• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Makiety dla średnio leniwych początkujących.

Idunia

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#61
Tory Roco geo-Line są wygodne do zabawy na podłodze, ale nie są najlepsze na makietę. Pomijając "tramwajową" geometrię (dość krótkie rozjazdy o dużym skosie, co akurat w wypadku takiej makiety, jak ta omawiana nie jest wielką wadą), problemem jest imitacja podsypki, którą na makiecie trzeba zakryć, żeby wszystko miało jakiś wygląd. Znacznie łatwiej układać zwyczajne tory, bez tej imitacji nasypu z podsypką.
oki- to te może zostawię na świąteczne zabawy kolejką wkoło choinki a makietę zacznę tworzyć na .....? co polecacie?

aaaa , czy ja mogę założyć oddzielny watek? bo mam wrażenie że ten mocno zaśmiecam :(
 

Tobi111

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
37 5 0
#66
Witam Wszystkich jestem tu nowy - stary trochę młodszy jak na tym zdjęciu :);) No właśnie trochę za późno przeczytałem te posty dot. geolinów na makietę bo je kupiłem już .
Czy ten temat został gdzieś przeniesiony ? bo nie chce zaśmiecać :) Pozdrowionka Kochani
 

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#70
Witam wszystkich użytkowników forum. Czy znalazło by się w waszych zbiorach projekty bocznicy kolejowej z szlakiem kolejowym jedno torowym i dwutorowym. Bocznica zależy mi aby rozbudować ja tak. Aby lokomotywa manewrowa wjeżdżająca ze szlaku głównego w kierunku bocznicy w pierwszym momencie. Przetaczanie wagoników na odpowiednie bocznice. Aby zadanie utrudnić. Lokomotywe manewrową trzeba zamienić miejscami. Wszystko odbywa się na torze manewrowym bez wjazdu na szlak. Proszę o waszą opinie co myślicie i czy coś macie co mógłbym wykorzystać. Zastanawiam się czy można z czasem wykorzystać również jako makietę modułową.
Pozdrawiam
Andrzej
 

przemeczek49

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#71
PROJEKT 4 - 270 x 130cm, sterowanie DCC.

Projekt nazwałem Sonnenberg, czyli Słoneczna Góra :cool:

Tory potrzebne do tego układu:
Flex x 5-6szt.
G231 x 12szt.
G119 x 6szt.
G107 x 1szt.
WR x 3 szt.
WL x 6szt.
BWLR3 x 2szt.
R9 x 3szt.
R3 x 10szt.
R2 x 17szt.

Poniżej: oryginał, screeny bez dekoracji i z dekoracją, proponowane budownictwo.

Witam mógłbym poprosić o zdjęcie układu torów z programu SCARM, na tym nie widsc jakie tory są zastosowanie, a układ jest bardzo ciekawy
 

Marcus-Polonus

Aktywny użytkownik
Reakcje
245 2 0
#77
Witam,
Odkopuję temat, wiem, że to nie w porządku, ale chciałbym się podzielić pewnym pomysłem budowy torowiska.

Opracowałem prosty "torcik" z TRZEMA niezależnymi kółkami oraz krótką bocznicą. Pierwotnie wymyśliłem to na potrzeby zbudowania absolutnie minimalnej makiety mieszczącej dwa pełne składy jednocześnie, ale na podłogę też może się nadać.

Wymiary: 2236 x 1470 mm (3.29 m2)
Tory Piko A-Gleiss

makieta_prostokat_4.jpg
 

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
553 5 0
#79
Wiem że nikt dawno nic nie edytował w tym wątku, ale może ja wrzucę tutaj parę moich wypocin z projektowania makiet, na razie czysto teoretycznie, bo nadal szukam dla siebie najlepszej opcji na budowę, która to jest w planach.
Oto pierwsza propozycja
makieta.jpg
 

Podobne wątki