• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Mam kilka pytań

Reakcje
0 0 0
#1
Witam.
Mam kilka pytań odnośnie zaczęcia zabawy z kolejami. Miejsce jakim dysponujemy to 100 może 120 cm na 220 cm z możliwością w przyszłości powiększenia. Jako że jest to pomysł syna który ma 8 lat, na początek naszym celem będzie wspólnie spędzony czas przy budowie i zabawa. Dlatego odwzorowanie terenu czy zgodność składów z rzeczywistym schodzi na dalszy plan. Pierwszym pomysłem była skala TT jako że miejsce jakim dysponujemy pozwoliło by na ułożenie większej ilości torowisk. Ale skala H0pozwala znaleźć zestaw startowy, np: Cyfrowy zestaw Piko 59013 lub Roco 51331 Natomiast nie sposób znaleźć takich zestawów w skali TT (zaznaczam ze komputer nigdy nie był moim przyjacielem, a szukanie kluczy z domu lepiej mi wychodzi niż w internecie)
Czy miejsce jakim dysponujemy pozwoli na swobodną budowę makiety w skali H0 czy skupić się na skali TT?
Czy zestawy jakie wymieniłem są cokolwiek warte? Czy raczej nie pchać się w zestawy?
Pozdrawiam
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#2
Jeżeli piszesz ,że ma to być zabawa to spokojnie możesz w te zestawy inwestować, tym bardziej ,że to już sterowanie cyfrowe. Ja akurat jestem zwolennikiem sterowania Roco ale oczywiście znajdą się zwolennicy Piko. 120 cm na 220 cm to już trochę miejsca jest. Oczywiście praktycznie wszyscy już starają się zbierać tabor PKP ,kiedyś nie było takiego wyboru. Na początek uważam, że spokojnie może być.