• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Malowanie figurek armii - jak zacząć.

damian92

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,

Chcę na początku zaznaczyć, że z modelarstwem jak i plastyką mam 0 doświadczenie :).

Chciałbym zacząć kolekcjonować figurki armii starożytnych i średniowiecznych, ale kompletnie nie wiem jak zacząć. Co mi będzie potrzebne, jakie figurki i gdzie kupować...

Fajnie jeśli jakaś osoba obeznana w temacie lub o podobnych zainteresowaniach podzieliła się ze mną swoją wiedzą.

Super by było jeśli ktoś posiada taką kolekcje o zamieszczenie zdjęć swoich figurek :).

pozdrawiam,
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.068 140 0
#2
To troszeczkę nie to forum.
Figurki do makiet kolejowych w 90% są juz pomalowane, a te nie malowane raczej nie są starożytne, ani średniowieczne.

Szukaj raczej po forach zbierających takie lub podobne figurki.
 

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
875 60 10
#5
Jako modelarz popełniłem jakies 600-650 figurek do systemow bitewnych plus kilkanaście pojazdów. Procedura jest zawsze taka sama. Sklejenie figurki, szpachlowanie i podkład ( polecam podkłady w spray'u citadel miniatures bo po ok 15 min możesz delikatnie obrócić figurkę i pomalowac z innych stron). Potem kolory podstawowe, cieniowanie i wash. Lakier i wykonczenie podstawki.
 

Podobne wątki