• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Malowanie Malowanie trawionych oznaczeń lokomotywy.

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#1
Witam,
Możecie koledzy opisać w jaki sposób malujecie trawione oznaczenia na burtach lokomotyw?

napisST44.jpg
P.S
Pamiętam, że ktoś gdzieś to ładnie opisał, ale nie mogę tego odnaleźć
 

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#2
NIe malujemy, alpaka ma kolor zbliżony do aluminium, jak się walnie 3 sety bez przepojki to nawet zdaje się być identyczny.
Jak kupiłeś od kogoś kto błądzi i trawi w mosiądzu to polecam marker do stali.
Jak chcesz przyszpanować to metalizer gunze i aerograf pasze czy jak tam się to pisze.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#3
NIe malujemy, alpaka ma kolor zbliżony do aluminium, jak się walnie 3 sety bez przepojki to nawet zdaje się być identyczny.
Jak kupiłeś od kogoś kto błądzi i trawi w mosiądzu to polecam marker do stali.
Jak chcesz przyszpanować to metalizer gunze i aerograf pasze czy jak tam się to pisze.
Stasiu, piłeś coś? I co? Tym aerografem malujemy te literki? Przed, czy po? .....przyklejeniu?
 

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
No 3 sety, przeciez jest napisane powyżej.
Przed, czy po?
Po to raczej nie ma szans przy urnie... (pewnie za te fotoradary... :cenzura: )
 

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#6
No znaczy, że jak malować, to przed. Gunze ma specyfiki do mosiądzu.
Poza tym wyjawiam taki patent: trawione literki naklejane cyjankiem bezposrednio na budę potrafią:
a) zniszczyć farbę poprzez "zadymienie" (klej paruje na powierzchnię)
b) nie złapać i się przesunąć i złapać w momęcie gdy w/w literko-cyferki są w złym położeniu (tez tak macie, że jak nie chcecie to łapie a jak chcecie to pozostaje ciekły ale palce klei zawsze tak samo: błyskawicznie?)
c) osyfić klejem dookoła
d) ppkt. a, b lub c we wzajemnej koniunkcji
Zatem zobaczywszy onegdaj zestaw kalkomanii pt. "nity" wydumałem, że literko-cyferki na lokomotywy można przyklejać podobnie - kleję je najpierw do filmu do kalkomanii (daje się dostać w handlu puste arkusze do drukarek lub da się użyć ścinek z kalkomanii fabrycznych) - można bawić się do woli, znacznie łatwiej ustawić niż na karoserii etc. Następnie postępuję jak z każdą kalkomanią - potem zabezpieczenie całości bezbarwnym lakierem i trzyma jak kac po weselu.
Jak to mówią komentatorzy: gorąco polecam![DOUBLEPOST=1368312363][/DOUBLEPOST]PS dostałem PW od Jakiegoś "Miodka", powinno być "złapać w momencie gdy "...
 
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#7
Dzięki!
Wykorzysałam srebrny marker pemamentny , całkiem ładnie chwycił, przynajmniej ja jestem zadowolony z efektu.
H0_EU07-217_124.JPG
 

Podobne wątki