiast liczba 16 oznacza udźwig maksymalny 16 ton.
Maksymalny udźwig ŻK- 101 Lech, to 10 ton.
Wersja pierwsza (czyli ŻK-161) lub druga (ŻK-162).
 

Załączniki

OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
959 2 0
#13
Volkswagen Transporter T1.
Breloczek, kupiony w sklepie z różnymi pierdołami ;) za całe 14 zł. Chętnie wchodzę do takich sklepów, zawsze można coś wypatrzeć , a to patyczki na pnie dzewa, a to pojemniczek na farbki lub zestaw pipet za 5 zł.
I zrobiłem takie coś, czeka na remont silnika ;)
Skala pomiędzy 1/87 a 1/ 100.
 

Załączniki

OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
959 2 0
#15
DT-75 (ros. ДТ-75) – gąsienicowy ciągnik rolniczy i przemysłowy skonstruowany w Wołgogradzkiej Fabryce Traktorów (WgTZ), produkowany od 1962 roku do początku XXI wieku w kilku wersjach w ZSRR, a następnie Rosji. Używany także między innymi jako spycharka.
Model żywiczny wielkości HO firmy Modelen.pl
 

Załączniki

OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
959 2 0
#17
Czechosłowacki skuter Jawa 50 typ 20.Okres produkcji 1969-1983Motorower był wyposażony w silnik jednocylindrowy dwusuwowy chłodzony powietrzem o pojemności 50 cm3 o mocy 3,5 KM. Motocykl posiadał trzybiegową skrzynię biegów i osiągał prędkość 65 km/h.Model wielkości H0. (1/87)Ostatnie zdjęcie to oryginał na podstawie którego zrobiłem malaturę modelu.
 

Załączniki

OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
959 2 0
#18
Romet Ogar. dwuosobowy motorower produkowany w Polsce w latach 80. XX wieku przez firmę Romet w trzech odmianach: Ogar 200, 201 i Ogar 205, z czego 201 nie wszedł do produkcji seryjnej.Model wielkości H0 .
 

Załączniki