• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

MAN - Poczta Polska - Daffi

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
#1
W sklepach wielobranżowych spod szyldu Poczty Polskiej (zwanych czasami jeszcze, z przyzwyczajenia, Urzędami Pocztowymi) za 19,99 PLN można kupić takie coś, jak w załączeniu. Jest to typowa, marketowa chińszczyzna o znikomej wartości modelarskiej i nawet jako zabawka niewarta tych dwóch dych, więc wyłącznie jako ciekawostkę zapodaję. Może ktoś ma wystarczająco dużą makietę, że jak to upchnie gdzieś z tyłu, to nie będzie specjalnie szpecić ...
 

Załączniki

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#2
Czy ja wiem, czy 20 zł to dużo. W końcu dostajemy polonika, pomalowane światła w naczepie, kierunki w ciągniku, no i pudełko srebrno-czerwone, a nie jak Herpa, albo to albo to :D
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
#3
No co, wreszcie jakaś alternatywa, a nie ta droga Herpa z gołymi belkami. :D Manowi przyklei się logo IVECO i nikt nawet nie zauważy, Herpa robi bardziej karygodne błędy, bo daje złe cysterny, albo inloadery zamiast firan! :ROFL:
 
OP
OP
ALA

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
#4
Jakby to kogoś interesowało, to poszli "za ciosem" i pojawiły się kolejne dwie podobne miniatury: furgon i ciężarówka (trójosiowa!). Obie, chyba, marki Mercedes.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#6
Jakby to kogoś interesowało, to poszli "za ciosem" i pojawiły się kolejne dwie podobne miniatury: furgon i ciężarówka (trójosiowa!). Obie, chyba, marki Mercedes.
Ponieważ wrzucałem to na dziale samochodowym, ale zostałem poinformowany przez kolegów tam, że co prawda na opakowaniu jest Herpa, ale wewnątrz to chińska tandeta i żeby tu to wrzucać, to wrzucam fotkę innego wyrobu z tej serii (trójosiowa). Wczoraj też zauważyłem będąc na poczcie te wyroby. Ponieważ skala jest kolejowa pomyślałem, że kogoś zainteresuje na VI-io epokową makietę. Wrzucanie tego na forum samochodowe okazało się pudłem.
Dla uzupełnienia wątku wrzucam więc fotkę innego wyrobu (w sensie innej ciężarówki z tej serii):

IMG_20170706_153158.jpg


Ta kosztuje chyba 16zł. A te dwuosiowe furgony, których na fotce nie mam (ale były) - za 12 zł bodajże.
 
Ostatnio edytowane:

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.672 67 1
#7
Ja tylko jednego nie rozumiem . Budując swoje makiety/dioramy jest dbałość o każdy szczegół na niej . Wszystko jest robione tak aby w maksymalnym stopniu przypominało prawdziwy świat . O modelach lokomotyw i wagonów nawet się nie wypowiadam bo one praktycznie są identyczne jak te w 1:1 . Wszystko się to naprawdę bardzo miło ogląda i z podziwem . Tylko nie mogę zrozumieć jednego jak można koło rzeczy w którą się włożyło tyle pracy i pieniędzy postawić takiego gniota . Jak dla mnie tego typu modele psują całość pracy i wysiłku którą się włożyło w projekt .
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#8
Popieram w 100% to co napisał Bartek. nie raz widziałem na naprawde dobrych makietach jak były autka matchboxa albo jakieś reklamówki za 6 zyla z all....
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#9
Bartek to tak jakby zrobić makietę samochodową, dopieścić auta, ale na torach w tle ustawić zabawkę pomalowaną w barwy pkp. :ROFL: :ROFL:
W naszym kraju panuje chyba dbałość o poziom tylko w zakresie swoich zainteresowań a to co wykracza poza nie może być zbliżone do realu ale nie koniecznie trzymać dany poziom.

Co do modelu solówki, to na pudełku widać chyba prezentacyjny model-taki prototyp, ale gdzieś tam w kalkulacjach wprowadzono tańsze rozwiązania i do sklepów czy na poczty trafiło co trafiło... Pociechom może to jednak dać trochę frajdy.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#10
Modele z poczty są rzeczywiście bardzo zabawkowe, podwozia ciężarowek są nawet gorsze od wielu zabawek ze sklepów dla maluchów, ja kupiłem zestaw ciągnika jedynie dla naczepy która po drobnych zabiegach wygląda jeszcze znośnie.
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#11
IMG_20210505_190534.jpg
Kupiłem coś w takiego w markecie Dino.
Są trzy rodzaje.
Z czerwonym, białym i ciemnozielonym ciągnikiem.
IMG_20210505_190606.jpg

Jutro idę na pocztę, może będą te busy.
Za tę cenę można przymknąć oko.
I tak auta to tylko dodatek, wszyscy patrzą na pociągi :)
 
Ostatnio edytowane: