• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Maszyny budowlane oraz inne sprzęty specjalistyczne z czasów dzieciństwa - kolekcja Adama

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
Jak żywe... szkoda tylko, że tak mało komentarzy przy Twoich pięknych pracach.
Bo co tu więcej można napisać? Adam już dawno rozwalił system i słów brakuje aby jego prace oceniać. Przykładem niech będzie Syrena. Perfekcja pod każdym względem od projektu przez zamówienia, wykonanie, opakowanie, opis i organizację dystrybucji w kraju. Mali i wielcy tej branży powinni się od niego uczyć jak to powinno funkcjonować.
Modeli nie komentuję bo są kapitalne i na tym koniec i kropka. Czekam Adam na Twoje kolejne zmaterializowane pomysły, a masz ich wiele, więc tak trzymaj(y)(y)
 

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
Model Kraza jest niesamowity, co tu można jeszcze napisać... poziom wykonania jest zawsze taki sam. Widzieliśmy to we wszystkich prezentacjach Adama. Potwierdzam co kolega wyżej napisał, cała włożona praca przy Syrenkach są najlepszym tego przykładem.
Za każdym razem jestem pod wrażeniem kiedy widzę jakiś nowy model u kolegi z forum. Kibicuję i życzę nowych pomysłów.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Dzisiaj chciałbym zaprezantować pierwszy z dwóch bliźniaczych Starów 660 z koparką Waryński K-407. Model złożony z zestawu od @Michal88
Pierwszy z nich pomalowałem w barwy wojskowe. Pomimo malutkiej skali (1:87) model posiada ruchome wszystkie przeguby z siłownikami.

DSC_0984.JPG
DSC_0985.JPG
DSC_0988.JPG
DSC_0990.JPG
DSC_0992.JPG
DSC_0994.JPG
DSC_0995.JPG
DSC_1000.JPG
DSC_1008.JPG
 

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
Niesamowite są te Twoje prace, po raz kolejny jestem pod ogromnym wrażeniem.
Jak tylko widzę powiadomienie w Twoim wątku to już wiem, że jest to coś wyjątkowo dobrego-czytaj świetnego.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Dwa modele i to nawet nie samochodów, tylko agregatów z Huty Stalowa Wola. WE-52 w malowaniu z lat 70tych i WD-52 z następnej dekady.
Dzięki uprzejmości Mateusza (@popowe ) miałem przyjemność złożenia ich jako pierwszy w skali 1:87. Modele proste do zrobienia ale jednocześnie bardzo filigranowe i posiadające fajnie odwzorowane wnętrze, widoczne w wersji z otwartymi klapami.
Nie martwcie się, klapy w wersji zamkniętej normalnie spasowane są idealnie. Jak dla mnie były jednak zbyt idealne i celowo przykleiłem je ze szparami i niezbyt prosto.
Niestety zgubiłem oryginalne dyszle i te pokazane na zdjęciach to dorobione na szybko zamienniki.
Na zdjęciach w towarzystwie żywicznego Ursusa 4011 z czeskiego Icara.


Bardzo rzadko używam programów do retuszu zdjęć ale ta fotka jakoś tak się prosiła żeby ją ucharakteryzować na zaczerpniętą z prasy kolorowej w czsach PRL-u
IMG_4309b.JPG
DSC_1010.JPG
DSC_1011.JPG
DSC_1012.JPG
DSC_1013.JPG
DSC_1015.JPG
DSC_1016.JPG
DSC_1018.JPG
IMG_4304.JPG
 

Załączniki

Podobne wątki