• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Marcin

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#61
Witam super foteczki mam jednak prośbe szukam takiej właśnie kopareczki do rozładnuku wagonów juz od kilku miesięcy i nigdzie jej nie ma gdzie ją można kupic??
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#62
Marcin napisał(a):
Maćku -już w lutym w elektrociepłowni wszystkie tory były czynne na mojej stacji.
A to super. Pisałeś że przerabiasz na DCC więc myślałem że nie wszystko będzie czynne.
Chodzi mi np. o parowozownie i bocznice, czy będzie tam jakiś ruch przewidywany.
W poniedziałek będę w klubie to porozmawiamy
Extra, to przy okazji obgadamy jakie będą towary z Twojej stacji i powpisuję to sobie do bazy danych stacji,
 
OP
OP
M

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
#63
Maćku więc tak
- na stacji będzie tyrać do upadego TW-1 z dzwiękiem na manewrach
-co do transportu ładunków to na pewno węgiel mogę mieć jako ładunek - gdyż jak wiesz mam suwnice bramową + zasieki węglowe
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#64
Ale węgiel to chyba będziesz wyładowywać, a nie załadowywać?
Zdaje się, że jakiś dźwig kontenerowy też tam był?

Niedobrze - zostawiłem w Czechach słoik z węglem :(
 
OP
OP
M

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
#66
Troszke się prace posuneły z elektryką- na pierwsym zdjęciu elektryka pod analog a na drugim zdjeciu już widać zmiany pod DCC-wprawdzie to jeszcze nie koniec ale już lepiej( gniazda i łaczenia kabelków podpaczyłem u Szymka :oops: )
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#68
On to chyba daje między segmentami stacji, to wtedy jego sprawa.
A na końcu stacji daj Marcin najlepiej gniazdka bananowe, wtedy nie ma problemu,
męskie, żeńskie, polaryzacja taka, śmaka...
Nie masz czasem węgla kruszonego? Ja swój zgubiłem w Czechach, a trzeba by ładunki do węglarek zrobić.
 
OP
OP
M

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
#69
Tzn . mam Maćku ale kupowany na stradomiu i mam go mało , może zapełnisz ze 4 węglarki dwu- osiowe a pozatym ponoć jest przeskalowany.
A tu Maciek ma racje - to są łączenia miedzy moimi modółami stacyjnymi.Wyjscie po za moją makietę jest mysle że uniwersalne i są to kostki.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#75
Gała napisał(a):
no opony przydałoby sie utytłać w jakimś błocie tak jak tu http://www.lkw-urbanski.com/mtm2005/mtm2005[11].jpg
Słabo, bo nie sztuka uwalić koła, ale uwalić umiejętnie całe auto z kołami.
Gość ma błoto tylko na kołach, a nadkola tylko zakurzone i ani śladu błota na ramie, czy budzie, która notabene w czasie jazdy po takim grząskim terenie jest zachlapana włącznie z lampami, więc coś chyba nie tak z tą konwersją, a co za tym idzie kiepski przykład.

Marcinie, kółeczka owszem pasuje zapaprać, byle nie za bardzo, wcześniej jednak potraktowac matowym czarnym kolorkiem, a fele zamalować czarnym półmatem.
Po tym już można walic patynkę na koła, byle z wyczuciem.
 
OP
OP
M

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
#76
Poprawimy to przy najbliższej dostawie węgla na stacje Izikowo - bo będzie to spora dostawa przed wystawą w grudniu - a trzeba będzie opożądzać parowozy - choćby na mojej stacji będzie tyrać Tw1 na manewrach i Ty1 na szlaku lokalnym będzie smigac ze składem towarowym +/- jeden lub dwa parowozy na podmiankę.