• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Maszyny budowlane oraz inne sprzęty specjalistyczne z czasów dzieciństwa - kolekcja Adama

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Mój pierwszy samochód rozpoczynający serię strażacką. Zestaw żywiczny Master Modell Brno nr 16940. Malowanie OSP Mirzec koło Starachowic. Model wyposażony w kilka własnoręcznie robionych detali. Ze względu na kiepską pogodę zdjęcia robione niestety w sztucznym świetle.

DSC_5960.jpg
DSC_5969.jpg
DSC_5979.jpg
DSC_5980.jpg
DSC_5985.jpg
DSC_5989.jpg
 

Załączniki

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Mój drugi samochód z serii strażackiej. Tym razem to Tatra 148 z zabudową CAS 32. w malowaniu Zakładowej Straży Pożarnej z Huty Stalowa Wola. Ten ciężki wóz stażacki zaczął swoją służbę w ZZSP HSW na początku lat 70-tych. Zdjęcia oryginału pochodzą z tygodnika "Socjalistyczne Tempo" z lat 1973-84 i są jedynymi które udało mi się gdziekolwiek wyszukać.

Kit do budowy modelu wyprodukowany przez mało znaną manufakturę p. Sadlo.

Do modelu dorobiłem poręcze na zbiornik oraz pożyczyłem kilka elementów żywicznych i fototrawionych z modeli innych producentów. Na tym egzemplarzu zależało mi jednak bardziej.

1974 tatra 148 straż.jpg
DSC_6358.jpg
DSC_6336.jpg
DSC_6344.jpg
DSC_6348.jpg
DSC_6353.jpg
DSC_6357.jpg
1973 Tatra.jpg

1984 zkładowa straż pożarna.jpg
 

Podobne wątki