1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Kolekcja Maszyny budowlane oraz inne sprzęty specjalistyczne z czasów dzieciństwa - kolekcja Adama

Dyskusja w 'Pojazdy specjalistyczne' rozpoczęta przez użytkownika adamwyt, 5 Lutego 2017.

1. trucker

trucker Znany użytkownik

Kolejny świetny model.

2. adamwyt

adamwyt Znany użytkownik

Moja pierwsza, prawdziwa maszyna budowlana czyli spychacz hydrauliczny Staliniec T-100 zrobiony z kitu czeskiej firmy Icar.

Pierwszy model jaki robię z tej firmy i trochę niemiłe zaskoczenie. Początkowo poszło kilka "szlaków" bo gąsienice wraz z kołami/kółkami trafiły mi się częściowo niedolane a częściowo nadlane i rekonstrukcja tych części zajęła mi masę czasu ale ogólnie to nie żałuję zakupu. Zauważyłem, że im więcej poświęca czasu na model, tym większa jest satysfakcja po jego skończeniu.

DSC_4053.jpg
    DSC_4032.jpg
    DSC_4037.jpg
    DSC_4042.jpg
    DSC_4044.jpg
    DSC_4049.jpg
    DSC_4050.jpg

• Super! Super! x 20
    • Kocham to! Kocham to! x 2
    • Doceniam Doceniam x 1
  3. Lec Go (Bartek)

Lec Go (Bartek) Znany użytkownik

Kapitalna prezentacja . Model świetny jest sam w sobie , a i pięknie się prezentuje ze sprzętem który go transportuje .

• Doceniam Doceniam x 1
  4. lotus102

lotus102 Znany użytkownik

Model wykonany na najwyższym poziomie..zestaw kapitalny....

• Doceniam Doceniam x 1
  5. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Kolejny pięknie zrobiony przez Ciebie model. Jest co podziwiać. Patyna rewelacyjna i bardzo realistyczna. (y)

• Doceniam Doceniam x 1
  6. kosmo83

kosmo83 Znany użytkownik

Model kapitalny(y)ale ten spychacz na nim jest rewelacyjny:)

• Doceniam Doceniam x 1
  7. adamwyt

adamwyt Znany użytkownik

Dziękuję Panowie za komentarze. To naprawdę zachęca do robienia kolejnych modeli.

8. adamwyt

adamwyt Znany użytkownik

Czołgi i transportery to raczej nie jest moja specjalizacja, ale ten MT-LB będzie wyjątkiem.
    Otóż pisałem kiedyś, że zabiorę się za maszyny z Huty Stalowa Wola i to jest właśnie łatwy i szybki do zrobienia model który był tam produkowany. Może to jeszcze nie maszyna budowlana i bez wyraźnych oznaczeń huty, ale zawsze coś;)

Model 1:87 na bazie SDV z fotortawionymi gąsienicami Haulera.

Czasami dzięki uprzejmości kierowców-testerów udawało nam się przejechać nowiutkim, prosto z pod igły transporterem. Gdyby tylko rodzice wiedzieli że jako 12.letnie dzieciaki jechaliśmy rowerami z 5 kilometrów przez las, tylko po to żeby na poligonie pojeździć czołgiem.... i to z obcym człowiekiem:D

DSC_4104.jpg DSC_4106.jpg DSC_4111.jpg DSC_4114.jpg DSC_4115.jpg

• Super! Super! x 9
    • Doceniam Doceniam x 3
    • Kocham to! Kocham to! x 1
  9. jestrabh

jestrabh Znany użytkownik

Transportery też świetne, ale Tatra ze Stalińcem ....ZA-JE-Bi-S-TA(y)(y)

10. kacper1224

kacper1224 Aktywny użytkownik

Co spojrzałem na kolejny prezentowany przez ciebie model, to nie mogłem się napatrzyć. Wszystko super!

11. trucker

trucker Znany użytkownik

Super modele.

12. adamwyt

adamwyt Znany użytkownik

Najbardziej jak do tej pory pracochłonny projekt skończony. Niby tylko konwersja, ale zeszło mi z nią prawie 6 miesięcy. Jest to przeróbka metalowego modelu spychacza International Harvester TD-25C firmy First Gear na licencyjny TD-25C z Huty Stalowa Wola. Kabina (wzór z pierwszej serii wyprodukowanej w HSW w 1976r) zaprojektowana na podstawie zdjęć a wykonana samodzielnie techniką fototrawienia. Model po modernizacji zachował ruchome gąsienice, lemiesz i zrywak.

DSC_4296.jpg DSC_4298.jpg DSC_4303.jpg DSC_4308.jpg DSC_4309.jpg DSC_4315.jpg DSC_4319.jpg DSC_4332.jpg DSC_4333.jpg DSC_4336.jpg

Baza do Przeróbki. Model firmy First Gear w malowaniu US Army

DSC_2612.jpg
    Na koniec dwa zdjęcia oryginału pochodzące tygodnika "Socjalistyczne Tempo" z 1976r

1976 td25c    a.jpg 1976 TD25C    b.jpg

• Super! Super! x 16
    • Kocham to! Kocham to! x 5
    • Doceniam Doceniam x 4
  13. Mafo

Kolejna rewelacyjnie przerobiona miniaturka. No i totalnie unikatowa. Po raz kolejny jestem pod wrażeniem Twoich prac. (y)

14. adamwyt

adamwyt Znany użytkownik

Dzięki Maćku. Chyba nawet za bardzo unikatowa;). Obawiam się że to jedyny na świecie spychacz z HSW w skali 1:87

15. Flotoma

Flotoma Znany użytkownik

Bardzo ciekawy projekt! Gratulacje za wykonanie! :)

16. kosmo83

kosmo83 Znany użytkownik

Mistrzowskie wykonanie tego spychacza(y)Gratuluję.

17. adamwyt

adamwyt Znany użytkownik

W domu remont więc trochę mało czasu na hobby. Tak żeby nie było że nic się nie dzieje to w wolnych chwilach dłubałem trochę w klimatach rolniczych. Pierwszym z agro serii jest Zetor 25A z ładowarką obornika zrobiony z kitu MM Brno. Model trudny, może nie koniecznie do złożenia, ale napewno do pomalowania.

DSC_4383.jpg
    DSC_4358.jpg
    DSC_4364.jpg
    DSC_4371.jpg
    DSC_4373.jpg
    DSC_4382.jpg

• Super! Super! x 13
    • Kocham to! Kocham to! x 2
    • Doceniam Doceniam x 1
  18. grzes_rr

grzes_rr Aktywny użytkownik

Wow rewelacja świetnie wyszło (y)

• Doceniam Doceniam x 1
  19. wrocek

wrocek Znany użytkownik

Orzesz Ty, toż to jest piękne. Jest tak realnie wykonany aż czuć tym obornikiem poprzyklejanym do maszyny :)

• Doceniam Doceniam x 1
  20. Mafo

Pełen szacun dla Ciebie Adamie. Rewelacyjne wykonanie tego żywicznego kitu od MM Brno. Jestem pod wrażeniem. :eek: Tak trzymaj. (y)

• Doceniam Doceniam x 1

Udostępnij