• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Maszyny budowlane - lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
877 6 2
#1
Zaczynam kolejny wątek z ciekawymi pojazdami z mojej kolekcji :) Od pewnego czasu mam okazję pracować w branży budowlanej, co przypadkiem sprawiło że zainteresowałem się maszynami tam pracującymi :D

Pierwsza i najnowsza w kolekcji (przyjechała w ostatni piątek) jest ładowarka kołowa Liebherr L531, piękny model produkcji Wikinga:

1577042713539.png

1577042742365.png

1577042789535.png


W firmie gdzie pracuję jest bardzo podobna L541 z 1986 roku, stąd moje zainteresowanie tym pojazdem :) Taką samą widywałem też na jednej z betoniarni, do której jeździłem, fantastyczne maszyny no i o tego mega dźwięk silnika marki Deutz :love: Zresztą posłuchajcie sami:


Generalnie L531 różni się kilkoma detalami od 541, ale w modelu H0 jest dostępna tylko ta pierwsza, a różnice są kosmetyczne.

A na drugiej platformie przyjechały dwie spycharki Kaelble PR 610, również produkcji Wikinga:

1577043505607.png


Generalnie nie znalazłem za wiele na temat tego modelu, poza tym, że to konstrukcja z lat 50-tych i że w pierwszych egzemplarzach nie było zadaszonej kabiny, tak jak w egzemplarzu zabytkowym z 1953 roku, zachowanym w Szwecji:


Oba moje posiadają zadaszoną kabinę, więc pewnie to starsze rozczniki :D Ale Wiking robi do dziś także wersję bez dachu.

PS: Jak widać coś tam jednak się pomału dzieje na zajezdni, bo hala jest już sklejona w całość, ma także kompletne oszklenie ;) Jeszcze tylko żeby w końcu Viessmann wypuścił w końcu obiecane ruchome bramy wjazdowe, specjalnie dedykowane do tej hali :D
 

Podobne wątki