• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Maszyny do prac torowych używane w okresie PRL

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Na obu zdjęciach jest moim zdaniem ta sama maszyna, a z pewnością taka sama PLM. Na obu widać dolną kabinę operatora, której MD 07 nie mają. A skąd kolega @Leon68 odczytał numery, nie wiem, bo na zdjęciach trudno się tego dopatrzyć. Pomijam już wykopalisko sprzed 5 lat... ;)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Mam pytanie o przyczepę do drezyny WM15A. Chodzi o PWM-15. Czy ten wagon doczepny do tej drezyny ma rację bytu w latach 80-tych XX w.? Drezyna WM15 była produkowana w Stargardzie Szczecińskim od 1977r. Pytanie, czy ten wagon doczepny też? A może PWM-15 to wytwór z epoki V?
 

Rafał1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
https://www.facebook.com/SMKChojnice/photos/a.1110091982340283/5385988534750585/
Cytat ze strony:
W ostatnim czasie nasze Stowarzyszenie wzbogaciło się o nowy eksponat. Jest nim Odśnieżarka Frezowo - Wirnikowa OFW2400-001. Maszyna została wyprodukowana w latach 80. w ZNTK Stargard na bazie drezyny WM15. Była eksploatowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe w Zakładzie Linii Kolejowych w Wałbrzychu - ISE Jelenia Góra, skąd niedawno została przetransportowana do Chojnic. Pojazd jest jedynym istniejącym przedstawicielem typu więc zdecydowanie zasługuje na zachowanie i remont, dlatego zdecydowaliśmy się nim zaopiekować
Zobacz załącznik 860167
Świat jest bardzo mały, tym egzemplarzem w latach 90 mój ojciec odśnieżał Szklarską Porębę jechałem z nim z bazy Wałbrzych Szczawienko
 

JacekZet

Znany użytkownik
Reakcje
458 0 0
Mam pytanie o przyczepę do drezyny WM15A. Chodzi o PWM-15. Czy ten wagon doczepny do tej drezyny ma rację bytu w latach 80-tych XX w.? Drezyna WM15 była produkowana w Stargardzie Szczecińskim od 1977r. Pytanie, czy ten wagon doczepny też? A może PWM-15 to wytwór z epoki V?
PWM-15 były dostarczane w zestawach z WM15. Wyprodukowany latem 1989 WM15A-417 przydzielony do DOM Poznań, DP7212 miał wagon doczepny PWM-15-470. Wygląda na to że były zestawy WM15A+PWM15 standardowo i dodatkowo wyprodukowano pewną liczbę doczep na uzupełnienie strat, do innych pojazdów albo jako drugie do WM15A.
 

Podobne wątki