• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mapetoz moja kolekcja.

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
#21
Dwa Dafiki z jednego Teamu. Fajnie wyglądają razem. Widzę, że i poloniki są w Twojej kolekcji. Podobają się.
 
M

Maverick

Gość
#24
Przegapiłem znowu twoją poprzednią prezentację, tą z DAFami :oops: a pokazałeś w niej mój ulubiony model ciężarówki czyli DAFa 105xf SSC i mimo, że nie jestem fanem poloników a tym bardziej Intry to ten model to obowiązkowa pozycja w mojej kolekcji.
Co do dzisiejszej prezentacji to model, który zawsze mi się podobał i też musi zagościć w mojej kolekcji.

P.S. Szczerze brakuje mi w twoich prezentacjach zdjęć w pełnej grafice bo nienawidzę tych miniaturek jak diabli:mad: takie klikanie ciągłe w te miniaturki do szału mnie doprowadza a tak z pełną grafiką od razu bez "psucia" sobie klimatu przyjemniej się ogląda. To nie jakiś nakaz tylko moja sugestia.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
#25
Tatschl bardzo ciekawy. Rodzaj lohry znany z innych modeli, ale w tych kolorach podoba się chyba najbardziej. Szkoda tylko, że nie pokazałeś choć na jednej fotce całego modelu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
#27
Melmery bardzo ciekawe, ale Kalmar najlepszy z tej prezentacji i on jest moim faworytem.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.339 108 2
#28
Kalmar fakt świetny, ciężarówki też mi się podobają, ale najciekawszy LT z otwartymi drzwiami.(y)
W LT trzeba było podmalować wnętrze dało by to lepszy efekt.;)
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
#29
Zrobiłeś to z Melmerami na co mnie brakło czasu. Oryginalne tablice dałeś według jakiś fotek czy tylko żeby były "krajowe" bo i tak nikt nie zjarzy? Teraz mi się podobają jeszcze bardziej niż kiedyś. Gratuluję polowania na kolejne egzemplarze.
 
OP
OP
M

mapetoz

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#30
Witam do polowania na wszystkie Melmery trwa brakuje mi jeszcze 3 sztuki ale może kiedyś będą wszystkie,
Co do tablić to miałem mało czasu ale dostaną orginalne jak bedę miał czas je zrobić.
Dziś jeszcze kilka fotek.
Powoli zaczynam coś robić z Alfredami ale chyba zajmie mi to kupę czasu aby nad wszystkimi popracować , ale do końca świata jeszcze trochę..

IMG_6665.JPG
IMG_6662.JPG
IMG_6666.JPG
IMG_6668.JPG
IMG_6678.JPG
oo 196.jpg
oo 198.jpg
oo 199.jpg
IMG_6670.JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#32
Piękna kolekcja, a numery rejestracyjne faktycznie wiele dodają. Ale mam małą uwagę do tablicy francuskiej na czerwonym Renault na zdjęciu 6666: we Francji przednie tablice są zawsze białe. Do roku 2007 stosowano przednie tablice białe i tylne żółte, od 2007 zaniechano stosowania żółtych i obie blachy były białe. Chyba od 2009 wprowadzono zupełnie nowy system numerów rejestracyjnych i wzór tablic. Z końca numeru zniknęło dwucyfrowe oznaczenie numeru departamentu i po samym numerze nie można już rozpoznać, gdzie samochód jest zarejestrowany. Oczywiście stare tablice są wciąż w użyciu, do czasu przerejestrowania pojazdu (np. po przeprowadzce lub zmianie właściciela) nie ma obowiązku ich wymiany. Ale powtarzam, żółta tylko z tyłu. A 57 to departament Mozela (Moselle), nazwa od rzeki Mozeli.
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.765 67 1
#34
Jak zobaczyłem że temat kolegi jest na forum odrazu na mojej twarzy pojawił się uśmiech . Muszę przyznać że melmery są niesamowite aż do tego stopnia że już je pomału kompletuje ;) Fakt że niektóre modele mają "odpowiednie" ceny , ale pomału i się dozbiera . Co do oznaczeń na autach to zielone kółka z trójkami które nakleiłeśna many są błedne ponieważ oznaczają one klasę emisji spalin i powinno być tam rzymskie piątki (V) . Z dłubanin bardzo podoba mi się czerwona premiumka . Na koniec gratuluję uzbierania tylu alfredów . Grupowe zdjęcie robi wrażenie .
 
OP
OP
M

mapetoz

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#35
Witam tak zgadza się co do tablicy francuzkiej miałem tylko taką a zależało mi aby była to Premium , a na Manach juz wczoraj przerobiłem na L jak na Melmerach wyżej,choć można jak piszesz na rzymskie V.
Pozdrawiam i dziękuje za uwagi.
 
OP
OP
M

mapetoz

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#36
Witam dziś poprawiona fotka.Premium dostała inne blachy , druga musi zaczekać aż bedą Francuski tablice.
I jeden stary ale za to bardzo ciekawy MB.Talke.

IMG_6681.JPG
IMG_6683.JPG
Obraz 055.jpg
 

zyraf82

Znany użytkownik
Reakcje
36 0 0
#38
Kilka kalek, troszkę farby i goły model zaczyna żyć! Świetnie wyglądają te niebieskie lampy. Zrób im jeszcze lusterka w kolorze nadwozia!
P.S. Czerwony Man rządzi :)
 

Podobne wątki