• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Maszyny budowlane oraz inne sprzęty specjalistyczne z czasów dzieciństwa - kolekcja Adama

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Mistrzostwo sztuki modelarskiej!!! Ale żeby nie było tak słodko (jak w pewnej reklamie;)), to trochę nienaturalnie wygląda na zdjęciu ta prawa tylna podpora wisząca w powietrzu.
Też mnie to drażni. To przez moje lenistwo. Czekałem na dobre oświetlenie i jak wyszło na chwilę słońce to pstryknąłem fotki. Później jak wczytałem zdjęcia do komputera, to już nie chciało mi się ich powtarzać i podkładać jakiejś deski.
Na zdjęciach makro prawie zawsze wyjdzie jakiś babol. Czasami jest to małe włókienko czy podniesione minimalnie koło, ale trafia się też taka perełka jak nałożona do góry nogami kalkomania i wtedy nie pozostaje nic innego jak zabawa z ponownym malowaniem.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Radziecki spychacz linowy Staliniec S-100 zrobiony z kitu firmy Icar wraz z nową dioramą do prezentacji ciężkiego sprzętu. Fotorelacja z powstawania dioramy znajduję się w innym moim wątku http://forum.modelarstwo.info/threads/dioramy-adama.34366/page-5#post-737537

Na zdjęciach pojawia się również zrobiony kilka miesięcy temu hydrauliczny model Stalińca T-100.

DSC_7811.JPG
DSC_7812.JPG
DSC_7814.JPG
DSC_7815.JPG
DSC_7839.JPG
DSC_7841.JPG
DSC_7845.JPG
DSC_7852.JPG
DSC_7853.JPG
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Dziękuję za wszystkie miłe komentarze.

... te straże pożarne jak również te miejskie służby oczyszczania, chętnie bym je kupił od Ciebie Adamie :)
Te złożone z kitów modele niestety nie są na sprzedaż, ale intensywnie myślę o zrobieniu kilku samochodów całkowicie od zera ktire powinny być na sprzedaż. Syrena 105 to już nawet bardzo blisko do produkcji.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Dzięki za komentarze.
Piękne te spychacze Adam, trzeba zrobić DT-75, ogólnie jak zwykle super wykonanie ale dioramy robisz zaj............ :)
z tej dioramki jestem bardzo zadowolony. Nie dość że zajęła mi tylko 3 wieczory, to jeszcze zrobiona praktycznie z resztek do wyrzucenia:

sklejka - odpad z przebudowy schodów
styropian -zabezpieczenie z kupionej rok temu lodówki
cement - pozostałość z remontu
ziemia i korzonki - z ogródka za domem
zieleń to resztki z makiety synka
W sumie to najdrożdzy był pojemnik do przechowywania ok. 12PLN

Co do DT-75, to by się rzeczywiście przydał.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
No patrzcie, ze śmieci i resztek takie cuda facet robi... Strach pomyśleć jakby miał nieograniczoną ilość materiałów...
Adam, trzeba przyznać, że klimat potrafisz "złapać". Miodzik to twoje modelarstwo.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Tatra 138 z żurawiem kratownicowym AB 063 z zestawu czeskiej firmy MM Brno. Jak wszystkie żurawie wymaga nieco cierpliwości przy składaniu. Uwaga w oryginanych zestawach brakuje oszklenia kabin. Na zdjęciach pojawia się ten sam typ żurawia na podwoziu nieco nowszej tatry 148. Malowanie Transbudu Kielce.

DSC_7916.JPG
DSC_7917.JPG
DSC_7919.JPG
DSC_7921.JPG
DSC_7933.JPG
DSC_7936.JPG
DSC_7938.JPG
DSC_7939.JPG
DSC_7947.JPG
 

Podobne wątki