• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Maszyny budowlane oraz inne sprzęty specjalistyczne z czasów dzieciństwa - kolekcja Adama

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.633 67 1
#41
Mistrzostwo świata i okolic :D Praga wykonana rewelacyjnie z dbałością o najmniejsze szczegóły . Czekam na kolejne prezentacje bo takie widoki to miód na oczy .
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#44
Witam
Ja tam na marginesie dodam że warto nabyć płyny do kalkomani z firmy Microscale - set i sol , ułatwiają nałożenie kalkomani bez widocznego filmu...
http://www.microscale.com/Merchant2...de=MD&Product_Code=MI-1&Category_Code=FINPROD
http://www.microscale.com/Merchant2...de=MD&Product_Code=MI-2&Category_Code=FINPROD
Pozdrawiam
Ja również zauważyłem że na zdjęciach moich dwóch ostatnich samochodów widoczny jest obrys kalkomani:confused:. Na szczęście tylko pod pewnym kątem i jedynie na zdjęciach (dlatego nie zobaczyłem tego przed postarzeniem modeli). Na żywo, gołym okiem tego nie wyłapiesz.
To nie jest problem braku płynu (używam specyfiki Tamiji), tylko chyba przez to, że niedawno skończył mi się matowy lakier i rozcieńczyłem nowy słoiczek. Prawdopodobnie ten rozrobiłem rzadszy i pomimo tej samej liczby warstw, nie przykryło tak ładnie jak poprzednio.
Teraz też się zastanawiam? Istnieje jeszcze możliwość, że zapomniałem nałożyć błyszczącą warstwę bezpośrednio na kalki.

Obiecuję że w następnym projekcie nie odstawię fuszerki;)

Tu dla przykładu jest zdjęcie z jednego z poprzednich modeli i wcześniej wszystko było w porządku.

DSC_2245.jpg
 
Reakcje
5 0 0
#48
@adamwyt sol zmiękcza podkład kalkomanii, a set go rozpuszcza. W czasie nakładanie smarujesz sol, układasz kalkomanię osuszasz, potem set czasem kalka może się pomarszczyć ale nie ruszać, po odparowaniu idealnie siada.
co prawda większa zabawka ale idea kalkomanii ta sama
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#49
Wow. Widzę, że piękne rzeczy robisz i dziękuję za zwrócenie uwagi i porady.

Ja na razie jeszcze jestem początkującym modelarzem i jeszcze trochę błędów robię ale tu się chyba nie do końca z Tobą zgodzę.

DSC_2977.jpg

DSC_2977a.jpg

Jak widziałeś na moim HDSie, czy na powyższym zbliżeniu, przy użyciu Tamiji też tego nie było. Czyli cały proces był OK. Ja dalej się będę upierał, że coś się zmieniło w dwóch ostatnich modelach i to muszę wyłapać.

A tak przy okazji, to może złudzenie optyczne, ale na zdjęciu które zamieściłeś to też mam trochę wrażenie, że widać kontury kalkomani.

24112012260.jpg


Niestety nie jestem w stanie go na tyle powiększyć. żeby to potwierdzić lub zaprzeczyć. Zrób zdjęcia kilku napisów w wysokiej rozdzielczości, w takim powiększeniu jak ja, sprawdź i z ręką na sercu potwierdź że na żadnym modelu nie widzisz nawet minimalnej różnicy. U mnie na żywo też tego nie widać. To nie jest kwestia ostrego zakończenia kalki, tylko innego odbicia światła pod pewnym kątem. To wychodzi tylko na zdjęciach i w dużym powiększeniu.

Druga sprawa. W skali 1:87 to raczej nie mogę nałożyć zbyt wielu warstw lakieru, bo model robi się taki jakby "lukrowany". Do tej pory nie było problemów, więc myślę że jedna warstwa błyszczącego "przed" jedna "po" i później dwie warstwy matowego lub półmatu jest wystarczająca. A tak wogóle to ile dajesz warstw lakieru po kalce?

Tutaj mam porównanie z kalkomanią, z modelu firmy która jest dla mnie wzorem . Myślę że nie wygląda to źle w takim prawie mikroskopowym powiększeniu. Tak jak już wcześniej wspominalem ten napis ma tylko ok 6mm długości.

Untitled-1.jpg


Mam jeszcze małą prośbę do moderatora, żeby rozważył przeniesienie naszych ostatnich wypowiedzi do działu porad technicznych. Tam zagląda chyba więcej osób niż na mój wątek i te informacje mogą się komuś przydać a tu się robi trochę nie na temat.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
5 0 0
#50
Ju jeszcze do końca daleka droga... natomiast uważam że micro są bardziej "agresywne" i radzą sobie z większością kalkomani, co do używania co kto lubi :D
btw na milicji ładnie ale na pomarańczu i niebieskim widać cały obrys, może za słabo rozpuszczony podkład...
wiem wiem makro jest niewybaczalne...
Pozdro
btw można przenieść
a co do szalonych rozwiązań testowałem też debonder z CMK daje nie samowite efekty (rozpuszcza całkowicie podkład pozostawiając sam druk) ale jedna chwilka nie uwagi i po kalkomanii coś za coś :)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#51
Mały zastój w modelarstwie spowodowany między innymi tym, że jakaś menda ukradła mi model w skali 1:1 i ze względu na całe zamieszanie nie miałem jakoś chęci na cokolwiek.

Na warsztacie wylądowała Tatra 148 z żurawiem AB063 firmy MM Brno. Najfajniejszy model żywiczny jaki do tej pory składałem. Perfekcyjna jakość i co za tym idzie wszystko pasowało do siebie jak ulał. Podejrzewam, że to był jeden z pierwszych odlewów.

DSC_3017.jpg

DSC_3022.jpg

DSC_3026.jpg

DSC_3027.jpg

DSC_3028.jpg

DSC_3034.jpg

DSC_3039.jpg

DSC_3040.jpg


Jeszcze na koniec chciałbym wrócić na chwilę do tematu kalkomani.

Ju jeszcze do końca daleka droga... natomiast uważam że micro są bardziej "agresywne" i radzą sobie z większością kalkomani, co do używania co kto lubi :D
btw na milicji ładnie ale na pomarańczu i niebieskim widać cały obrys, może za słabo rozpuszczony podkład...
wiem wiem makro jest niewybaczalne...
Pozdro
btw można przenieść
a co do szalonych rozwiązań testowałem też debonder z CMK daje nie samowite efekty (rozpuszcza całkowicie podkład pozostawiając sam druk) ale jedna chwilka nie uwagi i po kalkomanii coś za coś :)
Wychodzi na to że w dwóch poprzednich modelach użyłem lakieru semi-gloss zamiast błyszczącego. Myślę, że tym razem Tamija też dała radę, ale tak czy inaczej polecane przez kolegę specyfiki Microscale zakupiłem i sprawdzę na następnych modelach. Poniżej zdjęcia napisów na drzwiach z bieżącej produkcji.

DSC_3066zoom.jpg
DSC_3033zoom.jpg

[DOUBLEPOST=1492312693,1492312155][/DOUBLEPOST]Wszystko fajnie ale tylko dopiero po opublikowaniu tego posta zobaczyłem że nie zamontowałem jednego siłownika hydraulicznego :X3::( Na szczęście to tylko minuta roboty :) Posta nie będę już edytował i robił nowej sesji zdjęciowej a tylko przy następnej okazji zamieszczę jedno poprawne zdjęcie.
 

Załączniki

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.809 40 1
#53
Model zrobiony fantastycznie.(y)Montaż, malowanie, kalki i patyna na najwyższym poziomie.
Doceniam tym bardziej bo jestem posiadaczem takiego pudełka z mnóstwem części i blaszek z których ten model się składa. I po zapoznaniu się z jego zawartością grzecznie odłożyłem to do szuflady;)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#56
Tatra już uzupełniona o brakujący siłownik i jak się również okazało koło zapasowe.

DSC_3093.jpg


Rewelacyjnie się prezentuje ta tatra . Kolejna piękna robota . Co do tego 1:1 to miejmy nadziej że się znajdzie .
Dzięki za pocieszenie. Teraz czy się znajdzie, czy nie to już nie ma różnicy bo po 2 tygodniach firma ubezpieczeniowa zwróciła mi kasę. Oni w przeciwieństwie do policji okazali się profesjonalistami. W zasadzie to nawet nie chciało im się tyłków ruszyć i spisać raport na miejscu tylko wszystko przez telefon. Dzwoniłem do nich 2 minuty po kradzieży a samochód był gdzieś w okolicy jeszcze 3 godziny później a drugi raz napewno 3 dni później i to na oryginalnych blachach. Wiem, bo miałem na szybie winietkę do opłaty za most i sprawdziłem to w firmie pobierającej opłaty. Widocznie łatwiej jest skasować za komórkę 10 jeleni po 500$ niż ryzykować i jeszcze pisać z tego raporty. No ale chyba za bardzo odchodzę od tematu.

Adam, tatra genialna.

Heniek podejmij wyzwanie, ten model się dobrze składa. To nie jest JMPK.
Naprawdę jest mi miło słyszeć takie słowa od Ciebie, bo to właśnie Twoje modele spowodowały że zacząłem najpierw zbierać a później samemu składać auta w 1:87(y)

W Pełni popieram Seweryna i ja również Heniu trzymam za Ciebie kciuki. Ten model MM Brno jest rewelacyjny do składania. Jedyne co mi w nim nie do końca pasowało to prowadnice siłownika pneumatycznego wewnątrz kratownicy. Musiałem je umieścić nieco niżej niż w rzeczywistości bo potrójny kołowrotek był za szeroki.
Te modele JMPK też w sumie nie są takie tragiczne tylko trzeba je trochę "dopieścić" Z trzech modeli które robiłem W Tatrze i Pradze koła to była totalna jakościowa porażka ale Liaz był super prawie pod każdym względem.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
#57
Piękna ta Tatra. Muszę powiedzieć, że to co robisz z miniaturkami, to mistrzostwo. Wyglądają jak realne samochody. Gratuluję umiejętności.
Muszę pomyśleć o takiej Tatrze i chyba nadchodzi czas, że i ja p spróbuję swoich sił z jakimś dźwigiem kratownicowym, bo w sumie to ani na Tatrze, ani na Krazie jeszcze dźwigu kratownicowego nie mam. Pomysł zasiany, zobaczymy co z tego wykiełkuje. ;)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#58
Piękna ta Tatra. Muszę powiedzieć, że to co robisz z miniaturkami, to mistrzostwo. Wyglądają jak realne samochody. Gratuluję umiejętności.
Muszę pomyśleć o takiej Tatrze i chyba nadchodzi czas, że i ja p spróbuję swoich sił z jakimś dźwigiem kratownicowym, bo w sumie to ani na Tatrze, ani na Krazie jeszcze dźwigu kratownicowego nie mam. Pomysł zasiany, zobaczymy co z tego wykiełkuje. ;)
Trzymam kciuki Maćku! (y) Ja też choruję na tego Kraza z kratownicą.
 

ddarek

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#60
Tatra piękna, Jak moje gabaryty dowiozą ładunek do elektrowni w stalowej Woli /a maja tylko 50 km/ to proszę o rozladunek
 

Podobne wątki