• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja MarcinST43 - modele

MarcinST43

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Cześć

Chciałbym w tym temacie pokazać Wam moją kolekcje. Nie jest ona ogromna, ale stopniowo, powoli się powiększa. Głównie zbieram modele samochodów marki Scania.
Posiadam modele nowe jak i używane kupione na aukcjach - skupiam się na producencie Herpa.
Na początek trzy modele.

MAN M90 Dachser z windą
IMAG0566.jpg

IMAG0569.jpg

IMAG0570.jpg


Merdeces LP 809 Kuehne+Nagel
IMAG0581.jpg

IMAG0583.jpg


Scania 164 580 ASG + naczepa z kontenerem AWM Hanjin
IMAG0572.jpg

IMAG0576.jpg
IMAG0577.jpg
IMAG0574.jpg


Walczę niestety z brakiem naturalnego oświetlenia - rzadko zdarza się możliwość zrobienia zdjęć w normalnych warunkach.
 

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
#2
Witaj na forum ;) Pokazuj modele i komentuj też kolegom :) Fajne modele na początek pokazałeś z tej trójki najbardziej spodobał mi się MAN z windą w malowaniu Dachser.Torpeda w malowaniu ASG też fajna.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#6
Miło powitać kolejnego nowego członka, modele zacne.
A co do oświetlenia to prawda albo naturalne światło albo studio. :)
 
OP
OP
MarcinST43

MarcinST43

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Dziękuję za komentarze - postaram się co jakiś czas tu coś wrzucić : )

Witaj Bratnia Duszo! :D Skąd upodobanie do tej marki?;)
Manik ciekawy za sprawą małej i wąskiej kabiny oraz ruchomej windy.
Mercedes to już typowy klasyk.
Scania bardzo fajna, podoba mi się w tej konfiguracji.
Mam zamiłowanie do tych samochodów już od dzieciństwa - uwagę zwracały na mnie wtedy mieszanki serii 3 i 4. Nic się nie zmieniło - nigdy nie przejdę obojętnie obok Scanii z V8 na grillu : ) W pracy zdarza mi się spotkać czasem ciekawsze egzemplarze:

1.JPG

2.JPG


Akurat MAN'a kupiłem od razu gdy znalazłem go na aukcji - szukałem samochodu z windą, bo to bardzo popularny rodzaj urządzenia i dla mnie solo z windą było od zawsze pozycją obowiązkową : )

Zdjęcia modeli robię telefonem dlatego niestety wychodzą tak nieostre zwłaszcza przy sztucznym oświetleniu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
#8
Witaj na forum. Pokazuj modele, komentuj w tematach kolegów. No i baw się dobrze. :D
Fajne te miniaturki. Jak dla mnie to "noskowa" Scania najfajniejsza.

Zdjęcia modeli robię telefonem dlatego niestety wychodzą tak nieostre zwłaszcza przy sztucznym oświetleniu.
A co do zdjęć, to nie wpisuj tu takich herezji, tylko
1. Wytrzyj obiektyw w swoim telefonie za pomocą ściereczki z mikrofibry, tak, żeby był idealnie czysty.
2. Oświetl model maksymalną ilością światła, przynajmniej z dwóch stron.
3. Wybierz na ekranie miejsce, w którym aparat ma ustawić ostrość.
4. I jedno z najważniejszych..., ustabilizuj telefon i delikatnie dotknij spustu migawki, tak, żeby telefon się nie poruszył.
W ten sposób będziesz miał naprawdę świetne zdjęcia.
Od kilku miesięcy robię zdjęcia swoich modeli właśnie smartfonem i wychodzą dobrze. :)
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.686 4 0
#9
Na początku spodobał mi się MAN, ale Scania "zgarnia" całą pulę... Nie wiem dlaczego? :ROFL::D
 

Podobne wątki