• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Maszyny budowlane oraz inne sprzęty specjalistyczne z czasów dzieciństwa - kolekcja Adama

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#81
Orzesz Ty, toż to jest piękne. Jest tak realnie wykonany aż czuć tym obornikiem poprzyklejanym do maszyny :)
Obornikiem to dopiero zapachnie jak dokończę następny model:). Gdyby komuś był potrzebny taki mało sympatyczny detal na makietę, to praktycznie bez żadnych modyfikacji można używać Vallejo z serii Weathering Effects "grass and mud". Kupiłem to kiedyś do brudzenia modeli, ale jako błoto w 1:87 jest przeskalowane i pomyślałem "na g..o mi to" no i tak też się stało;).
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#84
Te maszyny produkowane w HSW w Twoim wykonaniu to majstersztyk. Super że odwzorowujesz polskie produkcje! :)
Dziękuję, miło to słyszeć.
To dopiero początek. W planach na ten rok jeszcze kolejne 3 produkty z Huty. Wogóle to moim marzeniem jest zrobienie całkowicie od podstaw jakiegoś polskiego modelu.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#85
Chyba polubiłem modele z I.Car-a :)
Dziś kontynuacja wiejskich klimatów i niezbyt przyjemnych ale jakże niezbędnych w rolnictwie materiałów. Zetor 50 Super z przyczepą BSS 16.12. Na przyczepie miały być buraki cukrowe, ale niestety Jelcze z burakami nie dotarły:confused: i zamiast tego jest wielkie g...o. Na zdjęciach pojawiły się gościnnie 2 Ursusy C-330 z Saw Model, no i mój poprzedni model Zetor 25A z ładowarką

DSC_4388.jpg
DSC_4389.jpg
DSC_4394.jpg
DSC_4396.jpg
DSC_4400.jpg
DSC_4401.jpg
DSC_4402.jpg
DSC_4406.jpg
DSC_4411.jpg
DSC_4412.jpg
DSC_4426.jpg
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#88
Bardzo ładne są te maszyny! No i wykonanie łącznie z patyną na wysokim poziomie.
Miło to słyszeć od kogoś, kogo między innymi modele były dla mnie inspiracją do zabawy w modelarstwo samochodowe. Parę lat temu podziwiałem Twoje pojazdy a ja nie potrafiłem jeszcze wtedy barierki do wagonu prosto przykleić.;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.562 386 20
#89
Kolejne pięknie wykonane miniatury. Jedno co mi tu tylko nie pasuje, to koła w przyczepie BSS. To jest wersja drogowa zrobiona jako przyczepa do Liaza. Do stosowania w rolnictwie to przydałyby się koła pojedyncze, tzw balony. Poza tym to rewelacyjny klimat PRL-owskiego PGR-u. (y)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#90
Kolejne pięknie wykonane miniatury. Jedno co mi tu tylko nie pasuje, to koła w przyczepie BSS. To jest wersja drogowa zrobiona jako przyczepa do Liaza. Do stosowania w rolnictwie to przydałyby się koła pojedyncze, tzw balony. Poza tym to rewelacyjny klimat PRL-owskiego PGR-u. (y)
Też się właśnie wahałem, czy taki zestaw będzie pasował ale jak szukałem zdjęć w internecie to najczęściej ta przyczepa właśnie na bliźniakach podpięta była do traktora albo stała gdzieś na podwórku na wsi. Nie jestem pewien czy za komuny też tak było ale pewnie nie raz mogło się zdarzyć bo o wszystko było ciężko.
Inna sprawa to różnica proporcji. Na początku jak postawiłem te dwa modele obok siebie to sprawdzałem czy oby napewno przyczepa nie jest w 1:72 ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.562 386 20
#93
Inna sprawa to różnica proporcji. Na początku jak postawiłem te dwa modele obok siebie to sprawdzałem czy oby napewno przyczepa nie jest w 1:72 ;)
Ta przyczepa taka duża była w rzeczywistości. Proporcje są dobre. Mam też taką i brakuje mi do niej właśnie kół "balonów", także u mnie też stoi na bliźniakach. :(
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#94
W dniu dzisiejszym kolejny samochód zasilił szeregi MPO Warszawa. Model śmieciarki Skoda 706 RTK z zabudową "Kuka" to tegoroczna nowość firmy MM Brno. Jak zwykle skala 1:87.

Z reguły staram się robić modele lokalne. Niestety nie pamiętam żeby te auta pracowały w mojej okolicy. Wiem, że te Skody śmieciarki obsługiwały min. Lublin i Rzeszów ale nie znalazłem wystarczających materiałów żeby odwzorować auta z tych lokalizacji. Zresztą miałem już jedną piaskarkę od Seweryna no i nie ukrywam że malowanie warszawskie bardzo mi się podoba.

Ponieważ zbliża się zima to w najbliższym czasie do bazy MPO dołączy jeszcze nieco nowsza Skodzianka z piaskiem na pace.

DSC_4722.jpg
DSC_4724.jpg
DSC_4841.jpg
DSC_4842.jpg
DSC_4898.jpg
DSC_4900.jpg
DSC_4901.jpg
DSC_4903.jpg
DSC_4904.jpg
DSC_4906.jpg
DSC_4913.jpg
DSC_4920.jpg
DSC_4921.jpg
DSC_4926.jpg
DSC_4928.jpg
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#97
Widzę Adamie, że okres letni i u Ciebie był bardzo pracowity co zaowocowało prezentacją kilku przepięknie wykonanych i zwaloryzowanych modeli, które mi niestety umknęły w tym czasie. No, ale już nadrabiam zaległości i nasycam ich widokiem swoje oczy bo faworyta trudno wybrać wśród tak kapitalnych i zrobionych ze smakiem modeli.(y)(y)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Dziękuję Panowie za komentarze. Heniu i oprócz normalnej pracy to jeszcze przez wakacje remont w domu obskoczyłem. Ach, jak sobie pomyślę ile w tym czasie mógłbym modeli zrobić;) Ale przynajmniej jak żona zadowolona, to nie narzeka, że przy zabawkach dłubię:D
 

Podobne wątki