• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Maszyny do prac torowych używane w okresie PRL

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.305 58 3
#84
Nie wiem czy takowe byly w tamtych czasach.

Cytat z http://spawalnictwoszyn.pl/wp-content/uploads/2014/08/j_jasiski.pdf


Do dnia dzisiejszego w Polskiej rzeczywistości spowodowała
ekonomiczny wzrost kosztów remontów przy wykorzystaniu częstokroć wysłużonego sprzętu tj.
zgrzewarek torowych typu ZS i PRSM-3 wyprodukowanych z latach 1975÷1977, a zgrzewarek
typu PRSM-4 zbudowanych w latach 1989 do 1992. Należy dodać, że w latach 1993 do 1997
zamontowano na większości z nich rejestratory parametrów zgrzewania. Po za tym większość
zgrzewarek przeszło naprawy główne w latach 2003 do 2008, ale bez modernizacji agregatów
 

Butter

Użytkownik
Reakcje
103 0 0
#88
Witam Panowie

Mam taką małą ciekawostkę połączoną jednocześnie z ogromną prośbą. Mianowicie: Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe Sp. z o.o. (którego jestem pracownikiem) zakupiło ostatnio zagęszczarkę tłucznia typu PD90.
Maszynę nabyliśmy od Pana Platy, który to uratował ją od złomowania - i chwała mu za to ;) Niemniej plany są takie, żeby pojazd stał się taką swoistą wizytówką przedsiębiorstwa - na pewno będzie odnowiony zewnętrznie... a może i uda się w tej materii osiągnąć coś więcej ;] W każdym razie to jak wiele uda się z maszynką zrobić zależy też w dużej mierze od ilości dokumentacji, jaką uda się zdobyć. Zakupiona PD niestety nie posiadała w komplecie DTR-ki, w naszej firmie też ciężko o cokolwiek z tej przyczyny że pojazdy były u nas dotychczas traktowane jako wspomnienie z bardzo odległej przeszłości. Zatem prośba jest następująca - Czy ktoś z was dysponuje jakąkolwiek formą dokumentacji do tego typu zagęszczarek? Chodzi mi tu o DTR-ki, rysunki techniczne (lub nawet ich szczątki) - słowem... cokolwiek. Każda forma pomocy będzie mile widziana i być może przysłuży się do przywrócenia sprawności technicznej tego ciekawego pojazdu.

Na razie przesyłam jedno zdjęcie zrobione "na chybcika" komórką - jeśli będzie wola to doślę więcej ;]
 

Załączniki

SM03-422

Znany użytkownik
Reakcje
675 9 1
#89
Popytam (lub popytajcie) we wrocławskim Dolkomie w sekcji remontowej na ulicy Tęczowej, tam posiadają dokumentacje do wwwieeeluuu maszyn ;)
 

Butter

Użytkownik
Reakcje
103 0 0
#90
W związku z kolejnym etapem remontu naszej PD90 z PPM-T mam następujące pytanie: Czy ktoś z szanownego grona pamięta, bądź też ma zdjęcia takich maszyn z początku eksploatacji? Pytam, gdyż chcielibyśmy nadać naszemu egzemplarzowi barwy zgodne z prawda historyczną, a cały czas brakuje nam informacji na ten temat.
 
Reakcje
3 0 0
#93
Traktor tzw białoruśka z przyczepą NRD -owską typu HL ,taki zestaw widziałem na stacji Skarżysko Kamienna w latach 80.
[DOUBLEPOST=1485470208][/DOUBLEPOST]Nawet zbudowałem model takiego zestawu w skali TT.
 

dyżurny ruchu

Znany użytkownik
Reakcje
154 3 0
#97
Książka "Środki transportowe kolejowej służby drogowej" WKiŁ 1975 zawiera opisy wielu maszyn i urządzeń które ułatwiały prace torowe i transport ludzi i materiałów; poniżej kilka przykładowych zdjęć.

DSC_1945.jpg
DSC_1946.jpg
DSC_1947.jpg
DSC_1948.jpg
DSC_1949.jpg
DSC_1950.jpg
DSC_1951.jpg
DSC_1952.jpg
 

Kanclerz

Znany użytkownik
Reakcje
363 2 0
Trochę wtrącę się - ale czy są gdzieś fotografie pociągów sieciowych ubiegłej epoki? Najbardziej mi chodzi o zdjęcia drewnianych wagonów tzw. lubani.
 

Podobne wątki