• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Marc Models-Bipa

Marek Klimczyk

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
6 1 0
#2
Zakładam że ich stronę znasz, jeśli nie to www.marcmodels.co.uk

Ceny 35GBP za nie złożony ale wygięty model. Co nie jest jasne to czy to za jeden wagon (coach) czy zestaw dwóch końcowych lub dwóch środkowych. Musiałbyś wysłać emaila z zapytaniem, ze stron i innych publikacji nie jest to 100% jednoznaczne.

Gotowe 120GBP końcowe i 130GBP środkowe.

1GBP = 4,2zł, przesyłka w granicach 20GBP

Gorszy (droższy wariant), który moim zdaniem jest poprawny
zestaw to samodzielnego złożenia i pomalowania 4*35+20=160GBP (670zł)
zestaw gotowy 2*120+2*130+20= 520GBP (2185zł)

Czyli drożej niż za wagon z limitowanej edycji Draculi na Allegro. Czy warto? Jeśli masz kasę na zbyciu to tak. Marc Models ma bardzo dobrą opinię w UK.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#3
Taka moja mała uwaga, że opinia opinią, ale patrząc na te zdjęcia jakoś nie potrafią mnie one przekonać by wydać aż taką sumę na model, który składa się z powyginanych blach. Co nie znaczy też, że nie wierzę iż efekt końcowy jest naprawdę bardzo dobry. Zaś sam również mam w kolekcji modele z blach. Jednak te zdjęcia do mnie jakoś nie przemawiają. Na pewno nie pozytywnie.

Może jakbym zobaczył dokładniejsze jakieś zdjęcia złożonych modeli to bym inaczej zaczął się na to zapatrywać...
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#5
Marku troszeczkę pomieszałeś te ceny ale nie zmienia to faktu że się nie opłaca. Niezłożony pojedynczy wagon kosztuje 35 GBP czyli czteroczłonowy rzeczywiście 160 z przesyłką plus trzeba by dołożyć jakieś kalki od Jan-Kola np. czyli kolejne 100 PLN za to gotowce Marcmodel podaje ceny za zestaw czyli czteroczłonowy wychodzi 270 GBP.
 

Marek Klimczyk

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
6 1 0
#6
Michale,

Jeśli potwierdziłeś z producentem to musisz mieć rację. Ja zresztą napisałem że nie jestem pewny mojej interpretacji a wynika ona z następujących faktów.

Zarówno na stronach jak w Continental Modeller użyto słów:
"...for either an end coach or an intermediate coach including corridor connector, a 6 wheel bogie, interior and shaped body £35.00 plus p & p..."

Co oznacza each w rozumieniu producenta. Każdy wagon (coach) czy każdy zespół? Oczywiście my w Polsce myślimy o zespole wagonów tak jak są/były sprzedawane. Patrząc na ceny innych modeli tego producenta nie wiem co go skłoniło do 50% zniżki na wagony PKP?
Stąd wnioskuję że pełny skład ma 4 wagony (coaches).

Czy sprawdzałeś to z producentem, czy tylko czytasz ze stron i artykułu?
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#7
Historia powstania modelu oraz recenzja wraz z pełnym opisem ukaże się w najbliszym czasie w Świecie Kolei. Dokładny termin zależny od czasu złożenia modeli i cyklu wydawniczego.

Ceny na stronie dotyczą pojedynczego wagonu - Bipa/Bhp to zespół czterowagonowy, w zestawie jest kalkomania z opisem w epoce Vb.
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#8
Korespondowałem z autorem bo miałem takie same wątpliwości przy tłumaczeniu jak Ty. Trwało to sporo czasu ale koleś w końcu odpisał rozjaśniając zagwozdkę.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#10
OLF napisał(a):
Tak mniej więcej model wygląda po złożeniu
No, to słabo wygląda... Pomijając że jest kiepsko pomalowany, to ma mało detali, ramki okien zielone (kolor tez jakiś taki...trawnikowy), poręczy sie chłopu nie chciało zamontować... Może jak ktoś kupi kit to zrobi z tego zacny model, choć wspomniana już ilość detali byłaby w porządku w eNce, w haziobro jakos tak dodupowato to wygląda.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#11
Czyli chyba wychodzi na moje, to znaczy na to, co już wcześniej pisałem o tym modelu. A wcześniej wspominałem że jakoś zdjęcia nie potrafiły mnie przekonać do tego modelu. To zdjęcie jeszcze tylko to mocniej w zasadzie potwierdza.
W sumie to model ten wygląda chyba gorzej od tych starych modeli sprzed 20 lat, które wszyscy znamy. Tam pudło było odlane i przez to było jakoś tak bardziej przestrzenne. Nawet wózki, które tam nie były za piękne, tu są jeszcze gorsze. Tak najgorsze było słabe malowanie i oznakowanie oraz wykończenie.
Jakby posklejać dokładnie i czysto model z kartonu, to też by tak wyglądał jak to na zdjęciu.
Ja osobiście zdecydowanie więcej oczekuję za taką cenę.
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
#12
Sam sie przymierzalem do tego modelu,ale jakos nie bardzo mnie to ciagnie.Moze jakby kupil kit i powierzyc jakiemus majsterklepce to moze i by cosik z tego bylo. :???:
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#13
No cóż, jak na tak opracowany model, to znacznie sobie uprościli detale, bo skoro model z trawionek, to stopnie wejściowe do wagonów wypada zrobić ażurowe, przy okazji też poręcze wejściowe i w środku na schodkach, podobnie poręcze przy miejscach siedzących a i pólek na bagaże też brakuje, a przecież łatwiej wytrawić element powtarzalny niż klepać po sztuce, trochę to dziwne.
Prezentowany na zdjęciu gotowiec jest strasznie niechlujne pomalowany jak na egzemplarz demo, przez co producent osiaga efekt inny od zamierzonego, a miało być tak pieknie :cry:
Początkowo przymierzałem sie do kitu, ale chyba jednak odremontuję swojego czteroczłonowego Schichta przy okazji modelując czoła :neutral:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 33
Tabor 4
Tabor 56
Tabor 10
Tabor 60

Podobne wątki