• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Malowanie figurek H0

madness

Nowy użytkownik
Reakcje
6 0 0
#1
Witam.

W związku z tym że na razie nie mam warunków do budowy makiety swoją pracę postanowiłem zacząć od malowania figurek i kupowania różnych rzeczy. Docelowo na makiecie będzie około 1000 figurek. W celu zaoszczędzenia pieniędzy postanowiłem malować je własnoręcznie , teraz już nie jestem taki pewien czy to był dobry pomysł.:)Ale do rzeczy , pomalowanych jest już około 100 szt. z różnym efektem. Do malowania używam podkładu , farb i lakieru firmy vallejo. Największy problem polega na dobraniu farby do koloru skóry. Ja używam do tego farby winsor&newton galeria koloru buff titanium , ale nie do końca jestem zadowolony z efektu.

Czy ktoś może mi polecić jakąś inna farbę imitującą kolor skóry?
Efekty mojej pracy poniżej.

Będę wdzięczny za wszystkie rady/opinie
IMG_3032.JPG
IMG_3033.JPG
IMG_3034.JPG
IMG_3035.JPG
IMG_3036.JPG
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#4
Super Ci wychodza te figurki, kolorem skóry juz bym sie tak nie przejmował jak jakościa ich wykonania, są swietne!! mozesz zdradzic czym malujesz najciensze linie?
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#5
Ja do malowania cielska używam Gunze H318, którą mieszam z specyfikiem do matowania H40. To co robisz jest na prawdę bardzo dobrze wykonane. Zwróć jednak uwagę, by malować odzież matowymi farbami, chyba że jest to jakaś wieczorowa kieca albo jedwabny lub poliestrowy garniak.
 
OP
OP
M

madness

Nowy użytkownik
Reakcje
6 0 0
#6
Dzięki. Do malowania używam pędzli italeri 000 a do małych szczegółów winsor&newton 000. Niby to samo oznaczenie a różnica duża.
IMG_3044.JPG
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
#7
Kiedyś do malowania cielska nabyłem Revell 35, ale nie pamiętam, czy zdążyłem sprawdzić, farbka do tej pory zalega.
 
OP
OP
M

madness

Nowy użytkownik
Reakcje
6 0 0
#8
Ja do malowania cielska używam Gunze H318, którą mieszam z specyfikiem do matowania H40. To co robisz jest na prawdę bardzo dobrze wykonane. Zwróć jednak uwagę, by malować odzież matowymi farbami, chyba że jest to jakaś wieczorowa kieca albo jedwabny lub poliestrowy garniak.
Dzięki za rade. Kupie sobie ten Gunze H318 i wypróbuje.
Używam farb akrylowych vallejo model color a potem lakieruje pedzelkiem 2x matt varnish 70.520. Ostatnio zakupiłem pomalowane figurki preiser i faktycznie moje się bardziej '' błyszczą".
Będzie to wina farb czy lakierowania?
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#9
Jak będziesz malował farbami matowymi nie będziesz musiał lakierować. Lakiery matowe mają w sobie talk, który nadaje mat. Przy grubym położeniu mogą dać wrażenie zmiany koloru.
 
Reakcje
1 0 0
#11
Super Tobie to wychodzi, też aktualnie maluje swoje figurki w H0, odcień skóry jest dobry, pomaluj jeszcze oczy , brwi i usta, to ożywi figurkę, po malowaniu farbami matuje jeszcze jedną warstwa lakieru matującego, gdyż różne kolory maja inny stopień matu i czasami coś w połysku wyjdzie i aby uniknąć takiego misz masz na koniec lakier matujący.
 
OP
OP
M

madness

Nowy użytkownik
Reakcje
6 0 0
#12
Super Tobie to wychodzi, też aktualnie maluje swoje figurki w H0, odcień skóry jest dobry, pomaluj jeszcze oczy , brwi i usta, to ożywi figurkę, po malowaniu farbami matuje jeszcze jedną warstwa lakieru matującego, gdyż różne kolory maja inny stopień matu i czasami coś w połysku wyjdzie i aby uniknąć takiego misz masz na koniec lakier matujący.
Dzięki. Chyba muszę zainwestować w jakieś farby matowe ( tak , jak wspomniał Darek W) bo niektóre kolory jak nie większość farb vallejo dają połysk i nawet lakierowanie matem nie daje dobrego efektu. Poza tym lakieruje pędzlem i coraz poważniej myślę o zakupie aerografu , tylko musze o tym więcej poczytać bo nigdy żadnego nie używałem i nie wiem czym się kierować przy zakupie.

Mógłbyś wrzucić jakąś fotke swoich figurek z pomalowanymi oczami , brwiami i ustami?
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
M

madness

Nowy użytkownik
Reakcje
6 0 0
#14
Super Tobie to wychodzi, też aktualnie maluje swoje figurki w H0, odcień skóry jest dobry, pomaluj jeszcze oczy , brwi i usta, to ożywi figurkę, po malowaniu farbami matuje jeszcze jedną warstwa lakieru matującego, gdyż różne kolory maja inny stopień matu i czasami coś w połysku wyjdzie i aby uniknąć takiego misz masz na koniec lakier matujący.
Ok , są oczy, brwi i usta. Gość wygląda jakby miał botox, zeza i jeszcze depresje ale co tam-życie.
On ma oczy, ja swoich '' nie czuje''.:)
Jeszcze tylko małe poprawki,lakier i gotowe.
IMG_3049.JPG
IMG_3050.JPG
 
Reakcje
1 0 0
#15
oczy maluje białą a następnie cielistą podmalowuje tak aby nie wyszedł "wytrzeszcz", jak mam już oko to delikatnie robię źrenice czarne i jest ok, gdy coś się rozjedzie przy malowaniu kolorami, to cielistą farba obrabiam zarys ust czy oczu.
 
OP
OP
M

madness

Nowy użytkownik
Reakcje
6 0 0
#16
oczy maluje białą a następnie cielistą podmalowuje tak aby nie wyszedł "wytrzeszcz", jak mam już oko to delikatnie robię źrenice czarne i jest ok, gdy coś się rozjedzie przy malowaniu kolorami, to cielistą farba obrabiam zarys ust czy oczu.
Wszystko ok, ale mam już ponad 100 figurek pomalowanych '' bez twarzy'' i malując teraz resztę z twarzą może to trochę dziwnie wyglądać na makiecie. Poza tym w niektórych figurkach rysy twarzy nie są zbyt wyraźne albo nadlewy przebiegają przez połowę twarzy i ciężko by było uzyskać dobry efekt.
 
OP
OP
M

madness

Nowy użytkownik
Reakcje
6 0 0
#17
W oczekiwaniu na nowy lakier pierwsze próby ze zwierzętami gospodarstwa rolnego. Stajni jeszcze nie ma ale koń już jest.
IMG_3072.JPG
IMG_3073.JPG
 

Podobne wątki