• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Manufaktura kalkomanii

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
#1
Cześć wszystkim.

Wykonuje na zamówienie projekty kalkomanii na ciężarówki w skali 1:87 - od początku do końca "szyte na miarę", zgodnie z realną ciężarówką. Zajmuje się zebraniem wszystkich potrzebnych zdjęć, wzorców, wykonuję grafikę (wektory), skaluję do wymiarów ciężarówki a następnie plik przekonwertowany do formatu Corela dostarczam zamawiającemu (mogę również . Każdy projekt wykonywany jest dla konkretnej osoby, przez co nie ma możliwości zakupienia projektu przygotowanego dla kogoś innego.

Poniżej przykładowy komplet wszystkich potrzebnych kalkomanii, rozłożony na arkuszu zgodnie z życzeniem zamawiającego:
1.jpg

Lub zaprojektowana kalka na glob w nowym Volvie FH:
2.jpg


Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu przez PW. Zdjęcia kalk mojego projektu już na modelach pojawią się dopiero za jakiś czas.

Jeśli wątek powinien znaleźć się w innym dziale proszę o przeniesienie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
#2
A jak to wygląda cenowo? Pytam o przykładowe ramy cenowe przygotowania plików do wydruku kalki.
 
OP
OP
IgorS

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
#3
A jak to wygląda cenowo? Pytam o przykładowe ramy cenowe przygotowania plików do wydruku kalki.
W przypadku tego Hoffmanna u góry koszt to 25zł. Bardziej skomplikowane kalkomanie lub wymagające odwzorowania większej ilości elementów (2x więcej niż Hoffmann) to kwestia 35-40zł.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
#4
W przypadku tego Hoffmanna u góry koszt to 25zł. Bardziej skomplikowane kalkomanie lub wymagające odwzorowania większej ilości elementów (2x więcej niż Hoffmann) to kwestia 35-40zł.
Dzięki. Ceny nawet fajne. Jest szansa na zrobienie ciekawych kalkomanii.
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.473 158 2
#7
Pewnie kolega nie ma, bo robi tylko projekty, a kalkę to już musisz wydrukować sobie sam, albo zlecić komuś. No tu robi się problem, bo trzeba by znaleźć kogoś, kto drukuje kalki na bardzo cienkim podkładzie.
A może kolega ma kogoś takiego i wtedy produkt gotowy tylko do nałożenia.
 
OP
OP
IgorS

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
#8
Na tą chwilę jeszcze nic nie mam takiego, dopiero zacząlem się tym zajmować. Może na podstawie doświadczeń osób które jako pierwsze zamówiły projekty uda się coś wymyślić w tym kierunku by dało się dostarczać już wydrukowane arkusze.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#9
No wystarczyło by teraz żeby któryś z kolegów z doświadczeniem w zamawianiu kalek podrzucili firmy które wydrukują te projekty na dobrym poziomie i jest dobry temat .
 

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#10
Jak pewnie wiecie parę kalek w życiu zrobiłem i nałożyłem na model. Drukowałem w DecalPrincie, MF-zone i ostatnio w MaliusMAnu. Ta ostatnia firma miło mnie zaskoczyła białym kolorem, jest dwa razy lepszy przy kryciu jak w DP. Jak będę miał trochę czasu to podrzucę parę fotek .
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#11
Jak pewnie wiecie parę kalek w życiu zrobiłem i nałożyłem na model. Drukowałem w DecalPrincie, MF-zone i ostatnio w MaliusMAnu. Ta ostatnia firma miło mnie zaskoczyła białym kolorem, jest dwa razy lepszy przy kryciu jak w DP. Jak będę miał trochę czasu to podrzucę parę fotek .

czyli rekomendujesz MaliusMAnu?
 

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#12
Jak pewnie wiecie parę kalek w życiu zrobiłem i nałożyłem na model. Drukowałem w DecalPrincie, MF-zone i ostatnio w MaliusMAnu. Ta ostatnia firma miło mnie zaskoczyła białym kolorem, jest dwa razy lepszy przy kryciu jak w DP. Jak będę miał trochę czasu to podrzucę parę fotek .
Biały jest faktycznie rewelacyjny, sprawa wygląda trochę gorzej z kolorami niestandardowymi, czyli np charakterystycznymi dla danego przewoźnika, gdzie producent dysponuje tylko paletą SPOT. Ale z tego co wiem ma się to niedługo zmienić i każdy kolor będzie do wydrukowania.
 
OP
OP
IgorS

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
#14
Powoli pojawiają się na forum modele z kalkomaniami mojego projektu, wobec tego chciałbym pokazać kilka ostatnich realizacji.
Bednarek Firanka i FH IV:
bednarek1.png


Bednarek Silos i FH III:
bednarek2.png


Eljot Chłodnia i TGX:
eljot.png


Trans-Petro-Color Chłodnia i Actros MP2:
tpc.png


Mandersloot Chłodnia i XF105 x2:
mandersloot.png


Schmechel Chłodnia i FH IV:
schmechel.png


PKS Kamienna Góra i Scania R:
pkskamiennagora.png


Większość z prezentowanych tutaj zestawów była lub będzie drukowana w firmie Melius Manu - sądząc po opiniach osób które zamawiały te kalkomanie mogę szczerze polecić bo jakość wydruku jest bardzo dobra, co można z resztą zobaczyć na przykład w temacie Michała M.
 

RYSA13

Znany użytkownik
Reakcje
37 4 0
#15
Witam Wszystkich, chciałbym nadmienić iż projekt "PKS Kamienna Góra" był wykonany prze Kolegę Igora S na moja prośbę i tylko do mojego użytku ( Tak, mam pisemną zgodę Firmy na użycie ich loga ), nie zabraniam ale jakieś zasady muszą być i prosiłbym o wcześniejszy kontakt na PW do mnie odnośnie użycia tegoż projektu ponieważ nie życzę sobie sytuacji jaka powstała u naszych forumowych Kolegów Michała M oraz Jacka Pomoc, a wiemy o jaką sytuację tu chodzi. Oczywiście Michał i Jacek nie są winni tej sytuacji tylko firma która wykorzystała ten projekt. Kolegę Igora osobiście mogę polecić jako osobę wykonującą projekty na zlecenie, dobry kontakt i szybka realizacja powierzonego zadania (y). Przepraszam Igor że troszku nie na temat ale chcę uniknąć nieprzyjemnych sytuacji :podstepny:.
 
Ostatnio edytowane:

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
746 12 0
#16
Koledzy Szanowni , poszukuję kogoś kto mi zaprojektuje kalki ale w skali 1/43, pomożecie ? Chodzi mi o projekt na dakarowego stara 266 unistar