• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Malowanie kół w wagonach PKP IC ?

robsonmw

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,

tak właśnie wpadło mi do głowy że te koła w nowych wagonach PKP IC np. od Chrobrego w oryginale są koloru jasno szarego natomiast w modelu są metalowe. Co sądzicie o ich malowaniu? może ktoś z Was już tego dokonał. Osobiście uważam że taka przeróbka może wyglądać ciekawie. A dokładnie chodzi o takie koła jak tu:

 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
#3
20150830_151857_Richtone(HDR).jpg
Ja stosuję patent prosty jak budowa cepa.
Po zdjęciu kół porządnie oddłuszczam spirytusem 98%, potem maluję szarym olejnym Humbrolem (jako podkład).
Zostawiam do wyschnięcia na 3-4 doby. I kładę właściwy odcień Pactry (numery podam Ci później jak chcesz).
Zostawiam na noc do wyschnięcia.
Potem jeszcze cienką warstwę Sidolux do podłóg jako zabezpieczenie i na koniec jak wyschnie bezbarwny matowy Pactra żeby się nie świeciły jak psu...
Pomalowane porządnie i zabezpieczone przed uszkodzeniem.
U mnie to tak wygląda:
20150822_181928_Richtone(HDR).jpg

20150822_181904_Richtone(HDR).jpg
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
#5
Sido zabezpiecza powłokę przed uszkodzeniami przy późniejszym czyszczeniu kół, ale bardzo istotne jest również porządne odtłuszczenie i dobry trwały podkład aby farba nie schodziła płatami.
 

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
#7
Akrylowa Pactra na olejny Humbrol?! Poza tym tylko "wnętrze koła" ma być pomalowane, a nie obręcz.
 

Podobne wątki