• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Maszty oświetleniowe

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#1
Bardzo ważnym elementem infrastruktury terenów kolejowych i około kolejowych , przemysłowych są wysokie maszty z zamontowanymi na ich szczytach jupiterami .Zdjęcia nocne z takimi elementami infrastruktury zawsze mają oczywiście swój lepszy klimacik , ale .. - również "za dnia" to bardzo ważny element pejzażu kolejowo przemysłowego, jak je zrobić tak na szybko ? Otóż do zrealizowania takiego wymogu mojej doświadczalnej "makiety " posłużyłem się takim oto wyrobem

i z jednego opakowania wyszły mi dwa maszty oświetleniowe - oczywiście trochę trza było coś przyciąć i odciąć i pomalować , pamiętać trza ,że takie maszty muszą posiadać półki i drabinki i to trzeba dorobić . Te moje "maszty" są już w fazie likwidacji, jedynie jakieś zapomnienie o ich istnieniu przedłuża ich istnienie na terenach złomowni..
maszt nr 2

masz nr 1
a to detal konstrukcji po mojej ingerencji - detal trzyma wg mnie "klimat" - mimo ,że to dość prymitywny wyrób/ typu zabawka/
 
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#2
Ciąg dalszy losów wież oświetleniowych, okazuje się jednak ,że te wieże są remontowane ,zostały w między czasie zmontowane dwa rodzaje platform ; okrągła i prostokątna, zobaczymy co będzie dalej z nimi ..



 
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#4
Odwiedziłem dziś złomownię ,ponieważ został zamontowany pierwszy jupiter na platformie okrągłej masztu nr 2



Pozwolono mi z nastawni zrobić kilka ujęć tej lampy/reflektora






-mają być kolejne jupitery..

Nie jestem pewny tego co Kolega ma na myśli , ale jeżeli wieża firmy tnącej laserowo wszystko co po padnie jest lepsza(ładniejsza) od tej , o której tu opowiadam - to niech tak będzie- moja przerobiona wieża z Revella jest taka jaka jest natomiast ta od tej firmy jest bardziej..
Dla mnie nie do przyjęcia chociażby przez detal -patrz pseudo kątownik narożny - nośny jeden z czterech .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Budownictwo i pozostała infrastruktura 4

Podobne wątki