• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Maszyny budowlane oraz inne sprzęty specjalistyczne z czasów dzieciństwa - kolekcja Adama

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Model świetnie wykonany,choć mógłby być zielono-szary-tak jak to u nas najczęściej był malowany.;)
Tym razem nie może być zielony;). Jak skompletuję cały planowany zestaw, to pokażę dlaczego jest czerwony.

Po wszystkich komentarzach postanowiłem że kiedyś zrobię jeszcze jeden taki, ciemnozielony i z poprawioną kabiną.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Wracam do tematu Ursusa C-4011 szybciej niż się spodziewałem. Po licznych komentarzach zmieniłem w nim proporcje kabiny, zwiększyłem delikatnie przejrzystość szyb oraz ściągnąłem kotarę która nie wyglądała zbyt naturalnie. Model wzorowany na folderze reklamowym firmy Forschritt z końca lat 60-tych. Na oryginalnym zdjęciu wprawdzie jest Zetor 4011 ale przecież podobieństwo tych dwóch traktorów jest oczywiste i bynajmniej nie przypadkowe. Ciągnik C-4011 na licencji Zetora produkowany był w latach 1965-70 w warszawskim Ursusie. W okresie tym z taśmy montażowej zjechało prawie 100 tysięcy traktorów tego typu.
Przy okazji pojawiła się również ostatnia część zestawu czyli sieczkarnia Forschritt E066. Maszyna tego typu pojawiła się jako tło do kłótni poniędzy Kargulem i Pawlakiem w kultowym filmie "Nie ma mocnych"

DSC_8879.JPG
ursus 4011.JPG
DSC_8910.JPG
DSC_8908.JPG
DSC_8909.JPG
DSC_8904.JPG
DSC_8907.JPG
DSC_8906.JPG
DSC_8950.JPG
DSC_8922.JPG
DSC_8929.JPG
DSC_8941.JPG
DSC_8896.JPG
DSC_8898.JPG
DSC_8935.JPG
DSC_8937.JPG
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Adam, u ciebie wygląda to tak:
- Kochanie, słońce wyszło, pędzę fotografować modele!
- Czyś ty oszalał? Śmieci trzeba wyrzucić, kran naprawić, zakupy zrobić, leniu ty, nierobie jeden!!!!
Czy tak:
- Kochanie, idę śmieci wyrzucić
- Nareszcie wywalasz te graty! A po co ci aparat? Będziesz uwieczniał tę chwilę?
A może tak:
- Wychodzę!
- Ok!
Chyba, że tak:
- Idę fotografować modele!
- Ten nowy śmiczny traktorek? Mogę iść z tobą? Pomogę ci rozłożyć parawan, bo pi..dzi jak diabli!

Świetna robota i super foty. Plener robi swoje. U nas niestety non stop śnieg z deszczem, albo deszcz ze śniegiem, a jak chwila słońca, to pi..dzi jak diabli, że modelu nie ustawisz, bo odfrunie...
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Adam, u ciebie wygląda to tak:
- Kochanie, słońce wyszło, pędzę fotografować modele!
- Czyś ty oszalał? Śmieci trzeba wyrzucić, kran naprawić, zakupy zrobić, leniu ty, nierobie jeden!!!!
Czy tak:
- Kochanie, idę śmieci wyrzucić
- Nareszcie wywalasz te graty! A po co ci aparat? Będziesz uwieczniał tę chwilę?
A może tak:
- Wychodzę!
- Ok!
Chyba, że tak:
- Idę fotografować modele!
- Ten nowy śmiczny traktorek? Mogę iść z tobą? Pomogę ci rozłożyć parawan, bo pi..dzi jak diabli!

Świetna robota i super foty. Plener robi swoje. U nas niestety non stop śnieg z deszczem, albo deszcz ze śniegiem, a jak chwila słońca, to pi..dzi jak diabli, że modelu nie ustawisz, bo odfrunie...
Rozbawiłeś mnie Grzesiek:D Najciekawsze jest to, że w każdej z tych trzech wersji jest trochę prawdy. Moja żona czasami marudzi, że przez cały weekend jest pierd....nik w pokoju ale wie że jeżeli sobie nie podłubię, to będę upierdliwy. Czasami nawet się czymś zainteresuje ale jak mamy gości to zawsze pierwsza pokazuje im gablotę z modelami i opowiada o nich i o hobby męża. Najważniejsze jest to żeby zachować równowagę i nigdy nie przedkładać hobby nad żonę i rodzinę. Jak przychodzi paczka z Europy to sam wyciągam żonę na zakupy :);). Torebka z Coach-a i tak jest sporo tańsza niż zawartość przeciętnej przesyłki adresowanej do mnie.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
To u mnie jest odwrotnie - jak żona zaczyna interesować się modelami, przestaje narzekać na bałagan, nawet zaproponuje coś tam, znaczy że albo chce coś kupić, albo gdzieś wyskoczyć. Co ciekawe - niezależnie od wszystkiego i tak się zawsze godzę i na zakupy i na jej eskapady z koleżankami (nazywają to konferencjami, w rzeczywistości wino leje się strumieniami a na wykładach śpią).
Ale jak się włączy narzekanie, to nie ma zmiłuj, Louis Vuitton nie pomoże...
Ale mamy równowagę: icar vs zalando ;)
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Rewelacyjne modele jak zawsze z resztą ! Jedyne co mi się w oczy rzuciło to lusterka, czy one aby nie powinny być przed drzwiami ? Szybkie rozpoznanie u wujaszka GOOGLE i faktycznie były lusterka i przed i za drzwiami, troszkę to dziwnie wygląda ale zgodne z prawdą :) Tak więc wszystko Extra !!!
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Rewelacyjne modele jak zawsze z resztą ! Jedyne co mi się w oczy rzuciło to lusterka, czy one aby nie powinny być przed drzwiami ? Szybkie rozpoznanie u wujaszka GOOGLE i faktycznie były lusterka i przed i za drzwiami, troszkę to dziwnie wygląda ale zgodne z prawdą :) Tak więc wszystko Extra !!!
Znalazłem zdjęcia na których były i tak, i tak.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Dioramka znana i już podziwiana. Model wykonany na bardzo wysokim poziomie. Masz Ty chłopie rękę do tych miniaturek. Ale model modelem, natomiast zdjęcia to już mistrzostwo. Wygląda jak realny traktor w gospodarstwie rolnym. (y) Pełen podziw... (y)
 

Podobne wątki