• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Maszyny budowlane oraz inne sprzęty specjalistyczne z czasów dzieciństwa - kolekcja Adama

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#62
Moja pierwsza, prawdziwa maszyna budowlana czyli spychacz hydrauliczny Staliniec T-100 zrobiony z kitu czeskiej firmy Icar.

Pierwszy model jaki robię z tej firmy i trochę niemiłe zaskoczenie. Początkowo poszło kilka "szlaków" bo gąsienice wraz z kołami/kółkami trafiły mi się częściowo niedolane a częściowo nadlane i rekonstrukcja tych części zajęła mi masę czasu ale ogólnie to nie żałuję zakupu. Zauważyłem, że im więcej poświęca czasu na model, tym większa jest satysfakcja po jego skończeniu.

DSC_4053.jpg

DSC_4032.jpg

DSC_4037.jpg

DSC_4042.jpg

DSC_4044.jpg

DSC_4049.jpg

DSC_4050.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
#65
Kolejny pięknie zrobiony przez Ciebie model. Jest co podziwiać. Patyna rewelacyjna i bardzo realistyczna. (y)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#68
Czołgi i transportery to raczej nie jest moja specjalizacja, ale ten MT-LB będzie wyjątkiem.
Otóż pisałem kiedyś, że zabiorę się za maszyny z Huty Stalowa Wola i to jest właśnie łatwy i szybki do zrobienia model który był tam produkowany. Może to jeszcze nie maszyna budowlana i bez wyraźnych oznaczeń huty, ale zawsze coś;)

Model 1:87 na bazie SDV z fotortawionymi gąsienicami Haulera.

Czasami dzięki uprzejmości kierowców-testerów udawało nam się przejechać nowiutkim, prosto z pod igły transporterem. Gdyby tylko rodzice wiedzieli że jako 12.letnie dzieciaki jechaliśmy rowerami z 5 kilometrów przez las, tylko po to żeby na poligonie pojeździć czołgiem.... i to z obcym człowiekiem:D

DSC_4104.jpg
DSC_4106.jpg
DSC_4111.jpg
DSC_4114.jpg
DSC_4115.jpg
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#72
Najbardziej jak do tej pory pracochłonny projekt skończony. Niby tylko konwersja, ale zeszło mi z nią prawie 6 miesięcy. Jest to przeróbka metalowego modelu spychacza International Harvester TD-25C firmy First Gear na licencyjny TD-25C z Huty Stalowa Wola. Kabina (wzór z pierwszej serii wyprodukowanej w HSW w 1976r) zaprojektowana na podstawie zdjęć a wykonana samodzielnie techniką fototrawienia. Model po modernizacji zachował ruchome gąsienice, lemiesz i zrywak.

DSC_4296.jpg
DSC_4298.jpg
DSC_4303.jpg
DSC_4308.jpg
DSC_4309.jpg
DSC_4315.jpg
DSC_4319.jpg
DSC_4332.jpg
DSC_4333.jpg
DSC_4336.jpg


Baza do Przeróbki. Model firmy First Gear w malowaniu US Army

DSC_2612.jpg

Na koniec dwa zdjęcia oryginału pochodzące tygodnika "Socjalistyczne Tempo" z 1976r

1976 td25c    a.jpg
1976 TD25C    b.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
#73
Kolejna rewelacyjnie przerobiona miniaturka. No i totalnie unikatowa. Po raz kolejny jestem pod wrażeniem Twoich prac. (y)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#77
W domu remont więc trochę mało czasu na hobby. Tak żeby nie było że nic się nie dzieje to w wolnych chwilach dłubałem trochę w klimatach rolniczych. Pierwszym z agro serii jest Zetor 25A z ładowarką obornika zrobiony z kitu MM Brno. Model trudny, może nie koniecznie do złożenia, ale napewno do pomalowania.

DSC_4383.jpg

DSC_4358.jpg

DSC_4364.jpg

DSC_4371.jpg

DSC_4373.jpg

DSC_4382.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
#80
Pełen szacun dla Ciebie Adamie. Rewelacyjne wykonanie tego żywicznego kitu od MM Brno. Jestem pod wrażeniem. :eek: Tak trzymaj. (y)
 

Podobne wątki