• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Maszynka do trawy - problem

Reakcje
21 3 1
#1
Witam.
Zrobiłem maszynkę do trawy z łapki na muchy/komary i sitka . Wszystko niby działa , prąd dochodzi do mokrego kleju i do sitka , jednak trawa kładzie się jak po ścięciu kosiarką, gdzie może być problem?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#7
Witam.
Zrobiłem maszynkę do trawy z łapki na muchy/komary i sitka . Wszystko niby działa , prąd dochodzi do mokrego kleju i do sitka , jednak trawa kładzie się jak po ścięciu kosiarką, gdzie może być problem?
Wszystko zależy od tego jaką łapkę na muchy kupiłeś. W sprzdeży są takie, które mają bardzo małe napięcie na wyjściu. Ostatnio kupiłem taką w Carrfour i niestety nie za bardzo zabijała muchy, a po przerobieniu na sadzarkę efekt był taki jak u Ciebie. Jak sprawdziłem miernikiem, to dawała napięcie jakieś 100V.
Dobra łapka na owady przy wpadnięciu w siatkę owada powinna dać widoczną iskrę i słyszalny strzał. Z takiej łapki możesz śmiało robić elektrosadzarkę i posadzi ona trawę co najmniej do długości 6mm.
Zawsze możesz wziąć miernik i sprawdzić jakie napięcie daje Twoja łapka na wyjściu i będziesz wiedział czy to wystarczające czy za małe napięcie do sadzenia trawy.

EDIT
Ja robiłem ostatnio z takiej łapki kupionej chyba w Obi (jak dobrze pamiętam) i sadzarka jest naprawdę dobra.

Łapka na owady.jpg
 
OP
OP
D
Reakcje
21 3 1
#8
Dzięki za odpowiedzi. Sprawdzalem miernikiem i pokazuje pomiędzy 100V a 150V ale to tylko przez chwilkę i pokazuje tlko 1 , tak ma być ?. Trawa jakaś hmmmmm , Static Grass Flock Moss Green 10g , tylko tyle jest napisane. Probowałem z 4mm i 6mm. Może być że trawa lipna?
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#10
Małe pytanie... a jakiego miernika użyłeś??
Multiimetr ze wskazówką (ustrój magnetyczny) czy z wyświetlaczem???
Pytam, bo wiele multimetrów cyfrowych ( z wyświetlaczem ) po wyjściu WARTOŚCI mierzonej poza zakres pomiarowy reaguje w ten sposób ( wyświetla jedynkę)... Jaki zakres napięcia ustawiłeś..., od zera do ilu woltów??
Pomijam fakt, że ja coś sie orientuaje, ale podkreślam coś...
Wyżej wspomniane było o porządnej iskrze... pojedyncza łapka na muchy teoretycznie daje coś koło 1000-1200 V i starcza na trawę 6 mm.
Ostatnio bawiłem się układem, gdzie płytki były na wejściu połączone równolegle a na wyjściu szeregowo... 10 mm już się podnosiła, choć rewelacji nie było...
Wszystko zależy na jaki towar trafisz...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
D
Reakcje
21 3 1
#13
dzięki za linki , poczytałem wszystko , i mam ważenie że to wina trawy tzw. no name. Kupie jakąś firmową i sprawdzę. Jakaś firma ma lepsze trawki czy to bez różnicy?
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#14
Musisz kupić trawę elektrostatyczną. Musi być tak opisana. I nie kupuj jakiejś z czerwonymi źdźbłami, tak jak na twoim zdjęciu. Kup sobie od razu z 3 odcienie Zielonej i mieszaj ze sobą ,żeby ci nie wyszło pole golfowe.
 
OP
OP
D
Reakcje
21 3 1
#15
Teraz zgłupiałem. Na aledrogo jest jasno napisane że trawa jest elektrostatyczna , u mnie w UK , trawy maja w opisie statyczne lub brak takiego słowa, mam rozumieć że wszystkie które mają brak opisu są elektrostatyczne?
Jeszcze dodam ,Noch 08212 w polskich sklepach jest opisana jako elektrostatyczna u siebie w sklepei znalazłem tę samą trawę jednak jest opisana jako statyczna , no chyba statyczna i elektrostatyczna nie znaczy to samo, prawda ?
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#16
no chyba statyczna i elektrostatyczna nie znaczy to samo, prawda ?
Tak, to znaczy to samo.
Jeszcze raz Ci powiem, żebyś nie kombinował i nie zrzucał winy na trawę. Jeżeli zrobiona przez Ciebie elektrosadzarka daje na wyjściu 100-150V to trzeba zmienić sadzarkę. Takie napięcie jest za małe do posadzenia trawy. Na wyjściu musi być powyżej 1000V, żeby można było postawić do pionu taką trawę. Im wyższe napięcie tym dłuższa trawa stanie.
 
OP
OP
D
Reakcje
21 3 1
#21
A nie macie w UK sklepów typu Leroy Merlin, Obi, Home Depot czy innych z tego typu artykułami? Tam najłatwiej kupić taką łapkę.
Mamy, ale tu się nie rozchodzi o to że nie wiem gdzie kupić łapkę bo te są wszędzie, ale aby kupić taka która będzie się nadawała. Ja już kupiłem dwie i obie są do niczego. Może lepszym pomysłem będzie użycie tego generatora jonów ujemnych?