• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mamy nowego loka Dragon

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Bebechy mogly byc nowe. Szkoda tylko, ze zaingerowali w wzornictwo. Te nowe lampki jakos do mnie nie przemawiaja.

Calkiem niezla niezawodnosc pierwszej wersji dla Lotosu: 99.5. Moze dwujka dociagnie do 99.8.
 
Ostatnio edytowane:

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
Te nowe lampki jakos do mnie nie przemawiaja.
Reflektory sa takie same jak w obu poprzednich wersjach ;) (Lotos, STK procz prototypu, Freightliner). Takie same posiada rowniez Griffin. Tylko laminaty obudow sie zmienily co nie wyglada ladnie. Ale przeciez Newag ma absolwenta ASP do projektowania wygladu pojazdow. :D
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Jedynka miala w sumie 4 oddzielne na strone. Ten ma dwa.

Jakis slaby ten wzorzysta alba ja nie mam otwartych horyzontow na nowe linie wzornicze. Dzisiejsze samochody tez mi sie nie podobaja. Jezeli chodzi o wzornictwo.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
Jedynka miala w sumie 4 oddzielne na strone. Ten ma dwa.
Wszystkie 4 były tylko wykorzystywane w prototypie. Górny otwór miał reflektor biały, dolny miał czerwony. W późniejszych wersjach dolne zostały zaślepione i w nich nie było żadnej z funkcji oświetlenia lokomotywy. Zwróć uwagę na to, że w wersji Freightlinera masz tylko górny reflektor. Dolnych otworów już nie masz. Ten reflektor ma w sobie wszystkie wersje swiateł:
-tzw. marker bądź coś na kształt dziennych w postaci "gwiazdki" z LEDów (świecenie jasne i przyciemnione),
-światła szlakowe "nocne" w postaci LEDa centralnego (świecenie jasne i przyciemnione),
-światło końca lokomotywy (czerwone) jest w tym samym miejscu co białe szlakowe.
Takie 3 w 1. :)
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
Akurat tych szczegolow nie znalem
To już znasz. ;)

Najwiecej materialow mam do prototypu.
Niestety różni się zasadniczo (położenie żaluzji, reflektory, detale przy zbiornikach powietrza) od wersji seryjnej. Wersja E6ACTd (Freightliner, Budokrusz) mają inaczej zamocowane piasecznice, inny układ żaluzji, inny klimatyzator oraz reflektory przednie.

W modelu H0, TT, N, Z trudno bedzie je zrobic.
W mojej jedynce nieźle się gimnastykuję żeby je zrobić. ;) Ale będą jak trzeba.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki