• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Malowanie Malowanie ram okien wagonów osobowych PIKO - pytanie

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.336 56 1
#1
Witam, czy macie jakiś sprawdzony sposób na ładne pomalowanie ram okiennych w wagonach osobowych firmy PIKO? W modelach tej firmy część zewnętrzna ramy okiennej jest odlana razem z budą. Próbowałem już różnych sposobów:

1. Malowanie pędzelkiem bez maskowania - udaje się pomalować ale tylko część widzianą "na wprost" a elementy dolegające do budy są w kolorze bazowym pudła
2. Malowanie pędzelkiem z maskowaniem taśmą na zewnątrz - gruba powłoka farby na ramie nie wygląda dobrze
3. Próby zrobienia "maski", wycięty kształt ramy okiennej w blaszce 0,2 mm, chciałem przyłożyć ją do ramy okiennej i pomalować ale pomysł nie wypalił
4. Malowanie "pisakiem" z farbą ale efekt też nie jest najlepszy

Jedyne co mi jeszcze chodzi po głowie to kupić elastyczną cienką taśmę maskującą, okleić naokoło ramę okienną i pomalować aerografem :niepewny:

Macie jakieś sprawdzone patenty?
 

Podobne wątki