• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Malowanie Malowanie farbami w spray'u.

kuznior

Aktywny użytkownik
BGM
GGM
Reakcje
485 0 0
#1
Witam. Bardzo proszę kolegów o pomoc. Mianowice wykonałem pudło lokomotywy przy użyciu tekstolitu oraz polistyrenu (hips). Całość pokryłem podkładem akrylowym (spray).
Jak czytałem lakiery syntetyczne mogą nie zagrać z hipsem, więc zdecydowałem się użyć akrylowych. Problem w tym, że mam problem ze znalezieniem farb matowych (zdecydowana większość jest z połyskiem). W związku z powyższym mam kilka pytań.
1. Czy efekt po zastosowaniu połyskującej farby akrylowej, a następnie bezbarwnego lakieru matowego będzie zadowalający?
2. Możecie polecić spray akrylowy. Tamiya, Humbrol, a może coś innego?
3. Czy ewentualnie stosując podkład akrylowy na hipsie zabezpieczy się go w stopniu, umożliwiającym zastosowanie lakierów syntetycznych bez obawy, że nie zostanie on uszkodzony?
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
#2
1. Czy efekt po zastosowaniu połyskującej farby akrylowej, a następnie bezbarwnego lakieru matowego będzie zadowalający?
Tak, bedzie, pod warunkiem, ze bezbarwny matowy bedzie takze akrylowy, inaczej Ci sie farby "pogryza" i juz nie uratujesz modelu.

3. Czy ewentualnie stosując podkład akrylowy na hipsie zabezpieczy się go w stopniu, umożliwiającym zastosowanie lakierów syntetycznych bez obawy, że nie zostanie on uszkodzony?
Nie radzilbym. Jak juz idziesz w farby akrylowe, to sie tego trzymaj. Nie mieszaj roznych rodzajow farb ze soba.
 

Podobne wątki