• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makiety komercyjne w centrach

Reakcje
0 0 0
#1
W związku z wieloma pytaniami jakie mi zadajecie meilami w wątku tym będę informował gdzie znajdują się obecnie makiety komercyjne w centrach handlowych, mówię o tych wykonanych przeze mnie wg ŻYCZENIA WŁAŚCICIELI, a nie mojego widzi mi się. Proszę nie polemizować o nich w tym temacie, polemiki były na FM i efekt jest znany ilu Polaków tyle zdań o nich.

Makieta M1 obecnie w centrum handlowym ŁÓDŹ, ul Brzezińska. Ona jest najbardziej mobilna i najczęściej zmienia swe położenie.

Makieta CH KingCross Poznań Marcelin, ul. Bukowska (wylot w kierunku lotniska Ławica)

Centrum SONY, firma Scientific, al. KEN 105, Warszawa Ursynów, makieta w TT-ce.

Sklepik modelarski w Galerii Mokotów, makieta nie działająca ze względu na fachową obsługę sklepiku :razz:, mała w skali TT.

Makiety są własnością danych centrów i proszę ich nie łączyć z moją osobą w sensie komercyjnym. Jedynymi pracami jakie tam wykonuję to jest ich serwis.
Nie zadawajcie mi też pytań w sensie "a ile ta makieta kosztowała", bo to tzw. "tajemnica handlowa".
Myślę że to chwilowo wszystko.
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#2
Radom

Jest już zapowiedź że makieta prezentowana w M1 pojedzie tym razem do RADOMIA. Ma stać tam gdzie rok temu obok Praktikera. Data transportu to 30.07, wystawiona powinna być od 01.08, jak ktoś ma ochotę to zapraszam.
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Minął już spory kawał czasu od premiery tej makiety. Zapytam więc jak teraz wygląda tabor na niej. Domyślam się , że wiele lokomotyw już odmówiło współpracy. To jest niejako poligon doświadczalny dla modeli.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 33 3
#6
A to ja zapytam z innej beczki: czy można prosić o wklejenie zdjęć tych makietek? Będziemy mogli sobie zobaczyć jak one w ogóle wyglądają (bo tylko tą makietę w GM oglądam regularnie).
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#7
O tak - masz rację to ogromny poligon doświadczalny. Można ogólnie określić że torowisko PIKO A-Gleis jest bardzo wytrzymałe na ścieranie, przenoszenie obciążeń itp. Co do taboru to niezniszczalny jest Gutzold, U-Boot bez smarowania i praktycznie konserwacji przejechał 2700 kilometrów (takich rzeczywistych kilometrów). Roco jeździ dobrze, ICE Roco bezbłędnie i też już bardzo długo. Seria Playtime - zależy jak się trafi, raz jeździ długo innym razem krótko. PIKO - Hobby tak samo jak Roco, chybił trafił. Tlilligowska 060 DA to porażka, bujało nią i ogólnie mizernie jeździ (już ją zdjąłem bo jest zbyt awaryjna). Bardzo wytrzymałe są wagony osobowe PIKO, jeżdżą od początku istnienia makiety i tylko ośki im zmieniłem bo się obrzeża ścierały od łuków R3 i R2. Ale plastik jest OK, w wagonach Roco Playtime osobowych i towarowych zależy - raz jest OK, a innym razem miesiąc i kółka wchodzą do wnętrza wagonu. Większym problemem były sprzęgi, śledzie Roco odpadły na dzień dobry, zostały uniwersalne Roco i Marklina i sztywne oraz Fleischmanny. Największym problemem są jednak klienci M1 którzy wrzucają tam gumy do żucia, lodu, kanapki i kulki z kwiatków. Teraz w Częstochowie pojeździ trochę pociąg hotelowy Electrotrena, protestujemy trochę ich wagony.
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Co do gutzolda masz na myśli tą starszą produkcję czy tąa co teraz obecnie jest dostępna ?? Widzę , że całkiem nieźle eksploatowana jest. A wyciąg jeszcze chodzi czy już dawno odmówił współpracy ??
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#10
Gutzold z nowej produkcji, Tj ta Br 119 była z 2005 roku. Wyciąg to niby BRAWA ale Made in China, żywotność zębatek to 100 godzin pracy, lipa do kwadratu jednym słowem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 6
Imprezy 5
Imprezy 6
Imprezy 20
Imprezy 6

Podobne wątki